Пн. Июн 14th, 2021

топливный стерженьТаких випробувань американське паливо швидше за все не проходило.

Для запуску роботи американського палива в активній зоні реактора конструкції ВВЕР необхідно мати висновок генерального конструктора.

Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» заявив провідний науковий співробітник Інституту загальної енергетики НАН України Борис Костюковський, коментуючи заяви про успішність стендових випробувань і завантаження палива.

За його словами, під час проведення подібних випробувань має відстежуватися поведінка даного палива на моделях реактора в різних ситуаціях, при різних рівнях навантажень, різних режимах роботи реактора, в тому числі і при аварійних ситуаціях.

«Боюся, що таких випробувань американське паливо не проходило. Залишається сподіватися, що нічого страшного не станеться. Думаю, свою відповідальність розуміють всі», – зазначив Б.Костюковскій.

Експерт також висловив заклопотаність вартістю палива Westinghouse.

«Ну звичайно, Недашковський злукавив, коли сказав, що американське паливо буде коштувати не дорожче російського», – уточнив провідний науковий співробітник Інституту загальної енергетики НАН України.

Він додав, що особливо слід враховувати, що Росія збагачує український уран і на його основі виробляє паливні збірки, використовуючи наші вітчизняні комплектуючі.

«Рівень зарплат в атомній промисловості, як і тарифи на перевезення в Росії значно нижче, ніж у американців», – підсумував Борис Костюковський.

Нагадаємо, що что один з енергоблоків Южно-Української АЕС можуть у найближчий час перевести виключно на паливо Westinghouse.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Проблема захоронення відпрацьованого ядерного палива залишається – Володимир Бронніков
У 2004 році в першій енергетичної стратегії України ми спрогнозували, що світове споживання електроенергії до 2020 року збільшиться в 1,6 рази, а споживання атомної ...
Конкуренция вынуждает снижать стоимость проектов – эксперт
Сегодняшние цены на новые атомные станции – это дорогое удовольствие. Об этом в своем комментарии журналистам заявил заведующий кафедрой АЭС Одесского национального политехнического университета ...
Використання геотермальних джерел заощадить в Україні близько 10 млрд куб м газу на рік
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав Меморандум про взаєморозуміння в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики з Національною енергетичною адміністрацією Ісландії (Оркустофнун).
READ  АТ АККУЮ НУКЛЕАР отримала обмежений дозвіл на будівництво АЕС «АККУЮ»
Підписання про співробітництво у розвитку ...
Uranium One виграв тендер на поставку урану в Бразилію
Компанія Uranium One Inc. перемогла у відкритому міжнародному тендері на поставку в 2017 році 982 000 фунтів (близько 400 тонн) природного урану для бразильської ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *