Информационный портал

Компанii, які не можуть продати тепло за високими тарифами, повинні піти з ринку — експерт

В Україні галузь комунальної теплоенергетики вже давно де-факто увійшла в ринкові відносини, а де-юре, — продовжує управлятися в ручному режимі державним монополістом. Таку думку кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» висловив директор Інституту промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал, коментуючи повідомлення українських ЗМІ про те, що лише кожна друга сплачена населенням гривня погашає витрати за реально надані комунальні послуги, а всі інші нарахування «з’їдають» безгосподарність або корупція.

На думку фахівця, сьогодні на ринку комунальної теплоенергетики Україні відбуваються зміни, пов’язані з реформуванням галузі. Їх результати сприймаються неоднозначно і учасниками ринку, і споживачами. З одного боку, тарифи на послуги теплопостачання в малих та великих містах регулярно зростають, а от якість подачі тепла в будинки, залишається в кращому випадку на колишньому, невисокому рівні.

«Стикаючись з регулярними перебоями в подачі тепла взимку через пориви труб у тепломережах, або з розбалансуванням опалення квартир у багатоповерхівках, населення постійно запитує: за що воно платить?» — описав ситуацію фахівець.

На його думку, населення стало заручником ситуації, при якій комунальна теплоенергетика, як галузь, вже давно де-факто увійшла в ринкові відносини, а де-юре, — продовжує управлятися в ручному режимі державним монополістом.

«Якщо до цих пір комунальна теплоенергетика, — це була робота державного монополіста зі своїми споживачами, то з моменту появи індивідуального теплопостачання, з’явилася конкуренція, яка включила ринкові механізми автоматично», — сказав Сігал. — У людини з’явився вибір, купити тепло у Централізованої системи теплопостачання, або поставити собі індивідуальний котел».

На думку фахівця, в умовах ринку тепло — такий же товар, як і все інше.

«Якщо раніше ми говорили, що подача тепла — це послуга, яка надається населенню, то тепер ми однозначно розуміємо, що тепло, такий же товар, як тонна металу. Це — товар.

А, раз тепло — товар, то ми в країні повинні назавжди забути поняття тарифів, тарифоутворення, і так далі. Кого з нас цікавить тарифоутворення на тонну металу, якщо самао підприємство не в змозі її продати? Хто знає тарифоутворення на тонну деревини? Всі знають, скільки коштує тонна металу або кубометра деревини», — уточнив експерт.

В Інституту промислової екології часто звертаються за консультаціями теплопостачальні підприємства, запитуючи, що робити їм, якщо вони не вкладаються в тариф? На думкуОлександра Сігала, існує лише одна правильна відповідь — йти з ринку.

«Якщо підприємство не може продати тонну металу або хліба, і в нього витрати більше, ніж у всіх інших, воно не повинно розповідати про свої витрати, втрати та проблеми, а також про те, яким чином формуються тарифи, а має — покинути ринок. Через свою неконкурентноздатністьОсь і все. Вже давно пора зрозуміти всім, — і державі, і виробникам, і споживачам — комунальна теплоенергетика переходить до ринкових відносин », — підкреслив фахівець.

Раніше ІАП «Місто-інфраструктура» повідомляв про те, що в Полтавській мерії прокуратура шукає, куди зникли державні кошти на ремонт тепломереж.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

У містах відбувається масовий розвал систем теплопостачання
Зараз відбувається масовий розвал систем теплопостачання в Україні. В Україні спостерігається масовий розвал системи теплопостачання міст. Причиною розвалу є відсутність єдиної ...
На Київщині відбудеться фестиваль «Козацький Спас»
18-19 серпня у   Древньому Києві   в «Парку Київська Русь»   буде проходити ХХІІ Міжнародний фестиваль «Козацький Спас». Глядачи зможуть побачити презентацію національних ...
Продаж Westinghouse компанiї Brookfield завершено
Компанія Westinghouse Electric  сьогодні оголосила про завершення свого раніше анонсованого продажу компанії Brookfield Business Partners LP (NYSE: BBU) (TSX: BBU.UN) разом з інституційними партнерами (усе сукупно “Brookfield”) і утворення реорганізованої компанії. Транзакція, ...
Аеропорт «Київ» обслужив в мегаполісі 1 млн. 500 тис пасажирів
У 2018 роцi послугами аеропорту «Київ» скористались пiвтора мiльйонiв пасажирiв. Цифра знакова і свідчить лише про стрімкий і впевнений розвиток аеропорту. Показники на 1 серпня 2017 р ...
На зміну аварійним тепломережам в Україну прийдуть локальні модульні котельні — експерт
Проблема iз зношенiстю теплових мереж з кожним роком зростає в Україні, як снігова куля. Причина зрозуміла: брак коштів, які десятиліттями не виділялися в повному ...
Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]