Информационный портал новостей

Через малу зарплату українські медики виїжджають за кордон

Через низькі зарплати українські медики виїжджають за кордон, а дефіцит медпрацівників в Україні становить 42 тис. лікарів. Про це в інтерв’ю  розповіла Лариса Конаровська, голова профспілок медичних працівників столиці. За її словами, дефіцит кваліфікованих кадрів середньої ланки в лікарнях і поліклініках відчувається ще більший – 100 тисяч медсестер.

«З кожним днем ​​дефіцит медичних працівників у стаціонарах і поліклініках посилюється, тому що зарплата в мінусі, плюс проблеми з пенсіями, і перспективи неясні», – зазначила Лариса Конаровська.

Вона також додала, що через низькі зарплати багато медичних працівників звільняються, частина з них виїжджає за кордон.

«Раніше з України виїжджало 7000 дипломованих фахівців на рік. Зараз посилився відтік до Німеччини, де середньомісячна зарплата становить 3500 євро. В Австралії лікар середньої руки отримує 300 тис. австралійських доларів. Скрізь лікар – на висоті. В Америці люди в білих халатах за зарплатою стоять на другому місці після поліцейських», – зазначила голова профспілок медичних працівників столиці.

Вона підкреслила, що лікарів турбує і відсутність захисту від професійних захворювань.

«У нас щороку активною формою туберкульозу захворює 25 медиків плюс кожен шостий медик – носій антигена гепатиту. Положення дуже серйозне. Ми нікому не потрібні», – констатувала Лариса Конаровська.

Вона також розповіла, що реформи в українській системі охорони здоров’я повинні починатися з констатації того, що ми маємо.

«Потрібно привести в порядок до санітарних норм і правил ліжковий фонд. Хоча б у столиці. Ми ж після Акімової ще прийти в себе не можемо. Поділили поліклініки, відкрили нікому не потрібні амбулаторії в Києві, у той час, як забезпечення медикаментами зведено практично до нуля. Всі необхідні препарати за свій рахунок набувають родичі хворих. Все діагностичне обладнання переведено на комерційні рейки»,- підкреслила Лариса Конаровська.

Профспілковий лідер зазначила, що українська медицина з урахуванням сьогоднішніх реалій працює поза правовим полем.

«Попередній експеримент з так званими реформами закінчився 1 січня 2015 року. Експеримент – закінчився. А де, в якому правовому полі ми зараз працюємо, по яким законодавчим актам? Жоден старий наказ МОЗ не виконується. Що робити з наданням першої медичної допомоги, як привести в порядок поліклініки, які ми розділили на дві частини»,- підсумувала медпрацівник.

Вона також констатувала, що з відходом Олександра Омельченка з посади мера, в столиці не було збудовано жодної нової лікарні, жодної нової поліклініки.

«Пішов Омельченко і не було побудовано нічого. Він побудував Тодоровський Центр серця. Медикам давали квартири, лікарям і медсестрам – місця в гуртожитках. Черновецький потім приписав це все собі», – підсумувала Лариса Конаровська.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Віктор Сердюк: Тонни донорської крові виливаються в каналізацію через відсутність діагностики
Щорічно більше тисячі українців, яким було зроблено переливання крові, стали жертвами зараження гепатитом та іншими захворюваннями, які передаються через кров. Як виявилося, однією з ...
Пасажирський транспорт у містах України зношений на 80%, – експерт
Для запуску державної програми з оновлення комунального транспорту не вистачає лише бажання чиновників Для оновлення застарілого парку трамваїв, тролейбусів та автобусів у містах України необхідно ...
В Африці побудують два реактора для ядерної медицини
26 липня 2018 року на полях саміту БРІКС в Йоганнесбурзі Південноафриканська ядерна енергетична корпорація (NECSA) і компанія РуСат Healthcare підписали угоду про співпрацю в ...
На медицинской реформе нужно ставить большой жирный крест
Киевская власть готовится к тотальному дерибану лечебных заведений столицы. Об этом журналисту информационно-аналитического портала «Город-инфраструктура» сообщил действующий врач службы киевской Скорой помощи, глава Независимого профсоюза работников ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]