Ср. Май 12th, 2021
  котельная

  котельнаяСитуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї – це з недавніх пір стало рівнем відповідальності виключно органів місцевого самоврядування.

  Про це в інтерв’ю інформаційно-аналітичному порталу «Місто-інфраструктура» заявив директор соціальних проектів НТЦ «Психея», доктор наук державного управління Геннадій Рябцев. За його словами, чиновники Кабінету міністрів самовільно зняли з себе будь-які повноваження в цьому питанні, і передали їх на місця.

  «На місцях органи влади тепер самі повинні вирішувати, що робити з аварійними тепломережами в такій ситуації, і підтримувати нормальне функціонування системи опалення та водопостачання, вкладаючи гроші в її оновлення, модернізацію і так далі. Або, якщо коштів на це не передбачено, відмовлятися взагалі від централізованої системи і переходити на індивідуальні теплові пункти та індивідуальне опалення для домогосподарств. Це все повноваження місцевих органiв влади. Спільного рішення з цієї проблеми – немає. Його не існує, тому що в ході експлуатації в різних містах, в різних районах, в різних населених пунктах і райцентрах склалася абсолютно різна ситуація з такими системами», – зазначив експерт.

  Наприклад, у Славутичі систему централізованого теплопостачання потрібно зберегти, просто вона там нова і її потрібно просто підтримувати в найкращому стані. А де-небудь в Слов’янську від цієї системи потрібно відмовлятися, бо вона вже ніякому відновленню не підлягає.

  «Тобто, в кожному конкретному випадку потрібно своє рішення шукати і тут підвищується роль громадянського суспільства. Населенню треба ставити питання про шляхи організації повноцінного опалення перед органами місцевого самоврядування та вимагати його вирішення», – уточнив доктор наук державного управління.

  экспертГеннадій Рябцев також звернув увагу, що якщо відкрити енергетичну стратегію України до 2035 року, то там сказано у відповідному розділі, що це питання також знаходиться в компетенції органів місцевого самоврядування які повинні самостійно визначати наскільки ефективним буде збереження централізованої системи. Якщо на їхню думку, на підставі їх розрахунків, на підставі їх оцінок збереження такої системи є безперспективним, то вони повинні віддавати перевагу будь-яким іншим системам.

  «Адже, в більшості країн старої Європи ніде немає централізованого опалення. У Парижі немає централізованого опалення, в Лондоні воно також відсутня, у Варшаві також централізованого опалення, вже немає, тому що там перейшли на систему опалення за допомогою Індивідуальних теплових пунктів, відмовившись там від радянської системи, яку, до речі, там до кінця так і не добудували.

  отоплениеВони кажуть – ух ти, у вас централізоване опалення – як це здорово. Але, знову ж таки, – це здорово, коли за всією цією системою стежити. Якщо за нею не стежити, якщо в неї не вкладати гроші, якщо не вести облік і контроль за витрачанням енергоресурсів, то в кінці-кінців ми прийдемо до того, до чого прийшли зараз: і зберігати нема за що, і відмовитися дорого», – сказав експерт.

  Він також підсумував, що з огляду на абсолютно різний технічний стан теплових мереж в кожному місті, рішення зберегти централізовану систему, або відмовитися від неї, місцеві органи влади повинні вирішувати самостійно.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  Під час аварії на АЕС Олкілуото викиду радіації не було – STUK
  STUK надав МАГАТЕ детальну інформацію про подію в 11:56 (UTC) 10 грудня 2020 року на Олкілуото і стверджує, що радіаційний статус на заводі і в ...
  Решение по ГТС будет принято в интересах олигархических структур
  Наша газотранспортная система, даже в самом худшем варианте дальнейшего развития событий будет всегда привлекательной, даже если будут минимальные объемы транзита. Об этом во время круглого ...
  Эксперты: не нужно складировать радиоактивные отходы «под себя»
  Обращение с отработавшим ядерным топливом и радиоактивными отходами является одной из главных проблем атомной энергетики.  Эти вопросы на примере Украины и других стран эксперты ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *