Информационный портал новостей

Сергій Барбашев: Україна втрачає фахівців – ядерників

В Україні спостерігається відтік кваліфікованих кадрів, задіяних у сфері ядерної енергетики. Про це журналістові інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» на 7-му Міжнародному форумі «Атомекспо – Білорусь – 2015», який проходив у Мінську повідомив виконавчий cекретар Українського ядерного товариства, доктор технічних наук Сергій Барбашев. Науковець вважає, що рівень відтоку кадрів з підприємств галузі та наукових установ  нашої країни, у т.ч. за кордон на сьогоднішній день дуже великий – по приблизним даним від 5 до 10%.

«Йдеться про те, що кваліфіковані інженери, які працюють на українських атомних станціях та в інститутах десятки років, кидають роботу і виїжджають у пошуках кращого життя,- працювати на російські об’єкти ядерної енергетики або у Європу», – зазначив Сергій Барбашев.

Він також додав, що наших українських молодих фахівців – ядерників із задоволенням запрошують на роботу в Китай.

«У Китаї розвивається атомна енергетика. А у нас підготовлені хлопці – добре знають англійську мову, що полегшує їх працевлаштування за кордоном», – підкреслив виконавчий секретар Українського ядерного товариства.

Сергій Барбашев уточнив, що український технічний персонал окрім Росії та Китаю від’їжджає і в Туреччину.

«А «головаті» люди, я маю на увазі українських вчених і проектувальників, їдуть працювати до Німеччини і США та інші західні країни»,- зазначив Сергій Барбашов.

Він зауважив, що в атомній енергетиці України сьогодні задіяні близько 40 тисяч фахівців, з них біля 32 тисячі працюють безпосередньо на атомних станціях.

«Виходить, що з тих фахівців – ядерників, які покидають галузь, кілька сотен становить молодь», – підбив підсумок експерт.

Він підкреслив, що на підготовку кваліфікованого інженера – атомника окрім 5-ти років навчання в інституті необхідно затратити близько 10-ти років базової підготовки на виробництві. Разом, в цілому – 15 років. Сергій Барбашов також зауважив, що вже сьогодні наявні  втрати кваліфікованих кадрів в атомній галузі України та науковців можуть негативно вплинути на розвиток вітчизняної ядерної енергетики.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Атомэнергомаш займется модернизацией тепловых станции Украины
ОАО «Атомэнергомаш» (структурное подразделение ГК «Росатом») планирует участвовать в модернизации тепловых станций Украины. Об этом вчера, 24 сентября, в Киеве сообщил генеральный директор компаний ...
Общественная приемлемость становится основным условием развития атомной энергетики
  Развитие атомной энергетики в современном мире невозможно без постоянного открытого диалога с общественностью. Такое мнение высказали эксперты Международного союза ветеранов атомной энергетики и промышленности.
Страны СНГ формируют единое навигационное пространство
Федеральный сетевой оператор «НИС ГЛОНАСС» и операторы стран СНГ: национальный оператор Украины и операторы в сфере навигационной деятельности Беларуси и Казахстана планируют объединить усилия ...
В Смолино отвели землю под строительство атомного завода
В Кировоградской области утвержден проект землеустройства по отводу земельного участка площадью 3,78 га государственному концерну «Ядерное топливо». Об этом корреспонденту ИАП «Город-инфраструктура» сообщили в ...
Uranium One виграв тендер на поставку урану в Бразилію
Компанія Uranium One Inc. перемогла у відкритому міжнародному тендері на поставку в 2017 році 982 000 фунтів (близько 400 тонн) природного урану для бразильської ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]