Ср. Май 12th, 2021

  Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У той же час в Європі зараз відбувається зворотний процес – населення починає масово переходити на централізоване теплопостачання.

  «У Європі навпаки все. Вони дуже довго жили на індивідуальних котлах, а останні років десять їх комунальні системи стали нарощувати частку централізованого опалення. У Швеції, в Данії ця частка дійшла вже до 60% і продовжує зростати», – заявив в інтерв’ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» голова біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

  За його словами, відхід від централізованого теплопостачання та встановлення в квартирах індивідуальних котлів, що зараз практикують міські голови в деяких містах України – велика помилка. Два роки тому це було економічно вигідним – тариф для населення був нижчим, ніж тариф на газ для підприємств «Теплокомуненерго».

  Тому, коли людина переходила з централізованого тепла на індивідуальний котел, він в грошах платив менше. Такою була тарифна політика.

  «Подивіться на тарифну політику зараз – населення платить від 3600 грн за тисячу кубів до 7200 грн, а «Теплокомуненерго» – 2900 грн. Тобто, зараз тепло від «Теплокомуненерго» виходить набагато дешевше, ніж вироблене в індивідуальному газовому котлі просто через ціну на газ. Вирівняти ціни на газ для населення і підприємств «Теплокомуненерго» в уряді Яценюка пообіцяли лише в 2017 році. Це призведе до того, що ті компанії, які мають до 50% дирявих тепломереж через величезні втрати тепла змушені будуть піти з ринку», – зазначив Георгій Гелетуха.

  Експерт зазначив, що у зв’язку з виходом у світ пролобійованих монополістами у Верховній Раді законів, у нас на ринку тепла виник інший перекос.

  Насправді, населенню тепер стало невигідним експлуатувати індивідуальні котли. Їм вигідніше, де це можливо підключатися до підприємств «Теплокомуненерго» і отримувати тепло за дешевшою ціною. Таким чином, всі хто перейшов на індивідуальне опалення два-три роки тому, повіривши обіцянкам уряду економічно програв. Ми начебто як мали централізоване опалення, потім його втратили і тепер ми змушені знову нарощувати частку централізованого опалення в країні», – підсумував Георгій Гелетуха.

  Владислав Кордік

  Місто-інфраструктура

  Материалы по теме:

  Финансовые проблемы КП “Гортепловодэнергия” в Каменце могут привести к банкротству предприятия (ФОТО+ВИДЕО)
  Реализация данного проекта показывает и предупреждает, что надежда на удачное привлечение инвестиций и донорских денег может завершиться для каждого из органов местного самоуправления очень ...
  Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон
  У липні Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон, який був багатий і на грандіозні постановки, і на зустрічі з цілим сузір'ям запрошених ...
  На строительном рынке столицы активизировались мошенники – ГАСИ
  После исключения из полномочий ДАБИ функции лицензирования строительной деятельности в столице были выявлены случаи мошенничества, связанные с незаконным вмешательством в государственный реестр. Об этом ...
  ДФС нагадує про сплату транспортного податку
  Начальник Головного управління ДФС у Києві Людмила Демченко нагадала власникам автомобілів про необхідність сплати транспортного податку. За її словами, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *