Информационный портал новостей

Олександр Сігал: Чи вигідно встановлювати на будинках дахові котельні

aleksandr-sigal-v-ukraine-tsenoobrazovanie-tolkaet-k-tomu-chtobyi-otaplivat-okruzhayushhuyu-sredu

Перехід в новобудовах від централізованого способу опалення будинків на опалення за допомогою дахових, прибудованих та інших видів котелень, відбувається не через технічну доцільність, а через конфлікт інтересів між забудовниками і контролюючими організаціями.

Про це розповів директор інституту промислової екології Олександр Сігал, за словами якого, з технічної точки зору дана тенденція означає перехід в містах на помірну децентралізацію видів опалення і несе за собою негативні фактори.

“Як правило, ТЕЦ, яка розташована в центрі міста належить якійсь приватній компанії. Вона недовантажена за потужностями, там не знають, куди подіти тепло, і скидає його на градірню, тобто опалюють навколишнє середовище. Тому, з одного боку, через своїх амбіцій мерія сприяє будівництву котелень на даху окремого взятого будинку, а приватник продовжує опалювати навколишнє середовище скідних теплом”, – зазначив Олександр Сігал.

Стосується це і НКРЕКУ, яка сьогодні встановлює ціну, як на електричну, так і на теплову енергію. Ціна на теплову енергію часто вище, ніж та ціна, за яку її можна зробити безпосередньо з природного газу.

Хоча багато хто відзначає, що завдяки дахової котельні можна заощадити 20% споживаної енергії.

Експерт, в свою чергу, звернув увагу, що фактично, у нас на енергетичному ринку штучно створена ситуація, коли на ТЕЦ не можуть продати вироблене тепло і змушені викидати його в атмосферу. У той же час, через мерії за своїх особистих амбіцій продовжують сприяти будівництву дахових котелень.

“По-перше, це губить централізоване теплопостачання в містах і призводить до великих тепловтрат. По-друге – це погіршує екологію, адже на кожному даху ми маємо джерело викидів. Якщо електростанцію ми ретельно контролюємо, вимагаємо, щоб там стояли прилади, які в реальному режимі часу записують кожен викидається в атмосферу інгредієнт, то забезпечити такі вимоги для кожної дахової котельні ми не в змозі “, – сказав фахівець.

Дахові котельні будуються завжди за принципом мінімальних витрат, дуже часто ставлять взагалі один котел. Якщо котел взимку виходить з ладу і будинок залишається без опалення взагалі, і мешканці починають просити у теплопостачальної компанії взяти будинок на баланс.

Ви поки підключіть, дайте нам хоч якесь тепло, дайте дожити до весни, а там – розберемося. Але, так ніхто не робить.

“Передавати це майно, яке по суті, є майном мешканців, доводиться письмово, тобто письмово просити взяти дахову котельню на баланс у вигляді подарунка для теплопостачальної організації, щоб вони якось її там відремонтували, вже як свою власність, і запустили в експлуатацію “, – підкреслив Олександр Сігал.

Так і виходить, що в містах майже всі будинки, які мають дахові котельні, рано чи пізно за такою схемою передаються для експлуатації в системи централізованого теплопостачання.

Владислав Кордік

Материалы по теме:

У малих містах відбувається масовий розвал систем теплопостачання – О.Сігал
У малих містах України йде незворотний процес знищення систем централізованого теплопостачання та найближча наша перспектива полягає в тому, що цей процес пошириться і на ...
Більшу частину тепломереж Ужгорода та Мукачева вже здано на металобрухт
На кінець 2015 року в містах України було безповоротно втрачено і знищено від 10% до 15% технологічного обладнання: котельних, тепломереж, водогонів, які мають пряме ...
Фахівець передбачив обвал ринку перевезень на судах «річка-море» в 2022 р
Із загальної українського флоту суден класу «річка-море» в 927 одиниць в експлуатації на сьогоднішній день залишилося 574, або 62%. І це при тому, що ...
Частка централізованого теплопостачання в Україні впала до 50%
Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У ...
Кинуті напризволяще і будівництва, і гроші приватних інвесторів – Салій
В Україні і столиці ми спостерігаємо різке зниження обсягів будівництва житла. Про це на засіданні заявив президент Всеукраїнського Союзу виробників будматеріалів Іван Салій. Він ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]