Информационный портал новостей

Депутати повинні підтримати українців у приватизації гуртожитків – О.Валевський

гуртожитокВідмовившись голосувати за ухвалення чотирьох законопроектів, пов’язаних з реалізацією житлових прав мешканців гуртожитків, депутати Верховної Ради таким чином, продовжують відстоювати інтереси власників підприємств.

«Тут спрацювали лобістські механізми, тому що ці гуртожитки, як правило, належать якимось підприємствам. Підприємства давно приватизовані, тому їх власники і не поспішають віддавати жителям гуртожитків у свою власність цей житловий фонд», – заявив в інтерв’ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» український політолог Олексій Валевський.

Він вважає, що ось де немає абсолютно ніяких хитрощів – це типово лобістська схема.

«Тут навіть немає політики, як на мене – це просто «шкурні» інтереси власників підприємств, на балансі яких ці гуртожитки знаходяться. Зрозуміло, що це нерухомість, і якщо гуртожитки перебувають в нормальних районах, які мають перспективу забудови, житло можна здавати в оренду і отримувати якийсь прибуток. Природно, власники підприємств не зацікавлені в приватизації цих гуртожитків», – зазначив Олексій Валевський.

Політолог також підкреслив, що власники підприємств ніколи не були зацікавлені у передачі житлового фонду своїм працівникам.

«В старих гуртожитках роблять реконструкцію, їх переробляють під «гостинки» і перетворюють на мало-зіркові готелі. Коли в минулі часи працівники отримували службові кімнати в гуртожитках, то тоді вони працювали на цих підприємствах. Багато заводів збанкрутували або поміняли профіль, люди звільнилися – у багатьох було втрачено зв’язок з підприємством», – зазначив експерт.

Олексій Валевський також звернув увагу на те, що багато бізнесменів сьогодні відмовляються від фінансування житлово-побутової сфери, – їм це просто не потрібно. Якщо студенти, що залишилися без місця в гуртожитку ще можуть це якось пережити, то мешканцям гуртожитків, які приписані до промисловим підприємствам або до установ, депутати фактично винесли довічний вирок.

«Там дійсно складаються драматичні ситуації через відсутність можливості приватизувати у свою власність кімнатку метражем в 18 або 20 м2. Для деяких людей це все багатство, що у них є. І те, що депутати не підтримали цей законопроект, звичайно, – це погано. Народні обранці повинні були стати на бік людей і піти їм назустріч», – підсумував Олексій Валевський.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Видатний тренер з хокею Анатолій Ткачов, відзначив 70-річний ювілей
У вихідні дні на льодовій арені "Льодограй" в Богуславі відбувся Всеукраїнський турнір з хокею з шайбою на честь легендарного тренера Анатолія Ткачова, першого тренера ...
Тролейбуси в Ірпінь та Вишневе можуть стати реальністю – О.Кава
У 2016 році між Києвом і Броварами може з'явитися тролейбусне сполучення. Про це в коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» розповів експерт в галузі транспортних ...
На Київщині відбудеться фестиваль “Козацький Спас”
18-19 серпня у   Древньому Києві   в «Парку Київська Русь»   буде проходити ХХІІ Міжнародний фестиваль «Козацький Спас». Глядачи зможуть побачити презентацію національних ...
Центральне опалення: зберегти – нема за що, а відмовитися – дорого
Ситуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї - це з ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]