Информационный портал

Частка централізованого теплопостачання в Україні впала до 50%

Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У той же час в Європі зараз відбувається зворотний процес — населення починає масово переходити на централізоване теплопостачання.

«У Європі навпаки все. Вони дуже довго жили на індивідуальних котлах, а останні років десять їх комунальні системи стали нарощувати частку централізованого опалення. У Швеції, в Данії ця частка дійшла вже до 60% і продовжує зростати», — заявив в інтерв’ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» голова біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.


За його словами, відхід від централізованого теплопостачання та встановлення в квартирах індивідуальних котлів, що зараз практикують міські голови в деяких містах України — велика помилка. Два роки тому це було економічно вигідним — тариф для населення був нижчим, ніж тариф на газ для підприємств «Теплокомуненерго».

Тому, коли людина переходила з централізованого тепла на індивідуальний котел, він в грошах платив менше. Такою була тарифна політика.

«Подивіться на тарифну політику зараз — населення платить від 3600 грн за тисячу кубів до 7200 грн, а «Теплокомуненерго» — 2900 грн. Тобто, зараз тепло від «Теплокомуненерго» виходить набагато дешевше, ніж вироблене в індивідуальному газовому котлі просто через ціну на газ. Вирівняти ціни на газ для населення і підприємств «Теплокомуненерго» в уряді Яценюка пообіцяли лише в 2017 році. Це призведе до того, що ті компанії, які мають до 50% дирявих тепломереж через величезні втрати тепла змушені будуть піти з ринку», — зазначив Георгій Гелетуха.

Експерт зазначив, що у зв’язку з виходом у світ пролобійованих монополістами у Верховній Раді законів, у нас на ринку тепла виник інший перекос.

Насправді, населенню тепер стало невигідним експлуатувати індивідуальні котли. Їм вигідніше, де це можливо підключатися до підприємств «Теплокомуненерго» і отримувати тепло за дешевшою ціною. Таким чином, всі хто перейшов на індивідуальне опалення два-три роки тому, повіривши обіцянкам уряду економічно програв. Ми начебто як мали централізоване опалення, потім його втратили і тепер ми змушені знову нарощувати частку централізованого опалення в країні», — підсумував Георгій Гелетуха.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Зростання комунальних тарифів в Новомиргороді дозволяє стримувати комбінована подача тепла
Житлові квартали міста Новомиргорода (Кіровоградська обл.) переведені на індивідуальне опалення. Це дозволить місцевим тепловикам назавжди позбутися від хронічних проблем багатотисячних боргів міста перед НАК «Нафтогаз ...
Как Белоцерковскому водоканалу удалось избежать банкротства?
Об этом и многом другом пойдет речь в информационно-аналитической программе «Коммуналка» на INTV c Владиславои Кордиком. Гость программы – Ольга Бабий, директор ТОВ «Білоцерківвода» «Город-инфраструктура»    
Тролейбуси в Ірпінь та Вишневе можуть стати реальністю — О.Кава
У 2016 році між Києвом і Броварами може з'явитися тролейбусне сполучення. Про це в коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» розповів експерт в галузі транспортних ...
До кінця року в Україні відкриється офіс японського агентства JICA, — Зубко
До кінця року в Україні відкриється офіс Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). JICA є ключовим стратегічним партнером України у впровадженні масштабних інфраструктурних проектів. Про ...
Тепло в будинки – за нормами 1968 року
Введення системи тарифоутворення призвело Україну до високих тарифів за теплову енергію. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив директор інституту промислової екології, президент МАТЕК, кандидат технічних наук Олександр ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]