«Город-инфраструктура»

Українці не можуть працевлаштуватись на батьківщині

AFCs_Dei-j8Українці, які працевлаштувалися за кордоном, поки що не бачать перспективи у працевлаштуванні на Україні. На замовлення Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, група «Рейтинг» провела соціологічне дослідження, опитавши тих українців, які мають досвід роботи в інших країнах протягом останніх 5 років.

Дослідження показало такі данні:

На першому місці серед країн, куди ідуть працювати сьогодні, впевнено тримається Польща. Більше третини респондентів (38%) відзначили, що вони не мали жодних проблем під час роботи за кордоном. Найчастіше стикалися під час роботи, за опитуванням, з такими проблемами, як мовний бар’єр та відчуття другосортності (27%). Більшість (77%) виїжджали на сезонні роботи і лише 15% працювали на постійній основі, інші 7% – мали інший тип робіт.

Більшість опитаних виїжджали робити у Польщу – 36%, на другому рейтингу йде Росія – 25%, по 5% працювали у Чехії та Німеччині, 3% – в Італії та решта в інших країнах, переважно, Західної Європи. До 30% відсотків респондентів відповідати на це запитання відмовилися. 18% опитаних особисто стикалися з випадками шахрайства в Україні при оформленні офіційних документів для працевлаштування за кордоном, 78% – не стикались, 4% – не визначились, Лише 35% опитаних працювали за кордоном офіційно, 61% – неофіційно, інші 4% не дали відповіді.

Василь Воскобойник, голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування підкреслив:

«Я хочу запропонувати всім присутнім ламати стереотипи щодо трудових мігрантів. У розумінні більшості людей, трудовий мігрант – це малоосвічена людина, яка готова найнятися на найважчу роботу. Однак це не так. Сьогоднішнє покоління трудових мігрантів з України – мешканці великих міст, які мають вищу освіту. І не дивлячись на те, що на сезонні роботи продовжують їздить багато українців, очевидним є той факт, що освічені та розвинені люди також хочуть спробувати заробити гроші в інших країнах, особливо в Європі. Крім того, трудова міграція – це цілком нормальне явище, яке існує в усьому світі. Ті хто виступають проти трудової міграції, не розуміють, що заборонити людині їхати в іншу країну працювати неможливо, якщо ви не хочете жити в тоталітарному суспільстві»

«Як демонструє дослідження, в цілому українці, які мають досвід роботи за кордоном, поки що не готові повертатися до пошуку працевлаштування в Україні. Більшість з них – 71% хотіли б у майбутньому знову працювати за кордоном, 11% – скоріше не хотіли б, 5% – однозначно не хотіли б, 13% не визначились. Найбільш привабливі країни для наших співвітчизників – це Німеччина (23%) та Польща (22%). Саме там вони хочуть працювати, що каже про те, що їх задовольняють створені умови для робітників з України, рівень їхнього заробітку та соціального захисту. З іншого боку, ці країни знаходяться поруч і звідти дуже легко потрапити додому у разі необхідності, що теж є важливим для трудових мігрантів», – заявив Олексій Антипович – керівник соціологічної групи «Рейтинг».

Діана Макошиба