Информационный портал

Для експлуатації палива в українських реакторах потрібен висновок розробника реактора — експерт

Таких випробувань американське паливо швидше за все не проходило

Для запуску роботи американського палива в активній зоні реактора конструкції ВВЕР необхідно мати висновок генерального конструктора. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» заявив провідний науковий співробітник Інституту загальної енергетики НАН України Борис Костюковський, коментуючи заяви про успішність стендових випробувань і завантаження палива Westinghouse на третьому блоці Південно-Української АЕС. За його словами, під час проведення подібних випробувань має відстежуватися поведінка даного палива на моделях реактора в різних ситуаціях, при різних рівнях навантажень, різних режимах роботи реактора, в тому числі і при аварійних ситуаціях.

«Боюся, що таких випробувань американське паливо не проходило. Залишається сподіватися, що нічого страшного не станеться. Думаю, свою відповідальність розуміють всі», — зазначив Б.Костюковскій.

Експерт також висловив заклопотаність вартістю палива Westinghouse.

«Ну звичайно, Недашковський злукавив, коли сказав, що американське паливо буде коштувати не дорожче російського», — уточнив провідний науковий співробітник Інституту загальної енергетики НАН України.

Він додав, що особливо слід враховувати, що Росія збагачує український уран і на його основі виробляє паливні збірки, використовуючи наші вітчизняні комплектуючі.

«Рівень зарплат в атомній промисловості, як і тарифи на перевезення в Росії значно нижче, ніж у американців», — підсумував Борис Костюковський.

Нагадаємо, що что один з енергоблоків Южно-Української АЕС можуть у найближчий час перевести виключно на паливо Westinghouse.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]