Информационный портал

Смарт — житло серед покупців користується меншим попитом, і вважається гірше «хрущовки» — експерт

смарт-квартира в новостройкеПротягом 2018 — 2019 років придбання житла економ — класу за кількістю угод становить фактично — 80% від усіх укладених договорів з нерухомості в Україні. Про це у коментарі заявив аналітик консалтингової компанії «SV Development» Сергій Костецький. За його словами, зараз забудовники в «економ» — класі в основному перейшли зі «смарт» — житла на невеликі квартири.

«Практично всі проекти, які зараз є на ринку відповідають попиту, який існує. Серед квартир, які купуються в новобудовах найбільш ходовий сегмент, до 20 тис. грн. за м2. У «економ» — класі є різне житло, і по 50 м2, і по 30 м2 і по 60м2. Якщо ми говоримо про регіони, то в великих містах купуються квартири трохи більшого розміру, в невеликих, більш маленькі», — уточнив експерт.

экспертВін також зауважив, що одна з реально працюючих «фішок» якими забудовники намагаються залучити своїх потенційних клієнтів, — це надання при покупці квартир — розстрочки в платежах.

«Було б звичайно непогано, щоб у нас розвивалось кредитування. Якщо раніше розстрочка була тільки на період будівництва, то зараз деякі забудовники пропонують на рік, на два відстрочити платіж. Крім того, надходять і інші пропозиції з оглядом на те, що у забудовника низька рентабельність, вона становить близько 20%, і робити якісь знижки, якісь акції немає сенсу. Вони просто конкурують за цінами. Виверт в чому, ось наша квартира — за 200 тис. грн, але при цьому ніхто ж не питає, яку площу вона займає» — зазначив Сергій Костецький.

Експерт звернув також увагу, що квартири економ-класу зараз будується всюди, як у віддалених частинах столиці, так і в приміських районах.

внешний вид нового жилья«Кінцева частина міста, вона з приміськими районами зараз зливається, Якщо брати Київ, то популярна зона — Київська Борщагівка, Києво-Святошинський район. Тут людина сама дивиться і приймає рішення, що для неї більш пріоритетно: квартири наприклад в Святошинському районі, на околиці Києва, можна купити набагато більшої площі, ніж у самому місті. Користуються попитом всі квартири, їх в основному люди беруть для себе. Люди або купують і здають в оренду з перспективою того, що вона буде дорожче, і вони щось на ній зароблять. Або, просто вкладають гроші в нерухомість, чекають поки вона будується, поки вона буде коштувати на пару тисяч доларів дорожче. Зараз немає такого, як раніше було, — $ 50 тис. вклав а, заробив — $20 тис. Такий прибутковості зараз вже не зустрінеш»,- сказав Сергій Костецький.

квартира-смарт

Він також зазначив, що «смарт» — житло, серед покупців користуються меншим попитом і вважається гірше «хрущовки». Забудовники розуміють так: у людей грошей небагато, тому для багатьох клієнтів ці квартири не потрібні, оскільки в будь-який момент може початися люстрація, декларування доходів і так далі.

«Що таке «смарт» — житло. Це забудовник побудував будинок, моноліт. Зараз при будівництві економить на всьому. Здається квартира, 40 м2 без нічого — без кухні, без санвузлів, без стін. По суті, та-ж «смарт» — квартира, що з нею людина хоче, те й робить. Зрозуміло, що забудовник заощадив на стінах, на водних комунікаціях, на дверях і отримав дешеву квартиру. Тому, «смарт» — квартира це варіант, ще гірше ніж хрущовка. «Смарт» — квартира — це поняття розтяжне, там і двокімнатні квартири по метражу бувають не менше. Там розробляти її ще потрібно, якісь коригування, дизайни і так далі», — підсумував експерт.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Проект Закону № 5473 може відродити стару систему штрафів для орендодавців — А.Топал
Посилення контролю з боку держави за використанням житлових приміщень не за прямим призначенням може породити ще більшу корупцію. Про це заявив Анатолій Топал, віце-президент ...
Анатолий Близнюк рассказал, как формируются тарифы в системе ЖКХ
Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк в интервью ответил на вопросы читателей: как формируются тарифы в системе ЖКХ, перечислил главные ...
Енергомашспецсталь відвантажила обладнання в Угорщину
Енергомашспецсталь продовжує постачати обладнання металургійному комбінату ЗАТ «ІСД Дунаферр» в Угорщині. Відвантаження продукції здійснюється у межах контракту між ПАТ «ЕМСС» та ЗАТ «Дунаферр», який ...
Ринок нерухомості в Україні. Стан, перспективи та очікування
Євген Невмержицький - ексклюзив За рівнем розвитку ринку нерухомості можна судити про розвиток всієї економіки.   Якщо ціни стабільні, має місце незначне зростання - значить і економіка ...
Введення нових ліцензій прискорить монополізацію будівельного ринку – А.Топал
В уряді за участю Міністерства регіонального розвитку та Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) розроблено проект постанови Кабінету міністрів «Деякі питання ліцензування будівництва об'єктів IV та ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]