Информационный портал

Енергосистема України може «обвалитися» вже в червні 2015 року

Генерація вже настільки знекровлена, що вивести її з ладу можуть включені в спеку кондиціонери

З боку регулятора (НКРЕКП – прим.ред) і міністерства Енергетики йде цілеспрямована атака на теплову генерацію в країні. Про це в ексклюзивному коментарі інформаційно-аналітичному порталу «Місто-інфраструктура» повідомив заступник генерального директора Центру досліджень енергетики Вадим Гламаздін. За його словами, як наслідок, із серйозним дефіцитом електроенергії ми можемо зіткнутися вже влітку.

«На станції не дають завозити вугілля, його фактично вже не залишилося, — взагалі ніякої підтримки. Зупинені вже більше 50-ти енергоблоків.

Йде гра проти однієї частини енергосистеми, а теплова генерація, — це ніяк не менше 6% всієї генерації. Рано чи пізно, подібне ставлення до енергетичної галузі призводить до негативних результатів … саме до таких результатів ми майже прийшли», — зазначив експерт.

Він також додав, що як тільки розпочнеться пікове споживання електроенергії, а зросте воно не восени, а вже влітку, енергосистему країни очікує колапс.

«Електрики може не вистачити вже влітку. Як тільки енергоспоживання зросте, вже з настанням спеки, відразу все може трапитись. У нас дуже надійна енергосистема. Якби не існувало десятикратного запасу потужностей, ми вже півроку без світла сиділи би. Кондиціонери ніхто не відміняв. Електрики в країні практично вже немає», — підкреслив В.Гламаздін.

Він також зазначив, що нам необхідно скрізь, де тільки можна, знаходити нові маршрути постачань енергоносіїв.

«Газ у нас відіграє помітну роль у теплопостачанні, але не в електрогенерації. Серйозною проблемою сьогодні є не те, що деякі зарубіжні компанії відмовляються працювати в Україні і розробляти нові родовища. Набагато більша проблема, що наші улюблені законодавці встановили ренту на видобуток традиційного газу — 70%, що фактично вбило весь приватний видобуток традиційного газу. Як мінімум, — 3 млрд. кубометрів на рік. Це дуже серйозно», — зазначив заступник генерального директора Центру досліджень енергетики.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]