Киев

Город Инфраструктура

15 мая в Национальной оперетте — «Летучая мышь» И. Штрауса

Премьера оперетты гениального австрийского композитора Иоганна Штрауса (сына) «Летучая мышь» состоялась 5 апреля 1874 года. Как известно, король вальсов написал ее всего за 42 ночи!
Свое название постановка получила в честь главной героини Розалинды, которую в костюме Летучей мыши на балу князя Орловского не узнал собственный муж заядлый «дон жуан» Генрих Айзенштайн, влюбившись в собственную жену без памяти с первого взгляда.
Немало усилий прилагает Генрих Айзенштайн, чтобы соблазнить красавицу, не подозревая, что очаровательная незнакомка в маске и есть его преданная и бесконечно любящая супруга. Оскорбленная изменой, Розалинда остается неопознанной и решает сурово проучить неверного мужа…

Читать далее

23 та 24 березня в Національній опереті покажуть епохальну рок-оперу «Біла ворона»

Прем’єра вистави відбулася в Національній опереті 22 та 23 лютого 2019 р Лібрето Юрія Рибчинського, музика Геннадія Татарченко.

Як відомо, поемі Юрія Рибчинського «Біла ворона» в цьому році виповнюється 30 років. За цей час рок-опера «Біла ворона» була поставлена ​​не одним театром. Але версія від Національної оперети — це принципово нове, оригінальне, яскраве та сильне рішення. Вона відрізняється не тільки масштабом, сучасністю сценографії, але й сміливими акцентами у пластичному рішенні. Це визначна подія у культурному житті країни! Над  створенням рок-опери працювали такі професіонали, як режисер Максим Голенко, балетмейстер Максим Булгаков, диригент Сергій Нестерук, сценограф Володимир Ковальчук, художник по костюмах Олена Левченко та інші.

В основі сюжету історія життя Орлеанської Діви або Жанни д’Арк, яка очолила боротьбу французького народу під час Столітньої війни. Тут й глибокий патріотизм, й чистота, безкомпромісність принципів, безмежна відданість своєму королю та любов до народу … в переплетенні з особистою трагедією.

З вуст Жанни д’Арк звучать — як ніколи актуальні для нас сьогодні (!) — слова: «Народ стає покірною юрбою, не маючі мети перед собою. Коли ж мета велична, як свобода, юрба завжди, завжди стає народом!»

Читать далее

Музей сучасного мистецтва України презентує новий проект

21 березня Музей сучасного мистецтва України презентує проект «Сімейні цінності — Родинні зв’язки». Це виставка «Сімейний альбом. С. О. Григор’єв та його творча родина».

СІМЕЙНИЙ АЛЬБОМ — це історія роду, характери і долі людей, їх любов і натхнення.

Цього разу ми усі разом «погортаємо» незабутні сторінки творчої спадщини Сергія Олексійовича Григор’єва і його творчої родини. Всього 29 учасників, біля 100 творчих робіт, відомі прізвища.

Відкриваємо «Сімейний альбом» полотнами Сергія Григор’єва (1910-1988) – живописця і графіка, народного художника СРСР, дійсного члена Академії мистецтв СРСР.

Читать далее

Березневий репертуар Національної опери України

Наближення весни сприяє доброму настрою, а березневий репертуар Національної опери України стане хорошим цьому підтвердженням. Так, довгоочікуваний балет «Лілея», присвячений 205-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка, вважається діамантом хореографічного мистецтва у репертуарі театру.

До цієї скарбнички можна додати ще кілька перлин – балет «Спартак», поставлений видатним хореографом Анатолієм Шекерою, та «Половецькі танці» (постановка Аніко Рехвіашвілі). Прихильників оперного мистецтва очікує весь спектр людських емоцій, які здатні передати герої таких шедеврів як «Фауст» та «Дон Карлос».

Читать далее

Сюїта з балету «За двома зайцями» у Колонному залі ім. М.Лисенка

Сюїта з балету «За двома зайцями» 25 лютого, о 19:00, у Колонному залі ім. М.Лисенка Національної філармонії України відбудеться концерт симфонічної музики, в якому прозвучить сюїта з балету «За двома зайцями» відомого київського композитора Юрія Шевченка. За диригентським пультом — Володимир Кожухар. Сюїта складається з 13 частин, кожна з яких найбільш яскраво характеризує відомі персонажі комедії, які завдяки композитору знайшли відображення в однойменній балетній постановці на сцені Національної опери України.

Читать далее

Легка промисловість України: бути чи не бути….

На днях у Київській міській державній адміністрації (КМДА) відбувся Всеукраїнський з’їзд легкої промисловості під гаслом «Національний виробник — основа економіки держави» з відвертою розмовою бізнесу і влади стосовно безлічі гострих питань, які стримують повноцінний розвиток галузі.

Легка промисловість, що забезпечує 5% бюджетних надходжень та 2,6% експортного потенціалу України, почала бити на сполох. Сьогоднішні серйозні виклики можуть суттєво погіршити становище українських виробників на ринку.

Читать далее

Національна опера традиційно підготувала Новорічно-різдвяну програму

Непомітно промайнув рік і на порозі вже новий 2019. До свят Національна опера традиційно підготувала Новорічно-різдвяну програму, в якій будуть виконані фрагменти з відомих опер, оперет і балетних вистав. Крім того грудневий репертуар порадує шанувальників театру черговою зустріччю з героями відомого балету «За двома зайцями». У рамках проекту «Українські оперні зірки у світі» — в гості до столичної публіки завітає її улюблениця Людмила Монастирська та чудовий бас Євген Орлов, які виконають головні партії в опері «Дон Карлос».

Читать далее

Что покажут в воскресенье юным зрителям в Национальной оперетте

Куда пойти с ребенком в выходной

2 грудня у Національній опереті покажуть дитячу музичну виставу «Кицькин дім» за мотивами однойменної казки С. Маршака

Музична вистава за мотивами казки С. Маршака «Кицькин дім» – одна з найкращих з репертуару Національної оперети для першого знайомства найменших глядачів з чарівним світом Театру.

Динамічний, кумедний сюжет вистави сподобається як малечі, так і дорослим. Адже у виставі йдеться про те, як важливо для родини жити дружно, допомагати  й підтримувати один одного.

Читать далее

Хто отримає український театральний «Оскар»?

Зовсім скоро відбудеться одна з найголовніших культурних подій країни. В кінці листопада стануть відомі кращі вистави України 2017 року за версією Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» («GRA» («Great Real Art»).

«ГРА» — це проект заснований і реалізований Національною спілкою театральних діячів України. Суть його полягає в тому, що театри-учасники презентують свої постановки спочатку експертній раді, а потім – міжнародному журі, яке і вибере найкращих з кращих в шести номінаціях. Подібний проект проходить вперше в історії України.

Цікаво те, що шанувальники театру теж можуть приєднатися до проекту. Побачити найсильніші театральні постановки 17-го року можна буде під час фіналу Фестивалю-Премії в Києві з 24 по 30 листопада. Квитки в продажу.

Читать далее

Трейдинг криптовалют и эффект толпы

Кому вы больше доверяете себе, близким,  друзьям, или государству? Не спешите с ответом. Ответ зависит от предмета для доверия. Если дело касается денег, а статья именно о них, то здесь не все так просто и очевидно.

Любое недоверие обусловлено страхом. Для граждан Украины страх потерять свои деньги весьма осязаем, включая потерю вкладов в банках, недавно подвергшихся чистке, в результате которой почищенными оказались карманы частных и корпоративных клиентов на сотни миллиардов гривен. Однако, там где не хватает доверия всегда мало денег. Только не следует путать доверие с доверчивостью и легковерностью. Современные деньги являются кредитными, то есть они по сути на 100% состоят из доверия к государству, которое их выпустило.

Читать далее

Погода в Киеве