Информационный портал

Олександр Сігал: Чи вигідно встановлювати на будинках дахові котельні

aleksandr-sigal-v-ukraine-tsenoobrazovanie-tolkaet-k-tomu-chtobyi-otaplivat-okruzhayushhuyu-sredu

Перехід в новобудовах від централізованого способу опалення будинків на опалення за допомогою дахових, прибудованих та інших видів котелень, відбувається не через технічну доцільність, а через конфлікт інтересів між забудовниками і контролюючими організаціями.

Про це розповів директор інституту промислової екології Олександр Сігал, за словами якого, з технічної точки зору дана тенденція означає перехід в містах на помірну децентралізацію видів опалення і несе за собою негативні фактори.

«Як правило, ТЕЦ, яка розташована в центрі міста належить якійсь приватній компанії. Вона недовантажена за потужностями, там не знають, куди подіти тепло, і скидає його на градірню, тобто опалюють навколишнє середовище. Тому, з одного боку, через своїх амбіцій мерія сприяє будівництву котелень на даху окремого взятого будинку, а приватник продовжує опалювати навколишнє середовище скідних теплом», — зазначив Олександр Сігал.

Стосується це і НКРЕКУ, яка сьогодні встановлює ціну, як на електричну, так і на теплову енергію. Ціна на теплову енергію часто вище, ніж та ціна, за яку її можна зробити безпосередньо з природного газу.

Хоча багато хто відзначає, що завдяки дахової котельні можна заощадити 20% споживаної енергії.

Експерт, в свою чергу, звернув увагу, що фактично, у нас на енергетичному ринку штучно створена ситуація, коли на ТЕЦ не можуть продати вироблене тепло і змушені викидати його в атмосферу. У той же час, через мерії за своїх особистих амбіцій продовжують сприяти будівництву дахових котелень.

«По-перше, це губить централізоване теплопостачання в містах і призводить до великих тепловтрат. По-друге — це погіршує екологію, адже на кожному даху ми маємо джерело викидів. Якщо електростанцію ми ретельно контролюємо, вимагаємо, щоб там стояли прилади, які в реальному режимі часу записують кожен викидається в атмосферу інгредієнт, то забезпечити такі вимоги для кожної дахової котельні ми не в змозі «, — сказав фахівець.

Дахові котельні будуються завжди за принципом мінімальних витрат, дуже часто ставлять взагалі один котел. Якщо котел взимку виходить з ладу і будинок залишається без опалення взагалі, і мешканці починають просити у теплопостачальної компанії взяти будинок на баланс.

Ви поки підключіть, дайте нам хоч якесь тепло, дайте дожити до весни, а там — розберемося. Але, так ніхто не робить.

«Передавати це майно, яке по суті, є майном мешканців, доводиться письмово, тобто письмово просити взяти дахову котельню на баланс у вигляді подарунка для теплопостачальної організації, щоб вони якось її там відремонтували, вже як свою власність, і запустили в експлуатацію «, — підкреслив Олександр Сігал.

Так і виходить, що в містах майже всі будинки, які мають дахові котельні, рано чи пізно за такою схемою передаються для експлуатації в системи централізованого теплопостачання.

Владислав Кордік

Материалы по теме:

Центральне опалення: зберегти — нема за що, а відмовитися — дорого
Ситуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї - це з ...
У містах відбувається масовий розвал систем теплопостачання
Зараз відбувається масовий розвал систем теплопостачання в Україні. В Україні спостерігається масовий розвал системи теплопостачання міст. Причиною розвалу є відсутність єдиної ...
Цифрові фіатні гроші (ЦФГ) і ринок нерухомості
Експерт розповів, що зміниться в розрахунках при впровадженні електронної гривні. Ринок нерухомості відображає ситуацію в економіці загалом, бо будівельна галузь є постачальником замовлень великої кількості ...
Фахівець передбачив обвал ринку перевезень на судах «річка-море» в 2022 р
Із загальної українського флоту суден класу «річка-море» в 927 одиниць в експлуатації на сьогоднішній день залишилося 574, або 62%. І це при тому, що ...
АТ АККУЮ НУКЛЕАР отримала обмежений дозвіл на будівництво АЕС «АККУЮ»
Компанія АТ АККУЮ НУКЛЕАР, що реалізує проект будівництва першої атомної електростанції у Туреччині, отримала від Турецького агентства з атомної енергії (ТАЕК) обмежений дозвіл на ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]