Информационный портал

В містах 70 тис км мереж водопостачання потребують заміни, — експерт

Для того, щоб підтримувати систему водопостачання на плаву щорічно необхідно проводити заміну, як мінімум 1,8 тис. км. труб. Про це журналісту  інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» повідомив президент Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України «Укрводоканалекологія» Олександр Романюк.

За його словами, найбільший знос водопровідних мереж сьогодні спостерігається в Луганському і Донецькому регіонах.

«Проблему для водоканалів сьогодні представляють сталеві труби. Їх ізоляція давно зносилася, вони нічим не захищені від корозії. У деяких містах Донецької області та Луганщини знос водопровідних мереж досягає 50% -69%. Ці труби були укладені в землю ще в радянські часи, і з тих пір їх ніхто не міняв», — зазначив експерт.

Він також додав що за наявними даними, водоводи в містах України зношені на 35%, вуличні мережі — на 40%, внутрішньоквартальні мережі — на 41%.

«Заміна кожного кілометра сучасних водопровідних труб обходиться державі в 1 млн грн», — підкреслив О.Романюк.

Експерт також додав що найбільш плачевному стані сьогодні перебувають водопровідні мережі в місті Севастополь. Ось де в аварійному стані знаходиться близько 65% аварійних мереж. Загальний знос трубопроводів питного водопостачання по Україні становить близько 39%.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]