Информационный портал

На плавучому енергоблоці почалося завантаження ядерного палива в реактори

На єдиному в світі атомному плавучому енергетичному блоцi (ПЕБ) «Академік Ломоносов» який знаходиться на майданчику ФГУП «Атомфлот» (дочірній підрозділ Росатом) в Мурманську, почалися завантаження ядерного палива в реакторах.
Таким чином, успішно стартував один з ключових етапів поточного року з підготовки плавучого атомного енергоблоку до місця основного базування — в місто Певек (Чукотський автономний округ).


Керівник дирекції зі спорудження та експлуатації плавучої атомної тепло — електростанції (ПАТЕС) Віталій Трутнєв відзначив: «Навесні поточного року ми провели буксирування Успішно атомного енергоблоку без ядерного палива з Санкт-Петербурга до Мурманська, і тут завершуємо фінальні технологічні операції. Фахівці приступили до реалізації однієї з головних завдання — поетапна завантаження ядерне палива в реакторних установках: спочатку №1, а потім №2. Наступними ключовими етапами, які планується здійснити до кінця поточного року, стануть фізичний пуск реакторів і початок комплексних швартових випробувань — після отримання відповідних дозволів».

Заступник керівника Дирекції зі спорудження та експлуатації ПАТЕС Дмитро Олексієнко підкреслив, що головною вимогою до пуску ПЕБ в Мурманську є безпека. «База Атомфлот володіє всією необхідною інфраструктурою, фахівці і компетенції як для завантаження ядерного палива, так і для здійснення фізичного пуску реактори», — сказав він.

У наступному, 2019 році ПЕБ буде відбуксований в морський порт Певека. В даний час там ведуться будівельні роботи зі створення інфраструктури на березі, в тому числі комплексу будівель, гідротехнічних споруд і берегової майданчика, необхідних для забезпечення безпечної стоянки енергоблоку і видачі енергії з нього на берег.

Довідково:
Плавучий енергетичний блок (ПЕБ) «Академік Ломоносов» проекту 20870 — це головний проект серії мобільних транспортабельних енергоблоків малої потужності. Він призначений для роботи в складі плавучої атомної теплоелектростанції (ПАТЕС) і являє собою новий клас енергоджерел на базі російських технологій атомного суднобудування. Це унікальний і перший в світі проект мобільного транспортабельного енергоблоку малої потужності. Він призначений для експлуатації в районах Крайньої Півночі і Далекого Сходу і його основна мета — забезпечити енергією віддалені промислові підприємства, портові міста, а також газові і нафтові платформи, розташовані у відкритому морі.
ПАТЕС розроблена з великим запасом міцності, який перевищує всі можливі загрози і робить ядерні реактори невразливими для цунамі та інших природних катастроф. Крім того, ядерні процеси на плавучому енергоблоці відповідають всім вимогам Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і не несуть загрози навколишньому середовищу. Станція оснащена двома реакторними установками КЛТ-40С, які здатні виробляти до 70 МВт електроенергії і 50 Гкал / год теплової енергії в номінальному робочому режимі, що досить для підтримки життєдіяльності міста з населенням близько тис сотих людина.

Материалы по теме:

Експортний ринок електроенергії ми вже втратили — експерт
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час візиту на Хмельницьку АЕС заявив про можливість добудови 3 і 4 енергоблоків станції за 3,5 млрд євро. Ці ...
Рівень довіри до атомної енергетики до аварії на ЧАЕС був безпрецедентно високим. Зараз він знову зростає — експерт
Експерти-атомники відзначають відновлення рівня довіри до атомної енергетики в Україні, підірваного аварією на ЧАЕС. Про це розповів кандидат технічних наук, доцент кафедри атомних станцій ...
Використання геотермальних джерел заощадить в Україні близько 10 млрд куб м газу на рік
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав Меморандум про взаєморозуміння в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики з Національною енергетичною адміністрацією Ісландії (Оркустофнун). Підписання про співробітництво у розвитку ...
Г.Рябцев: міські голови будуть змушені переходити на власне енергозабезпечення
Чиновники не поспішають створювати запаси вугілля до наступної зими Запустити в роботу «заглушені» через дефіцит вугілля енергоблоки українських теплових електростанцій (ТЕС) найближчим часом, швидше за ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]