Информационный портал

В Україні стартував 16-й фестиваль «Французька весна»

Цей фестиваль охоплює десять міст країни. Програма форуму за традицією різноманітна, але цього року вперше Національна опера України стане місцем, де український глядач зможе познайомитися з цілим сузір’ям артистів балету Паризької опери, які разом з колегами по цеху Нацопери 14 квітня подарують глядачам ексклюзивний спільний Гала-концерт «Вечір франко-українського балету».

Ідея показу на одній сцені двох балетних шкіл виникла ще під час гастролей балетної трупи Національної опери України в Парижі, а ініціатором спільного проекту артистів Паризької національної опери і артистів Національної опери України виступила громадська організація «Культурний Вектор» на чолі з Богданом Вовканічем. «Впевнений, що такої кількості балетних зірок одночасно ще не бачила жодна сцена» — сказав він.

«Якби не відбулися наші гастролі в Парижі, і ми б не отримали такого резонансу, таку високу оцінку нашої трупи, навряд чи б ми мали можливість представити тепер українському глядачеві цей проект, в якому беруть участь кращі танцівники Національної опери України та Паризької опери», — розповіла художній керівник балетної трупи Аніко Рехвіашвілі.

До реалізації проекту приєднався Франсуа Алю — прем’єр Паризької Національної опери, який, на думку французької преси, вирізняється надзвичайною технікою, яскравою індивідуальністю, а його танець порівнюють з торнадо. Оцінити майстерність танцівника отримає можливість і київський глядач. Також з французької сторони запрошені як молоді, так і більш досвідчені артисти, які здатні повною мірою передати ауру сьогоднішнього Паризького театру: Леонора Болак (статус «етуаль» (зірка) з 2016 року, після спектаклю «Лебедине озеро» у постановці Рудольфа Нурієва), Поль Марк, Лідія Варею, Франческо Мора, Селія Друї.

https://www.youtube.com/watch?v=6VCBggjx56w&feature=youtu.be

Програма Гала-концерту дуже різноманітна, оскільки виконавці з обох сторін будуть демонструвати фрагменти класичних і сучасних постановок. Французи готують фрагменти з «Лебединого озера», «Жизелі», «Сильфіди», і сучасні хореографії таких постановників як Вільям Форсайт.

Франсуа Алю разом з добре відомою і давно вподобаною київською публікою Катериною Ханюковою (English National Ballet) виконають сцени з «Дон Кіхота» і «Корсара».

Українська трупа представить: па-де-де з 3-го акту «Сплячої красуні» (Анастасія Шевченко — Денис Недак); па-де-де «Діана і Актеон» з балету «Есмеральда» (Станіслав Ольшанський — Юлія Москаленко), а також велику сцену з балету «Цезар» (Тетяна Льозова — Микита Сухоруков), включену до програми на прохання французької сторони.

«Зазвичай до участі в програмі запрошують одну-дві зірки, але коли їде ось такий «зоряний» ешелон, це набагато цікавіше. Відбувається свого роду змагання двох шкіл, зароджуються хороші перспективи співробітництва двох театрів. І ми, безумовно, зацікавлені в тому, щоб цей проект розвивався – щоб ми могли частіше запрошувати французьких колег до України, гастролювати у Франції, і, можливо, в майбутньому поставити спільний балетний спектакль, який побачать глядачі обох країн», — поділилася планами Аніко Рехвіашвілі.

http://opera.com.ua/,FB: https://www.facebook.com/National.opera.of.Ukraine/

Материалы по теме:

Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон
У липні Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон, який був багатий і на грандіозні постановки, і на зустрічі з цілим сузір'ям запрошених ...
Травневий репертуар Національної опери України
У травні Національна опера подарує шанувальникам музичного мистецтва безліч приємних зустрічей, які театр вже традиційно готує майже кожного місяця. Так, проект «Українські оперні зірки ...
Подарки под елочку от Национальной оперы
Новогодне-рождественские праздники продолжаются и к самым знаковым Национальная опера Украины в январе подготовила подарки под елочку. Под Старый Новый год зрителей ожидает балет-фантазия «Вечера ...
В перший місяць літа Національна опера України пропонує різноманітний репертуар
  Досить різноманітний репертуар задовольнить і поціновувачів класики – опери «Набукко», «Турандот», «Норма»,  і прихильників національного репертуару – опери «Наталка Полтавка» та «Запорожець за Дунаєм». Для ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]