Вт. Мар 2nd, 2021

  картина Крещатик«Покоління». Таку назву має виставка, яку з 31 жовтня презентує Музей сучасного мистецтва України. Це покоління митців, об’єднаннях спільними інтересами, закоханістю у мистецтво, обдарованістю бачити красу оточуючого світу.

  Вони  народилось у передвоєнні роки, пережили багато складних обставин і, у  роки «хрущовської відлиги», змогли розкрити і реалізувати свої таланти. Вони належать до покоління художників, які створювали середовище прекрасного і вчили оточення радіти життю, споглядаючи твори мистецтва ХХ –ХХІ ст.

  До експозиції увійшли роботи українських митців –  Олега Єржиковського,  Віктора Козіка, Бориса Литовченка, Валентина Реунова. Вони ровесники, троє з яких, активно працюють і сьогодні.

  Олег Сергійович Єржиковський (1939 р.) народився у Києві у відомій творчій родині. У дитинстві, як розповідав сам митець, його долю вирішив намальований ним кораблик. Володимир Миколайович Костецький тоді сказав, що дитина відчуває колір і хлопця віддали вчитися у художню школу.

  картина украинского художникаЙого вчителями були талановиті Жаров Петро Васильович та Смирнов Валентин Сергійович. Після вступу в художній інститут, юнак почав шукати свій шлях у творчості, а після закінчення інституту почав працювати. З групою архітекторів він трудився над оформленням будинку культури заводу ім. Антонова, був задіяний в інших проектах, виконував замовлення живописно-скульптурного комбінату і весь час експериментував, пам’ятаючи основний принцип своєї мами, Ніни В’ячеславівни Котек,  – любити колір. І зараз цей принцип Олег Сергійович свідомо і активно втілює в життя.

  Віктор Георгійович Козик (1937 р.) народився у Києві. Художню освіту Віктор здобув у Республіканській середній художній школі імені Тараса Шевченка, (до речі, там він навчався разом з Олегом Єржиковським), потім був художній  інститут, який  він закінчив  у 1963 році, участь у міських, республіканських та всесоюзних художніх виставках.

  Картина Віктора КозикаПрацював на київському художньо-виробничому комбінат, а з 1991 року – повністю поринає у творчість. Живопис для майстра – це повна палітра життя з його злетами та падіннями, сподіваннями, біллю, радістю та надією. Віктор Георгійович завжди намагається створити на полотні невловиму гру кольору, щоб робота «ожила» і глибоко схвилювала глядача.

  Борис Олександрович Литовченко (1938 р.) родом з Запоріжжя. Навчався в Одеському державному художньому училищі і в Київському державному художньому інституті.  З 1964 року викладає в Державній художній школі ім. Т. Г. Шевченка і за цей час виховав сотні юних митців. Майстер плідно працює більше ніж півстоліття в різних жанрах живопису.

  Картина ЛитовченкоЙого інтуїтивне почуття кольору особливо відчувається у натюрмортах та пейзажах. Борис Олександрович вміє передати свіжість морського повітря, подих Карпатських гір, мрійливість Седнєва не занурюючись у копіювання місцевості, а передаючи настрій та енергію. Принцип життя майстра у праці. І він працює, навчає, живе мистецтвом.

  Валентин Амплійович Реунов (1939 – 2007 рр.) київський художник, колекціонер, реставратор. Як і його друзі, Віктор Козик та Олег Єржиковський, закінчив київську художню школу і Київський художній інститут. Приймав участь у республіканських та міжнародних виставках. Він малював натюрморти, і як сам казав: «натюрморту я обязан спасением своей чести и индивидуальности». Це був інтелектуал і ерудит, який чудово знав усі періоди в історії мистецтва, його види та жанри.

  Художник РеуновХудожні твори майстрів знаходяться у приватних колекціях та Музеях по усьому світу.

  Одні покоління йдуть, приходять інші і цей рух неспинний. Зараз є можливість завітати до художників, що передають глядачам душевне тепло через енергію своїх картин і заряджають глядачів на добро, красу і радість, завітати до митців «Покоління», що йде…

  Чекаємо вас на відкритті виставки 31 жовтня  2019 р. о 18.00.

  На виставку запрошені мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи. На усіх присутніх, окрім споглядання мистецьких творів, чекає чудова музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова.

  Картина художника Реунова Виставка триватиме з 31 жовтня по 15 грудня 2019 р.

   Адреса Музею:  вул. Кирилівська, 41, м. Київ

  е-mail: modern-museum@ukr.net

  FB: https://www.facebook.com/modernmuseumorgua/

  Ролик: https://youtu.be/IKYk77SpRX8

  Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

  Материалы по теме:

  Виставка «Літній щоденник»
  З 20 червня  по 15 вересня 2019 р. Музей сучасного мистецтва України запрошує відвідати виставку «Літній щоденник». Музейна збірка. На виставці буде представлено «збірник ...
  З 1 червня по 3 вересня 2017 р. Музей сучасного мистецтва України запрошує на виставку «КАНІКУЛИ»
  Виставка з фондів музейної збірки отримала назву «Канікули». Експозицію «пофарбовано» в радісні кольорові відтінки,  надано тонізуючий імпульс  в позитивне світосприйняття літнього періоду.
  Відкриття виставки «Лірика музейних фондів»
  14 лютого, у День усіх закоханих, о 18.00 Музей запрошує на відкриття виставки «Лірика музейних фондів», де ви відчуєте безмежну ЛЮБОВ до України, світу, ...
  Відкриття виставки «Порцеляновий «ренесанс України»
  У Музеї сучасного мистецтва України 20 грудня о 18-00 відбудеться відкриття виставки «Порцеляновий «ренесанс України». Задум проекту полягає в тому, щоби продемонструвати доробок митців, які ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *