Информационный портал новостей

Проект Закону № 5473 може відродити стару систему штрафів для орендодавців – А.Топал

Анатолий Топал

Посилення контролю з боку держави за використанням житлових приміщень не за прямим призначенням може породити ще більшу корупцію. Про це заявив Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю України, коментуючи можливий вступ в силу Проекту Закону № 5473 від 30.11.2016 року, який був поданий на розгляд до Верховної Ради України. Він передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках.

За словами експерта в області нерухомості, після прийняття цього закону може виникнути поява великої кількості перевіряючих, що в підсумку лише збільшить корупцію.

«Можна ж запропонувати цивілізовані форми роботи з адміністрацією: я прийшов, написав заяву, заплатив 5 – 10% від мінімальної зарплати на місяць і можу офіційно, дотримуючись санітарних норм здавати спокійно своє житло під офіс. Міській казні – добре, мені – добре, людям добре – всі задоволені», – зазначив Анатолій Топал.

Він також підкреслив, що мова йде про введення нової системи штрафів, призначених для орендодавців офісного житла. Де-факто, пропонується встановити адміністративну відповідальність за використання квартир в багатоквартирних будинках не за призначенням у вигляді штрафу від 2 до 3 тис. гривень, а за повторне порушення протягом року – від 3 до 5 тис. гривень.

«Вони ж вводять систему штрафів, щоб всі боялися. Ми яку державу будуємо, поліцейське, щоб усіх налякати? А нинішній закон то діє. Він і так забороняє здавати житлові квартири під офіси. Тепер можете уявити, як по перших поверхах підуть потоки всяких перевіряючих. Просто так вони ходитимуть, або як? Як вони будуть виявляти офіси в квартирах? Спробуйте зайти до мене в квартиру, – я нікого не пущу. Фактично мова йде про чергове посилення тиску на мікро – і дрібний бізнес», – констатував експерт.

Анатолій Топал також уточнив, що приклади подібних вимагань з боку окремих представників санітарних і пожежних органів орендодавці житла вже проходили в 2000-роках. За якими критеріями квартири будуть підпадати під підозру перевіряючих органів, теж не ясно.

«По квартирах з метою перевірки почнуть ходити, дзвонити і перевіряти. Ми самі сиділи в офісі, розташованому в житловій квартирі. До нас, то пожежні зайдуть – з конвертом вийдуть, то санепідстанція – з конвертом вийде, то з ЖЕКу “зголодніють” і починають щось вигадувати такого», – зазначив Анатолій Топал.

Він також уточнив, що сьогодні для користі справи державі потрібно все робити навпаки.

«Колізія вийшла. Зробіть систему зміни цільового призначення квартир. Може люди самі захочуть перевести квартиру з житлового в нежитловий фонд. Тільки це має бути просто, а не те, що я сьогодні повинен віддати десятки, а то і сотні тисяч гривень для того, щоб змінити цільове призначення», – підкреслив експерт.

Він звернув увагу, що зараз точно сказати, чи пройде цей законопроект чи ні, прогнозувати проблематично.

Владислав Кордік

Материалы по теме:

Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон
У липні Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон, який був багатий і на грандіозні постановки, і на зустрічі з цілим сузір'ям запрошених ...
ДФС нагадує про сплату транспортного податку
Начальник Головного управління ДФС у Києві Людмила Демченко нагадала власникам автомобілів про необхідність сплати транспортного податку. За її словами, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з ...
Общежития передадут в коммунальную собственность
Правительство утвердило разработанный Министерством регионального развития проект Закона Украины «Об общегосударственной целевой программе передачи общежитий в собственность территориальных общин на 2012 - 2015 годы». По ...
Енергомашспецсталь відвантажила обладнання в Угорщину
Енергомашспецсталь продовжує постачати обладнання металургійному комбінату ЗАТ «ІСД Дунаферр» в Угорщині. Відвантаження продукції здійснюється у межах контракту між ПАТ «ЕМСС» та ЗАТ «Дунаферр», який ...
Олександр Сігал: Чи вигідно встановлювати на будинках дахові котельні
Перехід в новобудовах від централізованого способу опалення будинків на опалення за допомогою дахових, прибудованих та інших видів котелень, відбувається не через технічну доцільність, а ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]