Информационный портал

Ринок оренди столиці: швидше живий ніж мертвий — експерт

Ринок оренди житла столиці сьогодні розвивається, але в основному за рахунок міграційних процесів

Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» повідомив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

За його словами, в найближчі місяці навантаження на орендарів у зв’язку з подорожчанням комунальних тарифів, буде підвищуватися й далі.

«Першу спробу різкого підвищення цін на оренду житла у гривні було зроблено в квітні 2014 року. Пам’ятаєте, коли долар збільшився з 8 до 13-ти. Тоді господарі житла різко підвищили ціни на оренду, перевівши її в долар. Орендар — пішов. І потім до серпня, поки не поїхали люди з Донецька і Луганська до столиці, багато киян так не змогли набрати мешканців на квартири», — зазначив А.Топал.

Він також додав, що ті орендодавці, хто в квітні 2014 «заморозив» ціни пропозиції в гривні на рівні + 20% — + 30% листопаді 2013, — ті виграли. У тих була «заповнюваність» житла. Хто вирішив «погратися» з курсом, ті — програли. Адже, у людей доход не збільшився», — підкреслив Анатолій Топал.

«Ситуація почала змінюватися в липні-серпні 2014 року, коли до Києва приїхали переселенці. Її можна охарактеризувати двома словами — бажання заробити на тлі «донецького синдрому». Для орендарів це закінчилося зростанням цін пропозицій у гривні», — підкреслив А.Топал.

Експерт також додав, що навіть незважаючи на зростання цін, відтоку орендарів все одно не спостерігається. До Києва їдуть за столичним сонцем, грошима, освітою і спокійним життям.

«Тому ринку оренди столиці в осяжному майбутньому нічого не загрожує. Він жив, живе і буде жити», — підкреслив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]