Информационный портал новостей

Для експлуатації палива в українських реакторах потрібен висновок розробника реактора – експерт

топливный стерженьТаких випробувань американське паливо швидше за все не проходило.

Для запуску роботи американського палива в активній зоні реактора конструкції ВВЕР необхідно мати висновок генерального конструктора.

Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» заявив провідний науковий співробітник Інституту загальної енергетики НАН України Борис Костюковський, коментуючи заяви про успішність стендових випробувань і завантаження палива.

За його словами, під час проведення подібних випробувань має відстежуватися поведінка даного палива на моделях реактора в різних ситуаціях, при різних рівнях навантажень, різних режимах роботи реактора, в тому числі і при аварійних ситуаціях.

«Боюся, що таких випробувань американське паливо не проходило. Залишається сподіватися, що нічого страшного не станеться. Думаю, свою відповідальність розуміють всі», – зазначив Б.Костюковскій.

Експерт також висловив заклопотаність вартістю палива Westinghouse.

«Ну звичайно, Недашковський злукавив, коли сказав, що американське паливо буде коштувати не дорожче російського», – уточнив провідний науковий співробітник Інституту загальної енергетики НАН України.

Він додав, що особливо слід враховувати, що Росія збагачує український уран і на його основі виробляє паливні збірки, використовуючи наші вітчизняні комплектуючі.

«Рівень зарплат в атомній промисловості, як і тарифи на перевезення в Росії значно нижче, ніж у американців», – підсумував Борис Костюковський.

Нагадаємо, що что один з енергоблоків Южно-Української АЕС можуть у найближчий час перевести виключно на паливо Westinghouse.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Эксперты: не нужно складировать радиоактивные отходы «под себя»
Обращение с отработавшим ядерным топливом и радиоактивными отходами является одной из главных проблем атомной энергетики.  Эти вопросы на примере Украины и других стран эксперты ...
Общественная приемлемость становится основным условием развития атомной энергетики
  Развитие атомной энергетики в современном мире невозможно без постоянного открытого диалога с общественностью. Такое мнение высказали эксперты Международного союза ветеранов атомной энергетики и промышленности.
Uranium One виграв тендер на поставку урану в Бразилію
Компанія Uranium One Inc. перемогла у відкритому міжнародному тендері на поставку в 2017 році 982 000 фунтів (близько 400 тонн) природного урану для бразильської ...
Продаж Westinghouse компанiї Brookfield завершено
Компанія Westinghouse Electric  сьогодні оголосила про завершення свого раніше анонсованого продажу компанії Brookfield Business Partners LP (NYSE: BBU) (TSX: BBU.UN) разом з інституційними партнерами (усе сукупно “Brookfield”) і утворення реорганізованої компанії. Транзакція, ...
Паливна компанія «ТВЕЛ» розробить нову модифікацію тепловиділяючих збірок із збільшеною ураноемкістю для АЕС «Пакш»
АТ «ТВЕЛ» та MVM Paks NPP Ltd. (АЕС «Пакш», Угорщина) уклали контракт на виконання інжинірингових послуг по впровадженню на діючих енергоблоках АЕС «Пакш» модернізованих ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]