Ср. Июл 28th, 2021

Аграрії, на жаль, до сьогоднішнього дня так і не побачили систему гнучкою фінансової підтримки від держави для того, щоб впливати на процеси, які відбуваються в сільському господарстві.

«Чому не хочуть жито сіяти? – Ціна маленька. Чому у нас не хочуть гречку сіяти – низька ціна. Так стимулюйте їх виробництво від держави. Тоді кожен буде знати, що якщо він посіє гектар жита чи гречки, то отримає компенсацію, він зможе вважати крім витрат ще й доходи.

У житті виходить все навпаки, – виконавча влада – центральні органи влади – самі по собі, а аграрії – самі по собі», – заявив в Національній академії Аграрних наук директор департаменту Агропромислового розвитку Київської обласної адміністрації Олександр Шевченко.

Він вважає, що використовуючи такий потужний важель, як підтримка, держава матиме можливість стимулювати утримання тваринництва.

«Це виробництво органіки та внесення добрив на полях, і насичення ринку більш дешевою продукцією, особливо тваринницькою, якої наше населення недоїдає – ні м’яса, ні молока, ні риби», – уточнив Олександр Шевченко.

Він також зауважив, що на агросектор з боку фіскальної служби постійно йдуть нападки.

«То намагаються відібрати режим ПДВ, потім роблять спроби відібрати спеціальний режим оподаткування – це наш фіксований податок», – підкреслив директор департаменту Агропромислового розвитку Київської обласної адміністрації.

Він також звернув увагу на велику внутрігалузеву проблему в сільському господарстві.

«Ми відстаємо з інноваціями від інших країн. Я сьогодні розмовляв з представниками науки. Той потенціал, на якому вони сидять, він на жаль не працює і мертвим вантажем лежить в Академії НАН України. Його треба вихлюпувати безпосередньо до товаровиробників, щоб кожен мав цей багаж знань, вмів ним ефективно управляти і користуватися. У науку важливо інвестувати гроші», – підсумував Олександр Шевченко.

READ  В. Землянський: якщо населення відмовиться від газових котлів, компенсувати тарифи буде нічим

Владислав Кордік

Місто-інфраструктура

Материалы по теме:

Подорожчання соняшникової олії може бути пов’язано з рекордним експортом – А.Заїка
Головна проблема в економіці України полягає у відсутності стратегії проведення реформ. І не лише стратегії, а відсутності реалізації самих реформ. Про це в інтерв'ю журналісту ...
Третину врожаю сої та кукурудзи погубила серпнева спека – О. Коваленко
Українським аграріям доводиться активно пристосовуватися до вирощування сільськогосподарських культур в умовах зміни кліматичних умов на території України. Зміни клімату призвели до ...
Використання геотермальних джерел заощадить в Україні близько 10 млрд куб м газу на рік
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав Меморандум про взаєморозуміння в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики з Національною енергетичною адміністрацією Ісландії (Оркустофнун). Підписання про співробітництво у розвитку ...
Для експлуатації палива в українських реакторах потрібен висновок розробника реактора – експерт
Таких випробувань американське паливо швидше за все не проходило. Для запуску роботи американського палива в активній зоні реактора конструкції ВВЕР необхідно мати висновок генерального конструктора. Про ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *