Ср. Июл 28th, 2021

Китайский чеснокХтось запустив на ринок продукцію, яка більше тижня не зберігається, а на смак нагадує – мило

Це сором! Так емоційно прокоментувала дефіцит на прилавках супермаркетів якісного та недорогого українського часнику журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» голова Ради жінок-фермерів України Людмила Клебанова. Вона впевнена, що часник для українців завжди був, і в усі часи буде  основним продуктом для борщового набору.

«Ви знаєте, я сама дивуюся. У нашу багату чорноземами сонячну Україну стали вже завозити часник з Китаю? Це сором, сором і ганьба. Нам ще китайського часника тут не вистачало. Та й ще по 106 грн за кіло. Розумієте, – цибуля, часник, капуста, картопля для господині завжди були під рукою, стоїли копійки тому, що входили в борщовий набір», – уточнила Людмила Клебанова.

Вона також зауважила, що замість дефіциту цього продукту, ще зовсім недавно ми збиралися експортувати український часник в країни Європейського Союзу.

«Якщо я не помиляюся, коли міністром сільського господарства був Швайка, то часник збиралися експортувати до Франції. Французькі кулінари завжди були в захваті від смакових якостей українського часнику. За яких – то причин ми не змогли забезпечити потрібну кількість тонн часнику і контракт був зірваний», – підкреслила Людмила Генадіївна.

Людмила КлебановаГолова Ради жінок-фермерів України звернула увагу і на ключовий фактор, який призводить до дефіциту сільгосппродуктів на прилавках – нестача обігових коштів.

«Доступу у фермерів до кредитів, як таким, практично немає. Було повідомлення, що держава готова надати банкам суму в 300 млн грн, щоб здешевити ці кредити. Але, це – крапля в морі», – зазначила Людмила Клебанова.

Вона також додала, що сьогодні комерційні банки пропонують фермерам кредити, але під дуже високі відсотки. При цьому, ніяк не бажають враховувати сезонність сільськогосподарського виробництва.

READ  В июле Украина увеличила экспорт лука в 14 раз

«Ми, фермери, працюємо «як Буратіно» – гроші «зариваємо» в землю, і чекаємо, «коли вони зійдуть». У цей час грошей у фермерських господарств немає. Брати кредити, і починати відразу через місяць уже віддавати відсотки – це дуже і дуже важко. Таке можуть дозволити собі дуже небагато людей», – підкреслила фермер.

Людмила Клебанова наголосила, що однією з причин занепаду сільського господарства в Україні вона бачить брак професіоналів у профільному міністерстві.

«Піднявся долар. Подивіться на вартість продуктів харчування в магазинах. Була гречка по 8грн, а стала – 20 грн, продавали рис по 10 грн, а стали – по 30 грн. Закупівельна ціна на нашу фермерську продукцію, залишилася на старому рівні. Вершки з фермерської праці знімають перекупники і торгівля. Ми, фермери, на жаль ніяк не можемо розпоряджатися своєю продукцією. Ми все зробили, виростили, а приходить покупець-експортер і диктує ціни. Ми, на жаль, нічого виправити не можемо», – констатувала ситуацію, що склалася в галузі голова Ради жінок-фермерів України.

Експерт також зауважила, що для того, щоб знати потреби у виробництві саме по кожному сегменту вирощуваної продукції, в тому числі і часнику, потрібні всього кілька досвідчених маркетологів, які б системно займалися вивченням ринку збуту продукції.

«Один рік в Україні виробляють часник, інший рік – не виробляють. Немає у нас в галузі маркетингу, системного вивчення ринку, немає кваліфікованих фахівців, які постійно опікувались би виробництвом кожного виду продуктів. У них були б і свої ринки збуту, вони б розвивалися. А так – часник вирощують, як попутний товар. Тому, напевно і склалась така ситуація, плюс рік був сухий», – підсумувала Людмила Клебанова.

READ  Из-за гибели урожая в Херсонских селах пускают под нож последних коров

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Підготовка шахіста потребує зусиль, і це вимагає відповідного фінансування – Леонід Ніколаєв
З 18 до 31 жовтня в грузинському місті Батумі проходив чемпіонат світу з шахів, в якому брали участь діти в трьох вікових категоріях: до ...
Авиакатастрофа с Sukhoi Superjet – 100 в Индонезии
Ситуация с российским авиалайнером Superjet-100, пропавшем сегодня в Индонезии, может иметь пусть и не кардинальные, но весьма серьезные последствия для продвижения этого самолета - ...
Китай вывел на орбиту первый в мире спутник 6G
В Китае был совершен успешный запуск в космос спутника связи с технологией 6G. Об этом сообщили ряд китайских информационных агентств. Цель запуска – тестирование ...
В Украине катастрофически упал экспорт свинины – аналитик
Экспорт отечественной свинины за девять месяцев 2016 года сократился в двадцать раз. Об этом заявил аналитик международной организации Food and Agriculture Organization (FAO), которая ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *