Сб. Фев 27th, 2021
  Болезнь Эболы

  Чотири провідні міжнародні організації в галузі охорони здоров’я та гуманітарної діяльності оголосили сьогодні про створення глобального резерву вакцини проти вірусу Ебола для забезпечення реагування на спалахи цієї інфекції. Про це передає офіційний сайт ВООЗ.

  Робота зі створення резерву велася під керівництвом Міжнародної координаційної групи (МКГ) з питань постачання вакцинами, до складу якої входять Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНІСЕФ, Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФОКК і КП) і організація «Лікарі без кордонів», за фінансової підтримки з боку Гаві, Альянсу з вакцин. Цей резерв дозволить країнам за підтримки гуманітарних організацій вживати заходів щодо стримування поширення епідемій, викликаних вірусом Ебола, за допомогою своєчасної вакцинації представників груп ризику.

  Ін’єкційна однодозового вакцина проти вірусу Ебола (rVSVΔG-ZEBOV-GP, жива) була розроблена за фінансової підтримки уряду США і виробляється компанією Merck, Sharp & Dohme (MSD). Вакцина проти вірусу Ебола була зареєстрована Європейським агентством з лікарських засобів в листопаді 2019 р пройшла прекваліфікацію ВООЗ, була зареєстрована Управлінням США з контролю за харчовими продуктами і лікарськими засобами, а також органами регулювання восьми країн Африки.

  До реєстрації вакцина використовувалася в рамках протоколу «застосування з гуманних міркувань» під ретельним наглядом ВООЗ для імунізації більш 350 000 чоловік в Гвінеї, а також в ході спалахів Ебола в Демократичній Республіці Конго в 2018-2020 рр.

  Вакцина, рекомендована Стратегічною консультативною групою експертів (СКГЕ) по імунізації для використання в разі спалахів Ебола в складі широкого комплексу протиепідемічних заходів, забезпечує захист від заїрський різновиди вірусу Ебола, який, як відомо, найчастіше є причиною спалахів.

  «Пандемія COVID-19 є додатковим свідченням колосального потенціалу вакцин в справі порятунку людей від смертельно небезпечних вірусних інфекцій, – заявив Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус. – Поява вакцини проти Ебола дозволила зробити одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань в світі піддається вакцинопрофілактики. Формування резерву вакцини є прекрасним прикладом солідарності, перемогою науки і плодом співпраці міжнародних організацій та приватного сектора в інтересах порятунку життя людей».

  Адміністрування резерву забезпечується ЮНІСЕФ від імені МКГ, який, як і в випадку з резервами вакцин проти холери, менінгіту та жовтої лихоманки, буде виступати в якості органу, який приймає рішення про надання вакцин з резервних фондів і їх розподіл.

  Резервні дози вакцини знаходяться на зберіганні на території Швейцарії і готові до відправки в країни в разі потреби вживання заходів по реагуванню на надзвичайні ситуації. Рішення про надання доз вакцини буде прийматися протягом 48 годин після отримання від тієї чи іншої країни відповідного запиту; протягом 48 годин після прийняття рішення виробник надасть необхідну кількість доз разом з обладнанням, що дозволяє забезпечувати ультранізкотемпературную холодову ланцюг, для відправки в потребує країну. Нормативний термін доставки вакцини з моменту відвантаження зі сховища до отримання країною становить сім днів.

  «Ми пишаємося тим, що беремо участь в цих безпрецедентних зусиллях, спрямованих на оперативне придушення спалахів лихоманки Ебола в майбутньому, – заявила Генрієтта Фор, Виконавчий директор ЮНІСЕФ. – Ми знаємо, що головна складова боротьби зі спалахами хвороб – це забезпечення готовності. Створення резерву вакцини проти Ебола – велике досягнення, яке дозволить нам в найкоротші терміни забезпечувати поставку вакцин людям, які їх потребують».

  Зважаючи на відносно рідкісного і непередбачуваний характер спалахів Ебола у цієї вакцини немає природного ринку збуту. Наявність вакцини може бути забезпечено тільки шляхом створення резервних запасів обмеженого обсягу. Вакцина проти лихоманки Ебола призначена в першу чергу для вакцинації представників груп найбільшого ризику зараження вірусом Ебола, зокрема працівників охорони здоров’я та співробітників служб, що працюють в осередках спалахів.

  «Це дійсно значне досягнення. Тільки за останнє десятиліття ми стали свідками кількох катастрофічних спалахів Ебола, що прокотилися по країнах Західної і Центральної Африки, від яких кожен раз в найбільшою мірою страждали найбідніші і вразливі категорії населення», – сказав Генеральний секретар МФКК Джаган Чапагайн.

  Він додав, що в ході кожного спалаху волонтери ризикували життям для порятунку людей.

  «Я сподіваюся, що цей резервний запас вакцини дозволить серйозно скоротити негативні наслідки спалахів цього жахливого», – додав він.

  Місто-інфраструктура

  Материалы по теме:

  Во время пандемии жена «выгуливала» мужа на собачьем поводке
  Канадская пара была оштрафована полицией на 900 фунтов стерлингов за нарушение комендантского часа. В качестве оправдания женщина пыталась поспорить с полицией, и предъявить аргумент, ...
  В столице правоохранительные органы пресекли деятельность «черных» риэлторов
  Киевской местной прокуратурой сообщено о подозрении 6 членам организованной преступной группы, которая действовала на территории столицы и занималась завладением недвижимого имущества граждан. Банда черных риэлторов ...
  Для туркомпанії Tui схвалені мільярди держдопомоги
  Антимонопольні органи ЄС схвалили державну допомогу Німеччини в розмірі до 1,25 мільярда євро туристичній групі Tui, яка сильно постраждала від кризи Corona. Про це ...
  В основу нового антибактериального мыла лягут антибиотики вырабатываемые тараканами
  Ежегодно во всем мире более 17 миллионов человек умирают от бактериальных инфекций. Результаты совместного исследования, проведенного Американским университетом Шарджи говорят о возможности разработки антибиотиков ...
  Один комментарий к “ЮНІСЕФ, ВООЗ, МФОКК і «Лікарі без кордонів» оголошують про створення глобального резерву вакцин проти лихоманки Ебола”
  1. Great post. I used to be checking continuously this blog and I am impressed!
   Extremely useful info specifically the final phase 🙂 I take
   care of such info a lot. I used to be seeking this
   particular information for a long time. Thanks and best
   of luck.

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *