Ср. Июл 28th, 2021

Украинский художник Федор Захаров19 вересня Музей сучасного мистецтва України відкриває новий виставковий сезон експозицією власної колекції: «Музейна збірка. Федір Захаров. До 100-річчя від дня народження».

У залах Музею буде представлено 65-ть  творів заслуженого діяча мистецтв УРСР, народного художника УРСР, лауреата Державної Премії УРСР імені Тараса Шевченка, члена Національної спілки художників України, людини, що присвятила все своє творче життя і натхнення оспівуванню української природи Криму та інших куточків країни.

Федір Захаров народився 5 вересня 1919 року в селі Олександрівське на Смоленщині. У 16 років майбутній засновник кримського імпресіонізму вступив на декоративно-живописне відділення  до Московського художньо-промислового технікуму ім. М. І. Калініна. Навчався він у талановитого скульптора, живописця, художника-кераміста й неймовірного педагога Б. Н. Ланге, який надихав своїх учнів творити красу професійно та з любов’ю.

Захистивши дипломну роботу у 1941 році, Федір, за станом здоров’я, не був призваний до лав армії та став працювати на заводі. У 1943-му році Ф. Захаров вступив до Московського художнього інституту ім. В. Сурикова.  Його педагогами і наставниками були А. В. Лентулов,  І. І. Чекмасов, С. В. Герасимова, Д. К. Мочальський, Г. Г. Ряжський. Вони вчили його тонкощам професії і високій мальовничій культурі. Всі роки навчання у голодні воєнні та повоєнні часи він наполегливо і цілеспрямовано набував знань та відточував майстерність.

Картина художника Федора Захарова (Украина)Після інституту Федір Захаров отримав розподіл у провінційний Крим, вірніше він сам обрав місце, де не було художніх критиків і була можливість звільнитися від ідеологічного диктату того часу.

З 1950 року Федір Захарович Захаров викладав живопис у Сімферопольському художньому училищі ім. М. С. Самокиша. За недовгий педагогічний час, він надавав учням не тільки професійних знань, але, що головне – зачаровував їх мистецтвом, привчив до вимогливого ставлення до справи.

READ  Травневий репертуар Національної опери України

Як згадує Народний художник України Валентин Бернадський, Федір Захаров приїхав до Сімферополя із заповітною мрією — «по-настоящему, серьезно заняться пейзажем». Викладацька діяльність була початком його творчого занурення у мальовничу красу Криму.

Пропрацювавши в училищі три роки, у 1953-му він переїхав до Ялти. Саме з Ялти почалась його активна творча діяльність. Він часто бував Гурзуфському та Седнівському Будинках творчості. Різна природа  півдня і півночі, різний настрій, різні мотиви дозволяли художнику урізноманітнювати мистецький підхід. Екзотичний, яскравий, контрастний Крим і тиха, чарівна, спокійна північ України. Він, знаходячись у стані повного занурення у творчість, передавав на полотні ту чаруючу мить, яка ніколи не повертається. Це натхнення відчувається у кожному його творі. Картини Захарова завжди емоційні, потужні, наповнені енергією життя і дуже щирі. І ця щирість, професійний підхід, індивідуальність вираження, лишають його назавжди сучасним і цікавим для глядача. На його виставках завжди було багато людей – його учнів, послідовників, друзів і поціновувачів справжнього мистецтва.

Картина "Вечер в порту"Федір Захарович Захаров помер 29 вересня 1994 у Ялті. Але він живе у тих творах, що розкидані, як чарівні діаманти по усьому світу – по музеях і приватних колекціях.

В ці дні пам’яті таланту і Божого дару Майстра, Музей сучасного мистецтва України радий представити унікальну по кількості збірку творів класика кримської школи живопису Федора Захарова.

Чекаємо вас на відкритті виставки 19 вересня  2019 р. о 18.00.

На виставку запрошені мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи. На усіх присутніх чекає чудова музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова.

Виставка триватиме з 19 вересня по 27 жовтня 2019 р.

READ  Сомалі загрожує голод через навалу сарани

 Адреса Музею:  вул. Кирилівська, 41, м. Київ

е-mail: modern-museum@ukr.net

Сторінка Музею: http://modern-museum.org.ua

FB: https://www.facebook.com/pg/modernmuseumorgua/about/?ref=page_intern

Ролик виставки: https://youtu.be/NB8bNhQrrBM

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

от alex

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *