Информационный портал

Центральне опалення: зберегти — нема за що, а відмовитися — дорого

котельнаяСитуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї — це з недавніх пір стало рівнем відповідальності виключно органів місцевого самоврядування.

Про це в інтерв’ю інформаційно-аналітичному порталу «Місто-інфраструктура» заявив директор соціальних проектів НТЦ «Психея», доктор наук державного управління Геннадій Рябцев. За його словами, чиновники Кабінету міністрів самовільно зняли з себе будь-які повноваження в цьому питанні, і передали їх на місця.

«На місцях органи влади тепер самі повинні вирішувати, що робити з аварійними тепломережами в такій ситуації, і підтримувати нормальне функціонування системи опалення та водопостачання, вкладаючи гроші в її оновлення, модернізацію і так далі. Або, якщо коштів на це не передбачено, відмовлятися взагалі від централізованої системи і переходити на індивідуальні теплові пункти та індивідуальне опалення для домогосподарств. Це все повноваження місцевих органiв влади. Спільного рішення з цієї проблеми — немає. Його не існує, тому що в ході експлуатації в різних містах, в різних районах, в різних населених пунктах і райцентрах склалася абсолютно різна ситуація з такими системами», — зазначив експерт.

Наприклад, у Славутичі систему централізованого теплопостачання потрібно зберегти, просто вона там нова і її потрібно просто підтримувати в найкращому стані. А де-небудь в Слов’янську від цієї системи потрібно відмовлятися, бо вона вже ніякому відновленню не підлягає.

«Тобто, в кожному конкретному випадку потрібно своє рішення шукати і тут підвищується роль громадянського суспільства. Населенню треба ставити питання про шляхи організації повноцінного опалення перед органами місцевого самоврядування та вимагати його вирішення», — уточнив доктор наук державного управління.

экспертГеннадій Рябцев також звернув увагу, що якщо відкрити енергетичну стратегію України до 2035 року, то там сказано у відповідному розділі, що це питання також знаходиться в компетенції органів місцевого самоврядування які повинні самостійно визначати наскільки ефективним буде збереження централізованої системи. Якщо на їхню думку, на підставі їх розрахунків, на підставі їх оцінок збереження такої системи є безперспективним, то вони повинні віддавати перевагу будь-яким іншим системам.

«Адже, в більшості країн старої Європи ніде немає централізованого опалення. У Парижі немає централізованого опалення, в Лондоні воно також відсутня, у Варшаві також централізованого опалення, вже немає, тому що там перейшли на систему опалення за допомогою Індивідуальних теплових пунктів, відмовившись там від радянської системи, яку, до речі, там до кінця так і не добудували.

отоплениеВони кажуть — ух ти, у вас централізоване опалення — як це здорово. Але, знову ж таки, — це здорово, коли за всією цією системою стежити. Якщо за нею не стежити, якщо в неї не вкладати гроші, якщо не вести облік і контроль за витрачанням енергоресурсів, то в кінці-кінців ми прийдемо до того, до чого прийшли зараз: і зберігати нема за що, і відмовитися дорого», — сказав експерт.

Він також підсумував, що з огляду на абсолютно різний технічний стан теплових мереж в кожному місті, рішення зберегти централізовану систему, або відмовитися від неї, місцеві органи влади повинні вирішувати самостійно.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Закарпатские пограничники задержали группу незаконных мигрантов из Шри-Ланки
Часовые отдела «Ужгород» Чопского пограничного отряда в Закарпатье задержали группу незаконных мигрантов. Об этом журналисту информационно-аналитического портала «Город-инфраструктура» сообщили в пресс-службе государственной Пограничной службы ...
Зростання комунальних тарифів в Новомиргороді дозволяє стримувати комбінована подача тепла
Житлові квартали міста Новомиргорода (Кіровоградська обл.) переведені на індивідуальне опалення. Це дозволить місцевим тепловикам назавжди позбутися від хронічних проблем багатотисячних боргів міста перед НАК «Нафтогаз ...
Частка централізованого теплопостачання в Україні впала до 50%
Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У ...
В Токмаке ломают голову, на какие средства содержать больницы
В Токмакской районной Государственной администрации (Запорожская область) состоялось заседание круглого стола с участием главных врачей медицинских учреждений города и района. Разговор шел о том, как ...
Хитрощі вартістю в 15 тисяч грн
Все більше українців кожного року приєднуються до когорти сумлінних платників податків, які турбуються про майбутнє своєї держави, поважають її закони і звітують перед Батьківщиною ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]