Вт. Май 18th, 2021
  Ключи от новой квартиры

  Лилит ХачатрянНа сьогоднішній день в Києві налічується близько 1200 з офіційних постраждалих (всього – 1800) від афери з діяльністю Еліта-центру, які продовжують домагатися правди і компенсації від чиновників КМДА у вигляді нових квартир.

  Люди, які вклали в придбання свого майбутнього житла свої останні доходи, через 13 років, так нічого і не отримавши від держави у вигляді компенсації, вже доведені до відчаю. Подальша ситуація складається досить плачевна, оскільки за 13 минулих років постраждалим в результаті афери від Еліта-центру було роздано всього 237 квартир. Про це розповіла член робочої групи «Свобода, юстиція, права людини» з Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Ліліт Хачатрян.

  За наявними даними, в найближчі кілька років перспективу відновити справедливість і отримати нове житло мають лише – 75 сімей.

  «Ситуація така. Щоб вирішити цю проблему з боку депутатів Київради потрібно отримати дозвіл на виділення земельної ділянки, фінансування бюджету, а також справедливого розподілу квартир в новобудові. Станом на сьогоднішній день, земля вже була виділена, і будується 4 нових будинки, з яких 75 квартир планується віддати в якості компенсації сім’ям постраждалих. Якщо такими темпами вирішувати проблеми постраждалих, то останній потерпілий від Еліта-центру зможе отримати свою компенсацію лише в 2068 році. Та й то, якщо криза взагалі не заморозить будівництво житла», – зазначила Ліліт Хачатрян.

  До речі, справедливості заради варто сказати, що КМДА своїм рішенням все-таки виділила, для вирішення ситуації з постраждалими від Еліта-центру, земельні ділянки. Однак, для того, щоб залучити туди інвесторів, на деяких ділянках землі потрібні зміни в Детальний план територій (ДПТ). За законодавством, якщо відсутня ДТП, то забудовник об’єкта не має право там нічого будувати. Для отримання цих поправок в план територій, потрібно ще додати відповідні зміни, що стосуються містоутворюючої діяльності в одну з постанов Мінрегіонбуду, яка стосується саме соціальної групи людей, які стали жертвами афер, подібних Еліта-центру, а також учасників АТО, переселенців, інвалідів та малозабезпечених.

  Крім проблем із затвердженням Детальних планів територій під будівництво будинків, додалася ще одна – припинення фінансування будівництва для цієї категорії населення з бюджету столиці. Третя проблема – відсутність справедливого розподілу квартир серед потерпілих.

  ключи от новой квартиры

  «Квартири в новобудовах розподіляються незрозуміло яким чином. Хто складає ці списки, – нікому не відомо. Мені здається, що потрібно розробити в Міністерстві регіонального розвитку алгоритм для прозорого розподілу житла. Для цього потрібно створити міжвідомчу комісію, яка буде займатися конкретними проблемами постраждалих від Еліта-центру. Самі чиновники Мінрегіонбуду свого часу ініціювали створення законопроекту, в якому якраз і вирішуються всі проблемні моменти, пов’язані з недобудовами, існуючими в Україні. Але, як виявилося на прикладі Еліта-центру, якщо не буде доповнень до ДПТ, будівельної амністії для багатоповерхових будинків які потрапили в список довгобудів, фінансування з держбюджету і створення алгоритму розподілу черговості, то виникне замкнене коло, і невирішені проблеми», – зазначила Ліліт Хачатрян.

  Вона також роз’яснила нюанси того, як будуть далі розвиватися події, якщо держава не стане на захист людей, які повірили будівельним аферистам, віддали останнє, і потрапили в складну ситуацію.

  «Ситуація проста. Одні політичні сили відразу почнуть блокувати будівництво, і будуть на цьому піаритися, цим-же почнуть займатися і їхні опоненти, але при зміні влади, – вони будуть заморожувати будівництво і скасовувати рішення. Група відомих для всіх тітушек буде продовжувати на цьому заробляти гроші. Хтось буде «захищати» пташок, бабусі – охороняти дерева і болото, а люди, які потрапили з вини держави під чергову роздачу, як були, так і залишаться безправними», – сказала Ліліт Хачатрян.

  Вона також підкреслила, що громадяни, які постраждали від афери з Еліта-центром, до цих пір все ще вірять, що держава їх почує, і чекають від чиновників якихось конкретних дій по виконанню своїх обіцянок.

  Владислав Кордік

  Місто-інфраструктура

  Материалы по теме:

  В римских руинах археологи раскопали древние монеты
  Эксперты считают, что клад был брошен в штаб-квартире VII легиона Клавдии, римских войск владельцами, бежавшими в панике. В римских руинах в Сербии специалисты обнаружили клад ...
  Финансовые проблемы КП “Гортепловодэнергия” в Каменце могут привести к банкротству предприятия (ФОТО+ВИДЕО)
  Реализация данного проекта показывает и предупреждает, что надежда на удачное привлечение инвестиций и донорских денег может завершиться для каждого из органов местного самоуправления очень ...
  Житомир завален мусором
  В Житомире несколько десятков людей перекрыли въезд для мусоровозов на городской полигон отходов, который находится на окраине города, требуя строительства обещанного властями мусороперерабатывающего завода. ...
  В Індії стало можливим замовити повітряне таксі
  Перша служба повітряного таксі в Індії Перша служба повітряного таксі Air Taxi Aviation розпочала свою роботу в індійському штаті Хар'яна і планує найближчим часом надати ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *