Информационный портал новостей

Олександр Сігал: Чи вигідно встановлювати на будинках дахові котельні

aleksandr-sigal-v-ukraine-tsenoobrazovanie-tolkaet-k-tomu-chtobyi-otaplivat-okruzhayushhuyu-sredu

Перехід в новобудовах від централізованого способу опалення будинків на опалення за допомогою дахових, прибудованих та інших видів котелень, відбувається не через технічну доцільність, а через конфлікт інтересів між забудовниками і контролюючими організаціями.

Про це розповів директор інституту промислової екології Олександр Сігал, за словами якого, з технічної точки зору дана тенденція означає перехід в містах на помірну децентралізацію видів опалення і несе за собою негативні фактори.

“Як правило, ТЕЦ, яка розташована в центрі міста належить якійсь приватній компанії. Вона недовантажена за потужностями, там не знають, куди подіти тепло, і скидає його на градірню, тобто опалюють навколишнє середовище. Тому, з одного боку, через своїх амбіцій мерія сприяє будівництву котелень на даху окремого взятого будинку, а приватник продовжує опалювати навколишнє середовище скідних теплом”, – зазначив Олександр Сігал.

Стосується це і НКРЕКУ, яка сьогодні встановлює ціну, як на електричну, так і на теплову енергію. Ціна на теплову енергію часто вище, ніж та ціна, за яку її можна зробити безпосередньо з природного газу.

Хоча багато хто відзначає, що завдяки дахової котельні можна заощадити 20% споживаної енергії.

Експерт, в свою чергу, звернув увагу, що фактично, у нас на енергетичному ринку штучно створена ситуація, коли на ТЕЦ не можуть продати вироблене тепло і змушені викидати його в атмосферу. У той же час, через мерії за своїх особистих амбіцій продовжують сприяти будівництву дахових котелень.

“По-перше, це губить централізоване теплопостачання в містах і призводить до великих тепловтрат. По-друге – це погіршує екологію, адже на кожному даху ми маємо джерело викидів. Якщо електростанцію ми ретельно контролюємо, вимагаємо, щоб там стояли прилади, які в реальному режимі часу записують кожен викидається в атмосферу інгредієнт, то забезпечити такі вимоги для кожної дахової котельні ми не в змозі “, – сказав фахівець.

Дахові котельні будуються завжди за принципом мінімальних витрат, дуже часто ставлять взагалі один котел. Якщо котел взимку виходить з ладу і будинок залишається без опалення взагалі, і мешканці починають просити у теплопостачальної компанії взяти будинок на баланс.

Ви поки підключіть, дайте нам хоч якесь тепло, дайте дожити до весни, а там – розберемося. Але, так ніхто не робить.

“Передавати це майно, яке по суті, є майном мешканців, доводиться письмово, тобто письмово просити взяти дахову котельню на баланс у вигляді подарунка для теплопостачальної організації, щоб вони якось її там відремонтували, вже як свою власність, і запустили в експлуатацію “, – підкреслив Олександр Сігал.

Так і виходить, що в містах майже всі будинки, які мають дахові котельні, рано чи пізно за такою схемою передаються для експлуатації в системи централізованого теплопостачання.

Владислав Кордік

Материалы по теме:

В. Землянський: якщо населення відмовиться від газових котлів, компенсувати тарифи буде нічим
Абоненти, які не зможуть оплачувати дорогий газ, змушені будуть встановлювати електрокотли Є побоювання, що вже в найближчі місяці, отримавши платіжки з новими комунальними тарифами, населення ...
Зростання комунальних тарифів в Новомиргороді дозволяє стримувати комбінована подача тепла
Житлові квартали міста Новомиргорода (Кіровоградська обл.) переведені на індивідуальне опалення. Це дозволить місцевим тепловикам назавжди позбутися від хронічних проблем багатотисячних боргів міста перед НАК ...
АТ АККУЮ НУКЛЕАР отримала обмежений дозвіл на будівництво АЕС «АККУЮ»
Компанія АТ АККУЮ НУКЛЕАР, що реалізує проект будівництва першої атомної електростанції у Туреччині, отримала від Турецького агентства з атомної енергії (ТАЕК) обмежений дозвіл на ...
Компанii, які не можуть продати тепло за високими тарифами, повинні піти з ринку – експерт
В Україні галузь комунальної теплоенергетики вже давно де-факто увійшла в ринкові відносини, а де-юре, - продовжує управлятися в ручному режимі державним монополістом. Таку думку «Місто-інфраструктура» висловив ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]