Информационный портал

Сергій Барбашев: Україна втрачає фахівців — ядерників

В Україні спостерігається відтік кваліфікованих кадрів, задіяних у сфері ядерної енергетики. Про це журналістові інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» на 7-му Міжнародному форумі «Атомекспо — Білорусь — 2015», який проходив у Мінську повідомив виконавчий cекретар Українського ядерного товариства, доктор технічних наук Сергій Барбашев. Науковець вважає, що рівень відтоку кадрів з підприємств галузі та наукових установ  нашої країни, у т.ч. за кордон на сьогоднішній день дуже великий – по приблизним даним від 5 до 10%.

«Йдеться про те, що кваліфіковані інженери, які працюють на українських атомних станціях та в інститутах десятки років, кидають роботу і виїжджають у пошуках кращого життя,- працювати на російські об’єкти ядерної енергетики або у Європу», — зазначив Сергій Барбашев.

Він також додав, що наших українських молодих фахівців — ядерників із задоволенням запрошують на роботу в Китай.

«У Китаї розвивається атомна енергетика. А у нас підготовлені хлопці — добре знають англійську мову, що полегшує їх працевлаштування за кордоном», — підкреслив виконавчий секретар Українського ядерного товариства.

Сергій Барбашев уточнив, що український технічний персонал окрім Росії та Китаю від’їжджає і в Туреччину.

«А «головаті» люди, я маю на увазі українських вчених і проектувальників, їдуть працювати до Німеччини і США та інші західні країни»,- зазначив Сергій Барбашов.

Він зауважив, що в атомній енергетиці України сьогодні задіяні близько 40 тисяч фахівців, з них біля 32 тисячі працюють безпосередньо на атомних станціях.

«Виходить, що з тих фахівців — ядерників, які покидають галузь, кілька сотен становить молодь», — підбив підсумок експерт.

Він підкреслив, що на підготовку кваліфікованого інженера — атомника окрім 5-ти років навчання в інституті необхідно затратити близько 10-ти років базової підготовки на виробництві. Разом, в цілому — 15 років. Сергій Барбашов також зауважив, що вже сьогодні наявні  втрати кваліфікованих кадрів в атомній галузі України та науковців можуть негативно вплинути на розвиток вітчизняної ядерної енергетики.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Первое выездное совещание на площадке строительства ЦХОЯТ
Первое выездное межведомственное совещание по вопросам строительства Централизованного хранилища отработавшего ядерного топлива (ЦХОЯТ) под председательством президента НАЭК «Энергоатом» Юрия Недашковского состоялась на строительной площадке ...
Общественная приемлемость становится основным условием развития атомной энергетики
  Развитие атомной энергетики в современном мире невозможно без постоянного открытого диалога с общественностью. Такое мнение высказали эксперты Международного союза ветеранов атомной энергетики и промышленности.
Українські самбісти привезли із Мінська 11 медалей
  В Мінську відбувся Міжнародний турнір зі спортивного та бойового самбо на призи президента Білорусі. До змагань залучились 280 спортсменів із 12 країн світу.
Uranium One виграв тендер на поставку урану в Бразилію
Компанія Uranium One Inc. перемогла у відкритому міжнародному тендері на поставку в 2017 році 982 000 фунтів (близько 400 тонн) природного урану для бразильської ...
Интенсивность работ на стройплощадке БелАЭС впечатляет – эксперт
Строительство Белорусской АЭС впечатляет своей интенсивностью, культурой организации и энерговооруженностью. Об этом заявил Президент Украинского ядерного общества Владимир Бронников во время посещения Белорусской АЭС, ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]