Информационный портал

Паливна компанія «ТВЕЛ» розробить нову модифікацію тепловиділяючих збірок із збільшеною ураноемкістю для АЕС «Пакш»

АТ «ТВЕЛ» та MVM Paks NPP Ltd. (АЕС «Пакш», Угорщина) уклали контракт на виконання інжинірингових послуг по впровадженню на діючих енергоблоках АЕС «Пакш» модернізованих паливних касет другого покоління для реакторів ВВЕР-440.

У рамках проекту спеціалісти Паливного дивізіону Росатома розробляють нову модифікацію тепловиділяючих комплексів з підвищеною урановою потужністю та оптимізованим водно-урановим відношенням у порівнянні з касетами, які використовуються на АЕС «Пакш» на даний час. Це дозволить підвищити економічну ефективність роботи електростанцій при збереженні поточних параметрів паливного циклу.

На даний час АЕС «Пакш» єдина в світі атомна електростанція з реакторами типу ВВЕР-440, що працює в збільшеному 15-місячному паливному циклі. На угорську АЕС поставляється ядерне паливо другого покоління виробництва ПАТ «МСЗ» (фабрикаційна компанія паливної компанії Росатома «ТВЕЛ» в м. Електросталь). Діючі контрактні відносини між АТ «ТВЕЛ» та угорським замовником передбачають комерційні поставки ядерного палива для всіх чотирьох енергоблоків АЕС «Пакш» до кінця терміну їх експлуатації.

«Особливість спільної роботи з АЕС «Пакш» полягає в тому, що угорській партнер активно вивчає можливість підвищення ефективності роботи ядерного палива та бере безпосередню участь у технічній частині реалізації даного проекту. Паливна компанія Росатома «ТВЕЛ» надає першочергову увагу науці та інноваційному розвитку та пропонує своїм замовникам передові модифікації ядерного полива, постійно удосконалює техніко-економічні характеристики», — відзначила президент АТ «ТВЕЛ» Наталя Нікіпелова.

Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]