Чт. Фев 25th, 2021

  На кінець 2015 року в містах України було безповоротно втрачено і знищено від 10% до 15% технологічного обладнання: котельних, тепломереж, водогонів, які мають пряме відношення до галузі комунальної теплоенергетики. Про це журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» розповів директор Інституту промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал.

  За його словами, як стало відомо, в Ужгороді та Мукачеві протягом кількох років населення поступово відключали від центрального опалення, а труби викопували і здавали на металобрухт.

  «Сьогодні чимало міських голів, м’яко кажучи, займаються тим, що викопують із землі і продають на металобрухт труби, мережі і все інше обладнання, щоб заробити гроші. Стало би розумним, щоб кожен новий мер, що приходить приймав комунальне господарство від попереднього міського голови під розписку – скільки він отримав котлів, мереж і так далі, і скільки він здав наступному меру», – вважає Олександр Сігал.

  Вчений також підкреслив, що якщо зараз у містах України провести жорстку інвентаризацію комунального майна що має відношення до забезпечення комунальних послуг населенню, то з боку керівництва місцевих громад «випливуть» дуже непривабливі факти.

  «З моменту Незалежності України в деяких містах встигли змінитися по 6 -7 мерів і не можна знайти ніяких кінців. Один мер каже, що я цього не приймав, інший – тут не було ніяких мереж і все було розкрадено до мене і так далі. Зауважте, що мова йде про знищення комунального майна громад», – зазначив Олександр Сігал.

  Директор Інституту промислової екології також звернув увагу, що на сьогоднішній день де-факто – жодний мер не несе відповідальності за все комунальне майно, оскільки воно знаходиться на балансі тепломереж.

  «Міські голови знайшли лазівку – «підставили» замість себе директорів тепломереж, і тепер їх намагаються зробити козлами відпущення. Де-факто, мер сьогодні приходячи до влади отримує майно громади у вигляді окремих тепломереж, а покидаючи пост, наступного меру він за описом нічого не здає. Він каже – ось є «теплокомуненерго», ви з ними і розбирайтеся. Сьогодні мова йде про те, що можна зробити, щоб зберегти всі технологічні ресурси які зараз залишились», – підсумував Олександр Сігал.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  На Черниговщине создали стабилизационный фонд зерна
  В Чернигове на сессии Облсовета была утверждена областная Программа формирования региональных ресурсов продовольственного зерна Черниговской области на 2012-2013 маркетинговый год, который, по словам председателя ...
  Народився в бідності у Гані і став кращим хірургом Америки
  Історія доктора Майкла К. Обенга - американського хірурга ганського походження, який піднявся з-за бідності в Гані і став одним з провідних пластичних хірургів Америки. Обенг ...
  Верните в отрасль теплоэнергетики профессионалов
  В Кореизе (Большая Ялта) состоялась 21-я Международная конференция «Проблемы экологии и эксплуатации объектов энергетики ». Для участия в этом представительном форуме, который проходит в одно и ...
  Терморегулятори на батареях знижують витрати газу від 15% до 26% – Віктор Пирков
  Монополісти сьогодні мало зацікавлені в установці енергозберігаючого обладнання в будинках споживачів тепла, в тому числі і терморегуляторів, які дозволяють ефективно знижувати витрата газу в ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *