Информационный портал

Україна почала іномовлення кримськотатарською мовою

atr

Міністерство інформаційної політики України провело прес-конференцію, яка була присвячена запуску кримськотатарської редакції каналу іномовлення UA/TV Мультимедійної платформи іномовлення України.
Перший заступник Міністра Еміне Джапарова повідомила, що проект реалізовується в рамках Стратегії публічної дипломатії кримських татар.
«Запуск кримськотатарської редакції означає, що про кримських татар дізнається ще більша аудиторія, у першу чергу закордонна, що лежить в основі розробленої Стратегії публічної дипломатії кримських татар. Для МІП ключовою є інформаційна реінтеграція Криму. До 2014 року рівень дистанції між українцями та кримськими татарами був надзвичайно великим. Тематику Криму та корінного народу потрібно доносити до українського суспільства. Кримські татари – народ, який готовий ділитися файлами ненасильницької, безкровної боротьби», — наголосила Еміне Джапарова.
За словами керівника кримськотатарської редакції іномовлення Халісе Зінедін, крім щоденних новин, кримськотатарською мовою заплановані передачі про науку, культуру і туризм.
«Наше мовлення починається з новин кримськотатарською мовою — кожен день ми присвячуємо новинам України 10-15 хвилин. Крім того, заплановані передачі кримськотатарською мовою про науку, культуру і туризм. Буде продовжено спільний проект з Радіо «Свобода», який називається «Еліфбе» (Алфавіт — ред.) та проект «Тугра» про історію Криму і Кримського ханства. Ми також презентували програму «Новини очима дітей», — зазначила Халісе Зінедін.

_dsc01241-670

В той же час, генеральний директор ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України Людмила Березовська відмітила, що в цьому році, крім кримськотатарських програм, здійснено запуск іномовлення арабською мовою.

«На сьогодні вже є ефіри арабською мовою, і нарешті відбувся запуск ефіру кримськотатарською мовою. У рамках трансляції каналу кожного дня передбачається година ефіру з повтором увечері. У подальшому планується багато проектів, які стосуються життя в Україні в цілому», — уточнила генеральний директор ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України.

Обидва ефіри виходять двічі на день — по півгодини зранку і повторення ввечері. Перші два проекти були здійснені завдяки ентузіазму і підтримки Міністерства інформаційної політики.
«Враховуючи, що в 2016 році на іномовлення не було виділено грошей, тобто, воно не фінансувалося бюджетом, я можу сказати, що ми багато досягли навіть без грошей, але це все завдяки нашому ентузіазму і підтримці Міністерства інформполітики», — підкреслила Людмила Березовська.
Вона також зазначила, що з Нового року планує запустити нові проекти, мета яких — розповідати світові, чим сьогодні живе Україна.
«Наше завдання — розповісти світу, що Україна — це не тільки війна і Чорнобиль. Це дуже багатогранна країна, це люди, культура, історія», — резюмувала гендиректор «Мультимедійної платформи іномовлення України».

Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]