Информационный портал новостей

У 98 містах України опалювальний сезон може не розпочатися

Населення 98 міст в Україні після старту опалювального сезону ризикує залишитися без тепла.

Про це йдеться в повідомленні департаменту інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

Причина можливого зриву опалювального сезону – борги виробників тепла. У НАК Нафтогазі вказують, що підприємства теплокомуненерго не виконують в рамках спецобязанностей навіть мінімальний рівень розрахунків для отримання газу.

У той же час, в Нафтогазі заздалегідь опублікували перелік міст, які увійшли в число критичних боржників, які зобов’язані згідно з постановою Кабміну №867 від 19.10. 2018 підписати договір з Нафтогазом і дотримуватися рівень розрахунків не нижче 90%. Йдеться також про обов’язкове укладання і виконання договору з Нафтогазом про реструктуризацію боргів за спожитий природний газ.

У газовому відомстві також уточнили, що реструктуризація заборгованостей повинна проходити на підставі Закону України № 1730-VIII від 03.11.2016

У компанії звернули увагу, що максимально готові йти назустріч виробникам тепла і всім сторонам цього процесу.

Прокоментувати ситуацію, яка склалася цієї осені з фінансовими можливостями комунальних підприємств системи Теплокомуненерго не тільки розплатитися з боргами за газ, а й підготуватися до зимового опалювального сезону журналіст інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» звернувся до директора інституту промислової екології, кандидату технічних наук Олександру Сігалу.

Він вважає, що це таблиця проблем з фінансами, але ніхто з газовиків не приводить таблиць з технічними проблемами підприємств системи Теплокомуненерго. Ось де технічний стан мереж теплопостачання знаходиться в такому жалюгідному стані, що близько 50% населення протягом половини опалювального сезону, поки ці мережі лататимуть, буде без опалення. Як наочний приклад учений наводить видимий, а не підземний аналог комунікацій – латки на наших автомобільних шляхах. Це більш помітно і зрозуміло.

«З моєї точки зору прийшов час поставити питання про необхідність формування пакету некомерційних проектів в теплопостачанні. За минулу 30 років інфраструктура підприємств ТКЕ практично не оновлювалась і експлуатувалася на знос. У дуже рідких випадках міським головам вдалося в плановому порядку замінити біля 30% труб теплопостачання за 10 років. Нічому дивуватися, що з 28 тисяч кілометрів інфраструктури тепломереж в Україні ми за останні 5 років безповоротно втратили близько 8 тисяч кілометрів труб. Та ж доля в найближчі 10 років чекає ще половину з решти 20 тис. кілометрів підземних труб і комунікацій», – сказав він.

Експерт також уточнив, що нам потрібно зробити, щоб зупинити процес руйнування інфраструктури підприємств системи Теплокомуненерго.

«За нашими оцінками, ціна питання близько 5-6 млрд. дол. США або 15 млрд. грн. щорічно. Думаю, що профільному Міністерству слід було хоча б спробувати звернутися до Мінфіну з проханням передбачити ці гроші в бюджеті на 2021 рік. Очевидно, що при термінах окупності більше 15-20 років інвестиції і кредити тут працюють слабо. Правда є локальні успіхи дуже тямущих і передбачливих мерів, але це як правило лише поодинокі винятки, що підтверджують правило», наголосив Олександр Сігал.

Він також додав, що аналогічна ситуація з не окупністю проектів склалася і з технічною експлуатацією великих промислових котлів, викиди з яких в атмосферу регламентуються тепер 75-ю директивою ЄС.

«Ми маємо зобов’язання взяті Державою, очевидний природоохоронний ефект, а ті інвестиції, що не окупаються, залишаються на балансі у комунальних підприємств. Якщо говорити в загалі, то необхідний обсяг коштів на заміну застарілих котлів, тепломереж та технічних комунікацій не може бути знайдений ніде, крім як у бюджеті. Зрозуміло, в нинішній час подібне виділення коштів лягає важким тягарем для бюджету”, – звернув увагу директор інституту Промислової екології.

Олександр Сігал також наголосив, якщо цього не буде зроблено, то ми остаточно втратимо централізоване теплопостачання і цей процес буде супроводжуватися техногенними катастрофами і значними змінами у використанні міських територій.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

ДФС нагадує про сплату транспортного податку
Начальник Головного управління ДФС у Києві Людмила Демченко нагадала власникам автомобілів про необхідність сплати транспортного податку. За її словами, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з ...
Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон
У липні Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон, який був багатий і на грандіозні постановки, і на зустрічі з цілим сузір'ям запрошених ...
Херсонські чиновники виставили на аукціон морське узбережжя
Не так давно, під час проведення форуму «Таврійські горизонти» в Новій Каховці представники місцевої влади заявили, що частину земель курорту Залізного Порту, Генічеська та ...
Первое выездное совещание на площадке строительства ЦХОЯТ
Первое выездное межведомственное совещание по вопросам строительства Централизованного хранилища отработавшего ядерного топлива (ЦХОЯТ) под председательством президента НАЭК «Энергоатом» Юрия Недашковского состоялась на строительной площадке ...
Uranium One виграв тендер на поставку урану в Бразилію
Компанія Uranium One Inc. перемогла у відкритому міжнародному тендері на поставку в 2017 році 982 000 фунтів (близько 400 тонн) природного урану для бразильської ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]