Информационный портал

Більшу частину тепломереж Ужгорода та Мукачева вже здано на металобрухт

На кінець 2015 року в містах України було безповоротно втрачено і знищено від 10% до 15% технологічного обладнання: котельних, тепломереж, водогонів, які мають пряме відношення до галузі комунальної теплоенергетики. Про це журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» розповів директор Інституту промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал.

За його словами, як стало відомо, в Ужгороді та Мукачеві протягом кількох років населення поступово відключали від центрального опалення, а труби викопували і здавали на металобрухт.

«Сьогодні чимало міських голів, м’яко кажучи, займаються тим, що викопують із землі і продають на металобрухт труби, мережі і все інше обладнання, щоб заробити гроші. Стало би розумним, щоб кожен новий мер, що приходить приймав комунальне господарство від попереднього міського голови під розписку — скільки він отримав котлів, мереж і так далі, і скільки він здав наступному меру», — вважає Олександр Сігал.

Вчений також підкреслив, що якщо зараз у містах України провести жорстку інвентаризацію комунального майна що має відношення до забезпечення комунальних послуг населенню, то з боку керівництва місцевих громад «випливуть» дуже непривабливі факти.

«З моменту Незалежності України в деяких містах встигли змінитися по 6 -7 мерів і не можна знайти ніяких кінців. Один мер каже, що я цього не приймав, інший — тут не було ніяких мереж і все було розкрадено до мене і так далі. Зауважте, що мова йде про знищення комунального майна громад», — зазначив Олександр Сігал.

Директор Інституту промислової екології також звернув увагу, що на сьогоднішній день де-факто — жодний мер не несе відповідальності за все комунальне майно, оскільки воно знаходиться на балансі тепломереж.

«Міські голови знайшли лазівку — «підставили» замість себе директорів тепломереж, і тепер їх намагаються зробити козлами відпущення. Де-факто, мер сьогодні приходячи до влади отримує майно громади у вигляді окремих тепломереж, а покидаючи пост, наступного меру він за описом нічого не здає. Він каже — ось є «теплокомуненерго», ви з ними і розбирайтеся. Сьогодні мова йде про те, що можна зробити, щоб зберегти всі технологічні ресурси які зараз залишились», — підсумував Олександр Сігал.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]