Чт. Июн 24th, 2021

GNI У Києві, рішенням Київради від 26.06.2011 р. № 242/5629, встановлено місцевий податок – туристичний збір, кошти від якого зараховуються до бюджету міста Києва.

Про це зазначила в.о. начальника ГУ Міндоходів у м. Києві Ірина Носачова.

За її словами, сплата туристичного збору – це не тільки доходи місцевого бюджету, а й запорука відродження історико-архітектурних та культурних цінностей України запорука відродження історико-архітектурних та культурних цінностей України.

 

«У м. Києві туристичний збір сплачують 309 суб’єктів господарювання, а саме, 108 фізичних осіб та 201 юридична особа. За чотири місяці 2013 року до місцевого бюджету надійшло більше 2 млн.грн.», – підкреслила Ірина Носачова.

nosachevaВона також зазначила, що платниками зазначеного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію м. Києва та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Ставка туристичного збору у м. Києві встановлена у розмірі 1 відсоток від вартості усього періоду проживання в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках, інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах столиці.

Проте, податковим законодавством України передбачено перелік осіб, які не є платниками туристичного збору. Це, зокрема, діти віком до 18 років, ветерани війни, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інваліди, діти-інваліди та особи, що їх супроводжують, відряджені особи, особи, які прибули за путівками на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів.

Туристичний збір справляється адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків, іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами, квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам.

Тобто, гості столиці, які отримують послуги з тимчасового проживання в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках, інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах Києва є платниками туристичного збору, який справляється під час надання послуг та його сума зазначається у рахунку (квитанції) на проживання.

READ  Офис отстаивает интересы государства в судебных спорах

gni1«Введений в Україні понад два роки тому місцевий податок – туристичний збір покликаний розвивати вітчизняний туризм, зміцнювати місцеві бюджети, кошти з яких направляються, зокрема, і на відродження історико-архітектурних, культурних цінностей, розвиток мистецтва та благоустрою міст», – підкреслила керівник Міндоходів у м. Києві.

По матеріалам прес-служби ДПС у м. Києві

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Річники не сплатили ЄСВ на 800 тис.грн
Перевіряючи діяльність підприємства, яке займається перевезеннями водним транспортом, фахівці Міндоходів виявили чергові махінації із законодавством, які призвели до порушення кримінальної справи. Так, розпочато досудове розслідування ...
Столичні податківці «накрили» конвертаційний центр
Співробітників податкової міліції Головного управління Міндоходів у м.Києві зацікавила занадто висока ціна, за якою в багатьох випадках через тендери було придбано обладнання для потреб ...
Щоб вижити, українські готельєри будуть змушені знижувати собівартість номерів
На початок березня 2015 року середньомісячна наповнюваність українських готелів постояльцями продовжувала знижуватися, а готельєри перебували у роздумах - чи варто піднімати вартість проживання. Про ...
В Києві презентували Міністерство доходів і зборів
В.о. начальника Головного управління Міндоходів у м. Києві Ірина Носачова, в. о. Першого заступника начальника ГУ Міндоходів у м. Києві - начальник слідчого управління ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *