Информационный портал

Введення нових ліцензій прискорить монополізацію будівельного ринку – А.Топал

В уряді за участю Міністерства регіонального розвитку та Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) розроблено проект постанови Кабінету міністрів «Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів IV та V категорій складності». Згідно з цим проектом, передбачається прояснити і спростити правила ліцензування. Як виявилося, самі будівельники скептично ставляться до даних ініціативам.

В інтерв’ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал повідомив, що в даному випадку під ліцензуванням будівництва об’єктів IV та V категорій складності в Кабміні мають на увазі багатоповерхові будинки.

«По-перше, щоб ви розуміли — це всього лише проект постанови, автори якого хочуть об’єднати в одних руках всі ліцензії на будівництво. Мова йде про те, що у нас всі будівельні компанії отримують певні ліцензії. Всі вони різні — їх на сьогоднішній день близько 19 або 20. Вони хочуть спростити оформлення і скоротити кількість видів робіт до 7-ми і при цьому звичайно змістити ліцензування в одну точку — Мінрегіон з ДАБІ разом», — розповів Анатолій Топал.


Він також уточнив, що ставлення у фахівців до даної постанови — неоднозначне.

«З одного боку, воно покликане при отриманні кожного з видів ліцензій знижувати величезну корупційну складову на місцях, спростить доступ до ринку, але з іншого, цілком імовірно, знову стане питання про якість будівництва», — підкреслив експерт.

Президент Асоціації професійних управителів нерухомістю також звернув увагу на той факт, що якщо на даний момент держоргани хоч якось могли впливати на будівельників шляхом відкликання ліцензії, то зараз, на тлі зменшення видів ліцензій, можуть багаторазово підвищитися і вимоги до їх отримання.

«Судіть самі, — з одного боку доступ до ринку спрощують, але нікому невідомо, скільки коштуватиме «повна» ліцензія на п’ять років, — щоб вона не коштувала під мільйон — дві гривень і тоді виходить, що маленьким компаніям вхід на ринок закритий» , — зазначив Анатолій Топал.

Експерт також уточнив, що багато ліцензії на будівництво — плід діяльності бюрократичного апарату і вони не потрібні. Але з іншого боку, контроль навіть за дрібним будівництвом потрібен — у нас маса «заробітчан» на вокзалах, які «за 3 гривні» можуть тобі зробити будинок, який завтра розвалиться — ніхто це будівництво не контролюватиме. Так що всі нововведення викликають двоякі думки.

«Невеликим будівельним компаніям залишаються ліцензії на спорудження будинків 1-3 категорії складності, а 4-5 категорія дістається лише великим компаніям. Фактично, іде монополізація ринку, і в цьому я теж бачу загрозу. Поки ми бачимо, що проект постанови Кабміну не спрощує, а «покращує». У нас подібні «покращення» йдуть вже 15 років і ми всі знаємо, чим вони завершуються. Коли замість опису проекту постанови ми зможемо побачити остаточний текст, все відразу стане на свої місця», — підсумував Анатолій Топал.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

 

Материалы по теме:

На Київщині відбудеться фестиваль «Козацький Спас»
18-19 серпня у   Древньому Києві   в «Парку Київська Русь»   буде проходити ХХІІ Міжнародний фестиваль «Козацький Спас». Глядачи зможуть побачити презентацію національних ...
Цифрові фіатні гроші (ЦФГ) і ринок нерухомості
Експерт розповів, що зміниться в розрахунках при впровадженні електронної гривні. Ринок нерухомості відображає ситуацію в економіці загалом, бо будівельна галузь є постачальником замовлень великої кількості ...
Відмінність цифрової готівки від звичайних електронних розрахунків
Експерт розповів, до чого тут блокчейн Плутанина у визначеннях таких понять як цифрові, електронні, віртуальні або пластикові гроші обумовлена тим що нема загально - світового ...
Енергомашспецсталь відвантажила обладнання в Угорщину
Енергомашспецсталь продовжує постачати обладнання металургійному комбінату ЗАТ «ІСД Дунаферр» в Угорщині. Відвантаження продукції здійснюється у межах контракту між ПАТ «ЕМСС» та ЗАТ «Дунаферр», який ...
ДФС нагадує про сплату транспортного податку
Начальник Головного управління ДФС у Києві Людмила Демченко нагадала власникам автомобілів про необхідність сплати транспортного податку. За її словами, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]