ЖитомирНовини

В Житомирі на маршрути повертається комунальний транспорт

До кінця року на маршрути виїдуть 33 нових тролейбуси

На оновлення рухомого складу ТТУ у 2014 році з міського бюджету виділено 6 млн. грн, а з обласного бюджету  — 12 млн.грн. Про це журналісту «Місто-інфраструктура» повідомили у прес-службі Житомирської міської ради.

За словами першого заступника міського голови Житомира Сергія Сухомліна, відтепер скористатися Wi-fi, підзарядити мобільний телефон та дізнатися про час прибуття тролейбуса житомиряни можуть на зупинках громадського транспорту.

«Ми сьогодні у Житомирі презентували першу зупинку європейського зразка — павільйон обладнаний електронним табло  з індикацією прогнозу часу прибуття транспортних засобів, картою міста, позначенням місця розташування зупинки в системі Житомира, точкою доступу до мережі інтернет через Wi-fi, зарядними пристроями для різних видів мобільних телефонів, контейнерами для роздільного збору сміття та інформаційним табло. Пізніше також будуть встановлені 2 камери відеоспостереження в рамках програми «Безпечне місто», — зазначив Сергій Сухомлин.

Він також додав, що Житомир став першим містом, де облаштовані подібні зупинки.

В той же час, в. о. міського голови Любов Цимбалюк підкреслила, що кошти на павільйони, які будуть обладнані сучасними технологічними приладами  будуть надані не за рахунок міського бюджету, а приватною компанією, яка спеціалізується на встановленні GPS-трекерів.

«Павільйони встановлює підприємець. Це — подарунок для житомирян. Сподіваємось, що мешканці цінуватимуть це і не будуть руйнувати. Такі сучасні зупинки і доступ до Інтернету у тролейбусах – це збільшення пасажиропотоку у тролейбусах», — наголосила Любов Цимбалюк.

На сьогоднішній день, перші 4 одиниці чешського електротранспорту марки «Shkoda» вже надійшли до Житомира. Сергій Сухомлін повідомив журналістам, що Житомир перше місто в Україні, де буде реалізована комплексна програма з контролю  руху громадського транспорту.

В Житомирі на маршрути повертається комунальний транспорт«Ця програма покликана контролювати приватних перевізників, пасажиропотік та прибуття комунального транспорту. Для компанії, яка встановила  такі зупинки — це пілотний проект. Вона інвестує  кошти в Житомир, адже планує в подальшому вийти на всеукраїнський рівень», — вважає Сергій Сухомлин.

Загалом, у Житомирі, заплановано встановлення 15 зупинок нового зразка. З часом їх кількість може збільшитися.

«У інвестора є бажання в подальшому  збільшити кількість таких павільйонів. Але ми повинні діяти поетапно. В першу чергу ми встановимо ці 15 зупинок. Визначимо плюси і мінуси, а вже потім будемо реалізовувати цей проект по  всьому місту, — впевнений перший заступник міського голови Житомира.

Отже, встановлення нових зупинок — це лише один з кроків до покращення фінансового стану КП «Житомирське ТТУ». Аби зробити підприємство прибутковим — необхідно збільшити кількість рухомого складу. Сергій Сухомлін додав, що для цього до кінця року буде закуплено 33 тролейбуси, встановлені нові зупинки.

«Додаткова перевага тролейбусів з інтернетом — залучення платоспроможних пасажирів. Нам необхідно перенаправити пасажиропотік з маршрутних автобусів на комунальний транспорт. Для цього до кінця року буде закуплено 33 тролейбуси, встановлені нові зупинки. Саме реалізовуючи такі кроки в комплексі ми допоможемо ТТУ отримати нові фінансові надходження, а житомирянам додаткові зручності в пересуванні вулицями Житомира», — зазначив перший заступник міського голови Сергій Сухомлин.

Очільники Житомирської міськради також висловили слова вдячності і депутатам, які підтримали план з вирішення  проблеми ТТУ, виділивши кошти, і компанії, яка сьогодні робить свій внесок у налагодження роботи транспортної системи міста.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Будет интересно почитать

Back to top button