Пт. Мар 5th, 2021

  В Україні галузь комунальної теплоенергетики вже давно де-факто увійшла в ринкові відносини, а де-юре, – продовжує управлятися в ручному режимі державним монополістом. Таку думку «Місто-інфраструктура» висловив директор Інституту промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал, коментуючи повідомлення українських ЗМІ про те, що лише кожна друга сплачена населенням гривня погашає витрати за реально надані комунальні послуги, а всі інші нарахування «з’їдають» безгосподарність або корупція.

  На думку фахівця, сьогодні на ринку комунальної теплоенергетики Україні відбуваються зміни, пов’язані з реформуванням галузі. Їх результати сприймаються неоднозначно і учасниками ринку, і споживачами. З одного боку, тарифи на послуги теплопостачання в малих та великих містах регулярно зростають, а от якість подачі тепла в будинки, залишається в кращому випадку на колишньому, невисокому рівні.

  «Стикаючись з регулярними перебоями в подачі тепла взимку через пориви труб у тепломережах, або з розбалансуванням опалення квартир у багатоповерхівках, населення постійно запитує: за що воно платить?» – описав ситуацію фахівець.

  На його думку, населення стало заручником ситуації, при якій комунальна теплоенергетика, як галузь, вже давно де-факто увійшла в ринкові відносини, а де-юре, – продовжує управлятися в ручному режимі державним монополістом.

  «Якщо до цих пір комунальна теплоенергетика, – це була робота державного монополіста зі своїми споживачами, то з моменту появи індивідуального теплопостачання, з’явилася конкуренція, яка включила ринкові механізми автоматично», – сказав Сігал. – У людини з’явився вибір, купити тепло у Централізованої системи теплопостачання, або поставити собі індивідуальний котел».

  На думку фахівця, в умовах ринку тепло – такий же товар, як і все інше.

  «Якщо раніше ми говорили, що подача тепла – це послуга, яка надається населенню, то тепер ми однозначно розуміємо, що тепло, такий же товар, як тонна металу. Це – товар.

  А, раз тепло – товар, то ми в країні повинні назавжди забути поняття тарифів, тарифоутворення, і так далі. Кого з нас цікавить тарифоутворення на тонну металу, якщо самао підприємство не в змозі її продати? Хто знає тарифоутворення на тонну деревини? Всі знають, скільки коштує тонна металу або кубометра деревини», – уточнив експерт.

  В Інституту промислової екології часто звертаються за консультаціями теплопостачальні підприємства, запитуючи, що робити їм, якщо вони не вкладаються в тариф? На думкуОлександра Сігала, існує лише одна правильна відповідь – йти з ринку.

  «Якщо підприємство не може продати тонну металу або хліба, і в нього витрати більше, ніж у всіх інших, воно не повинно розповідати про свої витрати, втрати та проблеми, а також про те, яким чином формуються тарифи, а має – покинути ринок. Через свою неконкурентноздатністьОсь і все. Вже давно пора зрозуміти всім, – і державі, і виробникам, і споживачам – комунальна теплоенергетика переходить до ринкових відносин », – підкреслив фахівець.

  Раніше ІАП «Місто-інфраструктура» повідомляв про те, що в Полтавській мерії прокуратура шукає, куди зникли державні кошти на ремонт тепломереж.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  Ринок нерухомості в Україні. Стан, перспективи та очікування
  Євген Невмержицький - ексклюзив За рівнем розвитку ринку нерухомості можна судити про розвиток всієї економіки.   Якщо ціни стабільні, має місце незначне зростання - значить і економіка ...
  За орбітою Марса астрономи виявили уламок Місяця
  Міжнародна група вчених-планетологів знайшла астероїд, що рухається за Марсом, та за складом дуже схожий на місяць. Астероїд міг бути одним ...
  Новоизбранный председатель Ореховского районного Совета вступила в должность
  Избранная 16 октября 2014 председателем Ореховского районного совета Запорожской области Дудниченко Карина Васильевна после завершения специальной проверки, предусмотренной Указом Президента Украины от 25.01.2012 № ...
  Кредити за модернізацію тепломереж віддавати буде нічим – експерт
  У зв'язку з проведенням муніципальних виборів і великих витрат на організацію цього процесу засобів на модернізацію теплових мереж в 2020 році було витрачено ще ...

  от alex

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *