Пт. Фев 26th, 2021

  Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У той же час в Європі зараз відбувається зворотний процес – населення починає масово переходити на централізоване теплопостачання.

  «У Європі навпаки все. Вони дуже довго жили на індивідуальних котлах, а останні років десять їх комунальні системи стали нарощувати частку централізованого опалення. У Швеції, в Данії ця частка дійшла вже до 60% і продовжує зростати», – заявив в інтерв’ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» голова біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

  За його словами, відхід від централізованого теплопостачання та встановлення в квартирах індивідуальних котлів, що зараз практикують міські голови в деяких містах України – велика помилка. Два роки тому це було економічно вигідним – тариф для населення був нижчим, ніж тариф на газ для підприємств «Теплокомуненерго».

  Тому, коли людина переходила з централізованого тепла на індивідуальний котел, він в грошах платив менше. Такою була тарифна політика.

  «Подивіться на тарифну політику зараз – населення платить від 3600 грн за тисячу кубів до 7200 грн, а «Теплокомуненерго» – 2900 грн. Тобто, зараз тепло від «Теплокомуненерго» виходить набагато дешевше, ніж вироблене в індивідуальному газовому котлі просто через ціну на газ. Вирівняти ціни на газ для населення і підприємств «Теплокомуненерго» в уряді Яценюка пообіцяли лише в 2017 році. Це призведе до того, що ті компанії, які мають до 50% дирявих тепломереж через величезні втрати тепла змушені будуть піти з ринку», – зазначив Георгій Гелетуха.

  Експерт зазначив, що у зв’язку з виходом у світ пролобійованих монополістами у Верховній Раді законів, у нас на ринку тепла виник інший перекос.

  Насправді, населенню тепер стало невигідним експлуатувати індивідуальні котли. Їм вигідніше, де це можливо підключатися до підприємств «Теплокомуненерго» і отримувати тепло за дешевшою ціною. Таким чином, всі хто перейшов на індивідуальне опалення два-три роки тому, повіривши обіцянкам уряду економічно програв. Ми начебто як мали централізоване опалення, потім його втратили і тепер ми змушені знову нарощувати частку централізованого опалення в країні», – підсумував Георгій Гелетуха.

  Владислав Кордік

  Місто-інфраструктура

  Материалы по теме:

  Як будуть скорочувати субсидії? Красиво-інвестиційно
  У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оцінили загальний обсяг коштів для модернізації житла і систем тепло- і водопостачання в Україні у суму ...
  Підвищення акцизів на спиртне і тютюн призведе до збільшення контрабанди – експерт
  Акцизні збори є одним з реальних механізмів, який дозволяє підняти надходження в бюджет. Про це в інтерв'ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу "Міська інфраструктура" заявив український ...
  За орбітою Марса астрономи виявили уламок Місяця
  Міжнародна група вчених-планетологів знайшла астероїд, що рухається за Марсом, та за складом дуже схожий на місяць. Астероїд міг бути одним ...
  Кинуті напризволяще і будівництва, і гроші приватних інвесторів – Салій
  В Україні і столиці ми спостерігаємо різке зниження обсягів будівництва житла. Про це на засіданні заявив президент Всеукраїнського Союзу виробників будматеріалів Іван Салій. Він ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *