Ср. Май 12th, 2021

  Орендарі почали залишати орендовані площі

  Ситуація в економіці країни призвела до того що малий і середній бізнес стали скорочувати діяльність, і перший крок в економії – скорочення орендованих площ і звільнення персоналу.

  Про це журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» в ексклюзивному коментарі розповів віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

  Він констатував, що в березні 2015 року в столичному регіоні значно збільшилася кількість пропозицій з оренди офісних і торгових площ.

  «У порівнянні з березнем 2014 це збільшення відбулося більш ніж в два рази. При цьому ціна пропозиції у гривні – знизилася.

  На сьогодні вже можна знайти пропозиції про оренду торгових площ в жвавих місцях від 15м2 по ціні пропозиції оренди – 100грн / м2 », – уточнив А.Топал.

  Він також зазначив, що подібні цінові пропозиції на ринку торгових площ столиці – це історичний мінімум за минулі сім років.

  «Навіть при таких низьких цінах, охочих знімати в оренду площі – небагато. На Харківському масиві, на масиві Позняки, вже можна знайти торгові площі і за дешевшою ціною», – підкреслив експерт.

  Він також додав, що ще два роки тому, якщо прив’язати сто гривень до курсу долара, то про такі ціни можна було тільки мріяти.

  «Чому? Відкрийте офіційне джерело і подивіться, скільки заявок лежить на ліквідацію компаній. Просто подивіться на масштаби скорочення бізнесу. Прогуляйтесь по місту, – ви побачите безліч оголошень: оренда, оренда, оренда», – констатував А.Топал.

  Експерт уточнив, що це дуже тривожний сигнал для власників нежитлових приміщень

  «На тлі збільшення комунальних тарифів, на фоні введення податку на нерухомість для юридичних осіб, падіння доходу від орендного бізнесу може призвести до скорочення інвестицій в нежитлову нерухомість», – констатував віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю.

  А.Топал також відмітив парадокс, що незважаючи на кризу, в Києві, фактично зі 100% заповнюваністю продовжують функціонувати безліч офісів у торгових центрах.

  «Але, в цьому не заслуга держави, а говорить про правильно обрану фінансову та маркетингову політику керуючих компаній цих центрів. Ми всі дуже хочемо вірити у поліпшення ситуації. Сподіваємося, що ситуація може поліпшиться у квітні 2015 року», – підсумував Анатолій Топал.

  Владислав Кордік

  Місто-інфраструктура

  Материалы по теме:

  Проект Закону № 5473 може відродити стару систему штрафів для орендодавців – А.Топал
  Посилення контролю з боку держави за використанням житлових приміщень не за прямим призначенням може породити ще більшу корупцію. Про це заявив Анатолій Топал, віце-президент ...
  В столице состоялся Международный турнир «Деснянські перлинки – 2014»
    В столице Украины, на Троещине, состоялся 10-й Международный шахматный фестиваль «Деснянские жемчужинки - 2014». В течение 4-х дней четыре десятка лучших юных шахматистов из ...
  Строительство нового метро жители столицы оплатят из своего кармана
  Полмиллиарда гривен, которые власть намерена привлечь под государственные гарантии на строительство метро, фактически будут выплачивать жители столицы. Об этом заявил журналистам депутат Киевского городского ...
  Через 4 месяца лифты в Украине должны соответствовать Европейским стандартам
  В июне 2017 г. Кабинет Министров Украины принял Постановление про утверждение Технического регламента лифтов и компонентов безопасности для лифтов. Это было сделано для адаптации ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *