Пн. Авг 2nd, 2021
Ключи от новой квартиры

Лилит ХачатрянНа сьогоднішній день в Києві налічується близько 1200 з офіційних постраждалих (всього – 1800) від афери з діяльністю Еліта-центру, які продовжують домагатися правди і компенсації від чиновників КМДА у вигляді нових квартир.

Люди, які вклали в придбання свого майбутнього житла свої останні доходи, через 13 років, так нічого і не отримавши від держави у вигляді компенсації, вже доведені до відчаю. Подальша ситуація складається досить плачевна, оскільки за 13 минулих років постраждалим в результаті афери від Еліта-центру було роздано всього 237 квартир. Про це розповіла член робочої групи «Свобода, юстиція, права людини» з Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Ліліт Хачатрян.

За наявними даними, в найближчі кілька років перспективу відновити справедливість і отримати нове житло мають лише – 75 сімей.

«Ситуація така. Щоб вирішити цю проблему з боку депутатів Київради потрібно отримати дозвіл на виділення земельної ділянки, фінансування бюджету, а також справедливого розподілу квартир в новобудові. Станом на сьогоднішній день, земля вже була виділена, і будується 4 нових будинки, з яких 75 квартир планується віддати в якості компенсації сім’ям постраждалих. Якщо такими темпами вирішувати проблеми постраждалих, то останній потерпілий від Еліта-центру зможе отримати свою компенсацію лише в 2068 році. Та й то, якщо криза взагалі не заморозить будівництво житла», – зазначила Ліліт Хачатрян.

До речі, справедливості заради варто сказати, що КМДА своїм рішенням все-таки виділила, для вирішення ситуації з постраждалими від Еліта-центру, земельні ділянки. Однак, для того, щоб залучити туди інвесторів, на деяких ділянках землі потрібні зміни в Детальний план територій (ДПТ). За законодавством, якщо відсутня ДТП, то забудовник об’єкта не має право там нічого будувати. Для отримання цих поправок в план територій, потрібно ще додати відповідні зміни, що стосуються містоутворюючої діяльності в одну з постанов Мінрегіонбуду, яка стосується саме соціальної групи людей, які стали жертвами афер, подібних Еліта-центру, а також учасників АТО, переселенців, інвалідів та малозабезпечених.

READ  Фитнес-клубам подняли арендные ставки

Крім проблем із затвердженням Детальних планів територій під будівництво будинків, додалася ще одна – припинення фінансування будівництва для цієї категорії населення з бюджету столиці. Третя проблема – відсутність справедливого розподілу квартир серед потерпілих.

ключи от новой квартиры

«Квартири в новобудовах розподіляються незрозуміло яким чином. Хто складає ці списки, – нікому не відомо. Мені здається, що потрібно розробити в Міністерстві регіонального розвитку алгоритм для прозорого розподілу житла. Для цього потрібно створити міжвідомчу комісію, яка буде займатися конкретними проблемами постраждалих від Еліта-центру. Самі чиновники Мінрегіонбуду свого часу ініціювали створення законопроекту, в якому якраз і вирішуються всі проблемні моменти, пов’язані з недобудовами, існуючими в Україні. Але, як виявилося на прикладі Еліта-центру, якщо не буде доповнень до ДПТ, будівельної амністії для багатоповерхових будинків які потрапили в список довгобудів, фінансування з держбюджету і створення алгоритму розподілу черговості, то виникне замкнене коло, і невирішені проблеми», – зазначила Ліліт Хачатрян.

Вона також роз’яснила нюанси того, як будуть далі розвиватися події, якщо держава не стане на захист людей, які повірили будівельним аферистам, віддали останнє, і потрапили в складну ситуацію.

«Ситуація проста. Одні політичні сили відразу почнуть блокувати будівництво, і будуть на цьому піаритися, цим-же почнуть займатися і їхні опоненти, але при зміні влади, – вони будуть заморожувати будівництво і скасовувати рішення. Група відомих для всіх тітушек буде продовжувати на цьому заробляти гроші. Хтось буде «захищати» пташок, бабусі – охороняти дерева і болото, а люди, які потрапили з вини держави під чергову роздачу, як були, так і залишаться безправними», – сказала Ліліт Хачатрян.

Вона також підкреслила, що громадяни, які постраждали від афери з Еліта-центром, до цих пір все ще вірять, що держава їх почує, і чекають від чиновників якихось конкретних дій по виконанню своїх обіцянок.

READ  Кредити за модернізацію тепломереж віддавати буде нічим - експерт

Владислав Кордік

Місто-інфраструктура

Материалы по теме:

В римских руинах археологи раскопали древние монеты
Эксперты считают, что клад был брошен в штаб-квартире VII легиона Клавдии, римских войск владельцами, бежавшими в панике. В римских руинах в Сербии специалисты обнаружили клад ...
Нова схема теплопостачання закладає основи поліпшення екології столиці
Через рік після проведення тендеру та підписання необхідних договорів з субпідрядними організаціями в реальну фазу перейшла робота по розробці нової схеми теплопостачання Києва до ...
Під час операції «Кордон-2016» затримано понад 300 незаконних мігрантів
В Україні зараз відбувається активна фаза операції «Кордон-2016». Про це на брифінгу повідомив журналістам помічник Голови Державної прикордонної служби Олег Слободян. За його словами, ...
ЮНІСЕФ, ВООЗ, МФОКК і «Лікарі без кордонів» оголошують про створення глобального резерву вакцин проти лихоманки Ебола
Чотири провідні міжнародні організації в галузі охорони здоров'я та гуманітарної діяльності оголосили сьогодні про створення глобального резерву вакцини проти вірусу Ебола для забезпечення реагування ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *