Сб. Май 15th, 2021

  _72131171_019852547-1Конституційний суд Італії виніс рішення про скасування законодавства, яке автоматично дає дітям подружніх пар прізвище батька.

  Адвокати стверджують, що перешкоджати сім’ям давати дітям прізвище своєї матері – це дискримінації по відношенню до жінок.

  Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ще раніше засуджував законодавство, яке було сформоване ще за римських часів, і закликав владу Італії змінити його.

  Учасники кампанії привітали рішення, що було прийняте у вівторок, і закликали парламент схвалити його.

  “Суд скасував законодавство, що передбачає автоматичне привласнення батьківського прізвища дітям, якщо батьки бажають інакше,” заявив Конституційний суд в своїй заяві.

  Поштовхом до нововведення стала справа італійсько-бразильської пари, яка хотіла дати своїй дитині подвійне прізвище. Після того, як їх прохання було відхилене італійською владою, вони звернулись до ЄСПЛ, який виніс рішення на їхню користь у 2014 році. Європейський суд з прав людини оголосив, що закон несумісний із принципами гендерної рівності, закріпленими в конституції сучасної Італії. Нижня палата Італії схвалила законопроект, щодо зміну закону, проте він був заблокований в Сенаті протягом багатьох років.
  “Конституційний суд прийняв рішення, що має велике значення для нашого суспільства,” – вважає депутат Демократичної партії Фабриція Джуліані.

  “Сенат більше не має ніякого виправдання для відмови скасування цього анахронізму і надання жінкам права у цьому питанні.”

  Єфременюк Анастасія

  Місто-інфраструктура

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *