Информационный портал

Центральне опалення: зберегти — нема за що, а відмовитися — дорого

котельнаяСитуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї — це з недавніх пір стало рівнем відповідальності виключно органів місцевого самоврядування.

Про це в інтерв’ю інформаційно-аналітичному порталу «Місто-інфраструктура» заявив директор соціальних проектів НТЦ «Психея», доктор наук державного управління Геннадій Рябцев. За його словами, чиновники Кабінету міністрів самовільно зняли з себе будь-які повноваження в цьому питанні, і передали їх на місця.

«На місцях органи влади тепер самі повинні вирішувати, що робити з аварійними тепломережами в такій ситуації, і підтримувати нормальне функціонування системи опалення та водопостачання, вкладаючи гроші в її оновлення, модернізацію і так далі. Або, якщо коштів на це не передбачено, відмовлятися взагалі від централізованої системи і переходити на індивідуальні теплові пункти та індивідуальне опалення для домогосподарств. Це все повноваження місцевих органiв влади. Спільного рішення з цієї проблеми — немає. Його не існує, тому що в ході експлуатації в різних містах, в різних районах, в різних населених пунктах і райцентрах склалася абсолютно різна ситуація з такими системами», — зазначив експерт.

Наприклад, у Славутичі систему централізованого теплопостачання потрібно зберегти, просто вона там нова і її потрібно просто підтримувати в найкращому стані. А де-небудь в Слов’янську від цієї системи потрібно відмовлятися, бо вона вже ніякому відновленню не підлягає.

«Тобто, в кожному конкретному випадку потрібно своє рішення шукати і тут підвищується роль громадянського суспільства. Населенню треба ставити питання про шляхи організації повноцінного опалення перед органами місцевого самоврядування та вимагати його вирішення», — уточнив доктор наук державного управління.

экспертГеннадій Рябцев також звернув увагу, що якщо відкрити енергетичну стратегію України до 2035 року, то там сказано у відповідному розділі, що це питання також знаходиться в компетенції органів місцевого самоврядування які повинні самостійно визначати наскільки ефективним буде збереження централізованої системи. Якщо на їхню думку, на підставі їх розрахунків, на підставі їх оцінок збереження такої системи є безперспективним, то вони повинні віддавати перевагу будь-яким іншим системам.

«Адже, в більшості країн старої Європи ніде немає централізованого опалення. У Парижі немає централізованого опалення, в Лондоні воно також відсутня, у Варшаві також централізованого опалення, вже немає, тому що там перейшли на систему опалення за допомогою Індивідуальних теплових пунктів, відмовившись там від радянської системи, яку, до речі, там до кінця так і не добудували.

отоплениеВони кажуть — ух ти, у вас централізоване опалення — як це здорово. Але, знову ж таки, — це здорово, коли за всією цією системою стежити. Якщо за нею не стежити, якщо в неї не вкладати гроші, якщо не вести облік і контроль за витрачанням енергоресурсів, то в кінці-кінців ми прийдемо до того, до чого прийшли зараз: і зберігати нема за що, і відмовитися дорого», — сказав експерт.

Він також підсумував, що з огляду на абсолютно різний технічний стан теплових мереж в кожному місті, рішення зберегти централізовану систему, або відмовитися від неї, місцеві органи влади повинні вирішувати самостійно.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Авторская программа Владислава Кордика — «Коммуналка» (ВИДЕО)
Гость программы, - директор института Промышленной экологии, кандидат технических наук Александр Сигал. Тема программы - ситуация с коммунальным теплоснабжением, тарифами на тепло, которая сложилась в ...
Компанii, які не можуть продати тепло за високими тарифами, повинні піти з ринку — експерт
В Україні галузь комунальної теплоенергетики вже давно де-факто увійшла в ринкові відносини, а де-юре, - продовжує управлятися в ручному режимі державним монополістом. Таку думку ...
Проект Закону № 5473 може відродити стару систему штрафів для орендодавців — А.Топал
Посилення контролю з боку держави за використанням житлових приміщень не за прямим призначенням може породити ще більшу корупцію. Про це заявив Анатолій Топал, віце-президент ...
Школы Харьковской области теперь будут отапливать дровами
Применение, наряду с газом, альтернативных видов топлива позволит за отопительный сезон 2012-2013 гг. на Харьковщине сэкономить от 15% до 20% бюджетных средств. Об этом ...
Поднятие тарифов на коммунальные услуги — это суперприбыльный бизнес
Повышение тарифов на жилье - это только бизнес, который позволит монополистам заработать больше денег на собственные нужды, считает эксперт Фонда общественной безопасности Юрий Гаврилечко. ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]