Вт. Мар 2nd, 2021

  Чиновники не поспішають створювати запаси вугілля до наступної зими

  Запустити в роботу «заглушені» через дефіцит вугілля енергоблоки українських теплових електростанцій (ТЕС) найближчим часом, швидше за все, вже не вдасться.

  Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» повідомив доктор технічних наук, заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.

  Він вказав й причину виведення з ладу потужної генерації під час дефіциту потужностей в енергосистемі – відсутність в Україні необхідних запасів вугілля …

  «Зупинка енергоблоків на українських ТЕС стає вже поганою традицією. Швидше за все, найближчим часом на станціях їх запустити вже не зможуть. На це є різні причини. Вугільне паливо, необхідне для виходу на номінальний режим роботи енергоблоків – відсутнє. Сумніваюся, що паливо з’явиться найближчим часом. Влітку чиновники скажуть працівникам електростанцій: «ми не будемо фінансувати вас, ви ж не працюєте», відправлять у відпустку співробітників, скоротять персонал. Не факт, що досвідчені кадри повернуться», – уточнив Г.Рябцев.

  Він також додав, що навіть всупереч зусиллям окремих чиновників з уряду Яценюка, довести енергосистему країни до колапсу, поки не вдалося.

  «Україна дуже стійка країна з великим міцним запасом. Для того, щоб повністю розвалити енергосистему країни, я думаю, одного-двох сезонів не вистачить. Але, вони прагнуть до цього», – уточнив експерт.

  Доктор технічних наук також зазначив, що тенденція, яка була пов’язана з аварійними зупинками енергоблоків ТЕС через відсутність паливних ресурсів, швидше за все – продовжиться.

  «Для того, щоб пережити наступний опалювальний сезон, необхідно накопичувати запаси паливних ресурсів. Вони, взагалі – відсутні. Скажу більше, паливо ніхто запасати й не збирається. Для цього, зараз не робиться нічого. В уряді всі радіють, – як «добре», що ми пройшли опалювальний сезон. На ділі, ніхто і нічого для порятунку енергетичної галузі робити не збирається», – зазначив Рябцев.

  Експерт додав, що нажаль, ніхто у профільному міністерстві та в уряді не збирається розплутувати й клубок проблем, пов’язаних з генерацією теплових електростанцій, які волею долі опинилися на окупованій або близьких до неї територіях. Адже, наші електростанції як були, так і залишаються інтегрованими в українську енергосистему й юридично знаходяться і працюють в українському правовому полі.

  «Сьогодні за круглим столом обговорювали стан справ на Старобешівської, Слов’янської, Вуглегірської та інших електростанціях. Наші чиновники нічого не можуть зробити. На них вже поставили хрест. Електростанції вже «викреслили» з балансу. Це – «мертві» станції. Їх вже ніколи не запустять, і ніколи не включать в цей баланс. На що люди сьогодні сподіваються, що шахтарям хтось заплатить? Ніхто не буде платити шахтарям, і ніхто не буде нічого робити з цими станціями, щоб їх в баланс включати. Це просто жах якийсь». – констатував Г.Рябцев.

  Він наголосив, що сьогодні в енергетиці вже вимальовується стійка тенденція, – чим далі від Києва, тим більшою мірою відчувається дефіцит електричної і теплової електроенергії.

  «Раджу запасатися дровами, запасатися торфом, запасатися автономними джерелами енергії. Наступної зими стан справ в енергетиці буде ще гірше, ніж було нинішньої. Грошей немає і не буде. Заповнити дев’яти-гігаватний дефіцит електроенергії вже немає звідки», – сказав експерт.

  Вчений також підсумував, що на тлі загальної безвідповідальності чиновників центральних органів влади, міські голови невеличких населених пунктів зрештою будуть змушені переходити на власне енергозабезпечення.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  Скандал з тарифом для сміттєспалювальних заводів
  Законопроект, який лобіює інтереси закордонних корпорацій, було прийнято у першому читанні.Під прикриттям скандалу навколо мови, перше читання докорінної зміни правил щодо «зеленого» тарифу пройшло непомітно. Про це ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив експерт у ...
  Тепло в будинки – за нормами 1968 року
  Введення системи тарифоутворення призвело Україну до високих тарифів за теплову енергію. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив директор інституту промислової екології, президент МАТЕК, кандидат технічних наук Олександр ...
  Рівень довіри до атомної енергетики до аварії на ЧАЕС був безпрецедентно високим. Зараз він знову зростає – експерт
  Експерти-атомники відзначають відновлення рівня довіри до атомної енергетики в Україні, підірваного аварією на ЧАЕС. Про це розповів кандидат технічних наук, доцент кафедри атомних станцій ...
  Зростання комунальних тарифів в Новомиргороді дозволяє стримувати комбінована подача тепла
  Житлові квартали міста Новомиргорода (Кіровоградська обл.) переведені на індивідуальне опалення. Це дозволить місцевим тепловикам назавжди позбутися від хронічних проблем багатотисячних боргів міста перед НАК ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *