Информационный портал

У містах відбувається масовий розвал систем теплопостачання

razval_teplosnabjeniya

Зараз відбувається масовий розвал систем теплопостачання в Україні.

В Україні спостерігається масовий розвал системи теплопостачання міст.

Причиною розвалу є відсутність єдиної концепції, єдиної політики, що проводиться профільним міністерством, яка призвела до масового переводу систем теплопостачання міст на індивідуальне опалення.

Про це інформаціонно-аналітичному порталу “Місто-інфраструктура” повідомив директор Інституту промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал. За його словами, таких міст в Україні налічується вже понад сто.

«Міністерство, за яким записано положення здійснювати технічну політику, на сьогоднішній день з’ясовує, а чи має воно проводити технічну політику, і яким чином можна чинити тиск на мерів, щоб це зробити. У мене немає слів. Дійшли до повного тупика. Я думаю, вже пройдена точка неповернення», — зазначив Сігал.

Він також підкреслив, що на сьогоднішній день у нас в Україні дуже велика кількість як державних, так і комерційних структур, зацікавлених в повному розвалі системи централізованого теплопостачання.

«У різних структур мети різні. У мера, наприклад, інтерес один зняти з себе відповідальність. Тобто, як тільки ви пішли на індивідуальне теплопостачання, він за вас вже відповідальності не несе. Якщо ви і ваші діти замерзли в результаті прийнятого вами рішення, місто ніякої відповідальності не несе. Такий інтерес у міських голів і губернаторів. У міністерства, ще більший інтерес. Головна позиція міністерства проста, —  в державі грошей немає. Давати дотації комусь, немає ніякої можливості. Чим більше ми сьогодні ліквідуємо теплових мереж, які по суті є дотаційними, тим краще буде жити чиновникам. Ми де-факто маємо найкраще міністерство, яке сьогодні ніким не керує, а завтра ще і ніякої відповідальності ні за що не несе», —  сказав Сігал.

На думку експерта, в справі розвалу централізованого теплопостачання існує інтерес і третьої сторони комерційних структур.

Авторська програма Владислава Кордіка на INTV

«Комерційні структури продадуть французькі, німецькі, італійські або якісь ще котли. Не маючи можливості продати великий котел державі, вони підстрибують від радості, масово розпродаючи невеликі котли населенню. Тому вони двома руками за розвал наших теплових мереж. Якщо теплові мережі хоча б рік простоять без води, їх можна вже викидати підкреслив експерт.

Вихід із ситуації провідний український експерт в області комунальної теплоенергетики бачить один.

«Перше: потрібно припинити популізм в комунальній сфері. Чітко визначити, яку суму може вкладати щорічно мерія, і яка можлива допомога від держави, сформувати програму дій саме на цю суму і жорстко контролювати витрачання коштів і виконання заходів.

Друге: випустити муніципальні облігації під вартість об’єктів комунального теплопостачання та передати 100% цих облігацій мерії, яка тепер зможе закладати їх під кредит. Головне, що держава, даючи гроші комунальним тепломережам, зможе отримувати натомість частку їх власності у вигляді облігацій, передаючи замість Фонду держмайна. Це дозволить централізувати теплопостачання в рамках областей”, — підкреслив Олександр Сігал.

Він також наголосив, що зараз треба терміново прийняти закон про введення штрафів за знищення енергетичного потенціалу в обсязі вартості природного газу з тим же енергетичним потенціалом.

«Наприклад, я уздовж дороги вирубав дерева і спалив їх у багатті. Підрахували, що якби я спалив в котлі і виробив теплову енергію, я б заощадив 8 тис. Ккал на 1м.куб природного газу. Тоді я повинен заплатити штраф, за який можна купити такий же м3 природного газу, який я викинув в нікуди. Інший приклад. Я власник заводу, я скидаю теплу воду в каналізацію. Значить, я повинен мати можливість купити природний газ, що містить таку ж кількість теплової енергії, яке я викинув в каналізацію. От і все. І відразу почнеться енергозбереження. Нехай лісники палять в лісі багаття. Мені вигідно купувати газ за ці гроші. Це повинно стати основою політики енергозбереження в країні. У країнах Європи такий підхід працює», — підвів підсумок сказаному Олександр Сігал.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Авиакатастрофа АН-24 РВ случилась при заходе на посадку
13 февраля в 18:09 в международном аэропорту «Донецк», при заходе на посадку потерпел катастрофу пассажирский самолет АН-24 (авиакомпания ООО «Южные авиалинии»), который выполнял чартерный ...
Экс-мэра Димитрова осудили на 7 лет и взяли под стражу
Экс-мэра города Димитрова, расположенного в Донецкой области Юрия Анисимова суд приговорил к 7 годам лишения свободы. Об этом корреспонденту информационно-аналитического портала «Город-инфраструктура» сообщила пресс-секретарь ...
Центральне опалення: зберегти — нема за що, а відмовитися — дорого
Ситуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї - це з ...
Українські жінки залишатимуться дискримінованими на ринку праці, як мінімум, до 2030 року
За даними Державної служби статистики, на кінець серпня 2016 року кількість зареєстрованих безробітних в Україні становила 355,7 тис. осіб.  З них – 57% жінок ...
Втрати бурштинських тепломереж сягають вже 42%
У міській Раді невеликого містечка Бурштин, розташованого в Івано-Франківській області, вивчається питання про відключення будинків приватного сектора від центрального теплопостачання. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив Бурштинський ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]