Ср. Июл 28th, 2021

П’ятдесят відсотків платників Офісу великих платників податків ДФС подали звіти про проведення протягом 2016 року зовнішньоекономічних контрольованих операцій (1 239 СГД подано звіти, що на 23 відсотка більше ніж за минулий рік).

Як показує досвід, у переважній більшості зовнішньоекономічні операції великих платників податків проходять із пов’язаними та непов’язаними особами які сплачують в своїй країні податок на прибуток за значно меншими ставками ніж в Україні, або включено до переліку країн – офшорних юрисдикцій.

Для контролю таких операцій Україною імплементовано нові правила, які відповідають загально визнаним європейськім нормам («принцип витягнутої руки», ст. 39 Податкового кодексу України).

Основне  завдання податкових органів полягає саме в визначенні відповідності таких операцій ринковим умовам (зокрема співставної таких операцій до непов’язаних контрагентів, цінових параметрів укладених угод до біржових коливань на світових ринках).

З моменту впровадження нових правил (2013-2016 роки),  суб’єктами господарювання при декларуванні податку на прибуток було скориговано фінансовий результат за рахунок контрольованих операцій на 3,6 млрд грн (збільшено доходи на 2,9 млрд грн, зменшено витрати на 0,7 млрд грн),  що зменшило задекларовані збитки на 1 млрд грн та призвело до додаткових нарахування податку на прибуток у розмірі майже 500 млн грн.

Материалы по теме:

Військові прокурори затримали начальника митниці ДФС
Корупція на митницях є однією з трьох нагальних проблем. І перестановка кадрів нічого не вирішує. Анатолій Матіос
Великими платниками у серпні поточного року сплачено до бюджету майже 30 млрд грн
                      Протягом серпня 2017 року платниками Офісу великих платників податків ДФС забезпечено збір платежів до Державного бюджету в розмірі 29,8 млрд грн, що на 5,7 ...
Украинские трейдеры начали применять NCTS в тестовом режиме
Украинские трейдеры начали заполнять транзитные декларации Т1UA в национальной электронной транзитной системе (NCTS) в рамках I этапа пилотного проекта.
READ  Число налогоплательщиков в Киеве выросло на 10 тысяч
В первую тройку украинских компаний, ...
У бюджет Сваляви надійшло 15 млн. грн
За 5 місяців поточного року до місцевого бюджету від платників податків Свалявського району надійшло 24 млн. 751 тис. грн. платежів. Це на 1млн. 63 ...

от alex

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *