Ср. Май 12th, 2021

  ІV Міжнародний фестиваль мистецтв «Carpathian Space 2019», ініційований Національною оперетою України, відбудеться в Івано-Франківську 3, 4 та 5 травня 2019 року.

  «Carpathian Space» – це зміна середовища, зміна мислення, сучасне та класичне мистецтва. Чимало мистецьких акцій створюється спеціально до фестивалю і вперше презентується в Івано-Франківську.

  Загалом, під час фестивалю паралельно працюватимуть 14 різних просторів (SPACEs) – для дітей та дорослих.

  Завдяки злагодженій роботі співорганізаторів фестивалю – Міністерства культури України, Міністерства інформаційної політики України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської міської ради, Національної спілки театральних діячів України та Національного академічного театру оперети – «Карпатський простір 2019» об’єднає в одній масштабній програмі митців з різних країн світу.

  Вже вчетверте Івано-Франківськ опиняється в епіцентрі «Карпатського простору». Саме це місто має потенціал перетворитися в український Давос: елітарний простір для зустрічей політичного естеблішменту та провідних митців України та світу. Фестиваль ставить перед собою амбітне завдання – представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

  «Мистецтво єднає світ!» – із таким гаслом генеральний директор-художній керівник Національної оперети, н. а. України Богдан Струтинський звернувся до української та зарубіжної мистецької спільноти у січні 2016 року. Тоді його ініціативу підтримали митці та представники дипломатичних кіл з десяти країн. Творчі та мистецькі колективи з цих країн прибули до Івано-Франківська. І вже в травні 2016 року вперше відбувся Міжнародний фестиваль мистецтв “Карпатський простір”.

  Як і у попередні роки, цього разу фестиваль багато уваги приділить арт-напрямку: живопис, скульптура, література, кіно, театр, музика, народні мистецтва. Особливим для цьогорічного фестивалю є театральний напрям. З нагоди знакових річниць українського театру: 400 років з дня постановки драми Я.Гаватовича; 200 років з моменту виходу прем’єри І.Котляревського «Наталка Полтавка»; 160 років від дня народження корифея українського побутового театру – П. Саксаганського. Тож цьогорічний театральний напрям акцентує свою увагу на здобутках саме українського мистецтва.

  Протягом трьох днів на локаціях під відкритим небом будуть розташовані ярмарки, кухні різних країн та окремі локації з винами! Вперше на цьогорічному фестивалі працюватиме кавова локація – COFFEE Space!

  В цьому році серед країн-учасниць фестивалю: Україна, Грузія, Польща, Азербайджан, Болгарія, Угорщина, Молдова, Австрія, Литва, Латвія, Естонія, Франція, Білорусь, Словаччина, Румунія, Чехія, США та ін.

  Чимало мистецьких акцій створюється спеціально до фестивалю й вперше презентується в Івано-Франківську саме у ці дні.

  Дата: 3-5 травня 2019 р.

  Що на вас чекає цього року:

  ✦ мультижанрова сцена з хедлайнерами: THE HARDKISS і KAZKA

  ✦ живопис, скульптура, архітектура, література, кіно, театр, народні мистецтва

  ✦ театралізована хода, яка пройде від Вічевого майдану до головної сцени Фестивалю, яка знаходиться на площі Франка

  ✦ урочисте відкриття фестивалю з концертом джаз-бенду Фокіна, колективом Ars nova

  ✦ вогняне шоу від театру Воскресіння

  ✦ виступи численних фолк, етно, різнопланових колективів з різних країн

  ✦ круглий стіл “Децентралізація: досягнення та виклики” (Пасаж Гартенберг)

  ✦ туристичні презентації

  ✦ національні читання

  ✦ соціальна програма

  ✦ ярмарки, кухні різних країн та окремі локації з винами та кавою

  Більше ТУТ:

  https://carpathian-space.info/about/?fbclid=IwAR2peY74ADbzUWdJIa4XYHoyU1ELxQjgK0jgUKcPnDAgPqwWQYb_BYU9rtE

  Материалы по теме:

  Принцеса Маша на білому коні і Ведмідь-кукурузник
  «Птаха» - одна з прем»єр цього театрального сезону МКЦ ім.. Івана Козловського Національної оперети України. Це лірична драма за повістю Маргарити Черненко «Біла птаха. ...
  26, 27 та 28 грудня відбудеться Новорічний концерт «Штраус в опереті»
  Під Новий рік традиційно прийнято радувати рідних, близьких і друзів приємними подарунками, теплими словами та вітаннями. Не залишаться без подарунків та сюрпризів і глядачі ...
  Моновистава Гарсіа Маркеса у Національній опереті
  Дія вистави «Любовна одповідь чоловікові…» відбудеться 13 січня на сцені «77» під дахом оперети. Вистава створена за мотивами п’єси «Любовна одповідь чоловікові, який сидить у ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *