Ср. Июл 28th, 2021
АЕС Олкілуото

STUK надав МАГАТЕ детальну інформацію про подію в 11:56 (UTC) 10 грудня 2020 року на Олкілуото і стверджує, що радіаційний статус на заводі і в околицях станції не представляє небезпеки для навколишнього середовища.

Управління радіаційної і ядерної безпеки Фінляндії (STUK) повідомило сьогодні Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ), що причиною того, що сталося в четвер події на 2-му блоці АЕС Олкілуото стала несправність в системі очищення води, що охолоджує реактори.

Через несправність частина фільтруючого матеріалу потрапила в систему охолодження, що призвело до тимчасового підвищення рівня випромінювання в паропроводах.

На станції приладами було зафіксовано підвищений рівень радіації, і реактор був зупинений.

STUK заявив, що ця подія не представляє небезпеки для безпеки людей або навколишнього середовища, і що рівні радіації знаходяться на нормальному рівні.

Кипящий реактор

STUK оцінив подію нижче шкали / рівня 0 за Міжнародною шкалою ядерних і радіологічних подій (INES), яка є інструментом для інформування громадськості про значимість ядерних і радіологічних подій для безпеки. Події, що не мають значення для безпеки, оцінюються нижче шкали / рівня 0.

схема кипящий ядерный реактор

STUK заявив, що продовжить нагляд за коригувальних дій на блоці 2 Олкілуото. Оператор заводу Teollisuuden Voima Oyj (TVO) завершив аварійний режим очікування. Блок 2 залишається в зупиненому стані, а TVO тепер працює по стандартних процедурах.

МАГАТЕ підтримує контакти зі своїми колегами в Фінляндії.

Довідка: Атомна електростанція Олкілуото (фін. – Olkiluoto Nuclear Power Plant) розташована на островах Олкілуото приблизно в 220 км на північ від Хельсинки. Два киплячих реактора BWR станції виробляють понад 16 % споживаної у Фінляндії електроенергії.

Будівництво АЕС розпочалось у1974 року, її будував шведський концерн ABB з використанням власних технологій. 1-й енергоблок був підключений до національної енергосистеми у 1978 році, 2-й – у 1980. На станції було дві реконструкції (1984 і 1998 років), під час яких потужність реакторів була підвищена з 660 МВт до 710 і 880 МВт відповідно.

READ  В Украине пришел конец атомной монополии - Геннадий Рябцев

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

На Київщині відбудеться фестиваль “Козацький Спас”
18-19 серпня у   Древньому Києві   в «Парку Київська Русь»   буде проходити ХХІІ Міжнародний фестиваль «Козацький Спас». Глядачи зможуть побачити презентацію національних ...
Авіакомпанія Sriwijaya Air втратила контакт з рейсом SJ-182 Джакарта-Понтіанак
Через чотири хвилини після зльоту зі столиці Індонезії Джакарти диспетчери втратили зв'язок з пасажирським Boeing 737-500 PK-CLC авіакомпанії Sriwijaya Air. Про це повідомляють місцеві ...
Через 4 месяца лифты в Украине должны соответствовать Европейским стандартам
В июне 2017 г. Кабинет Министров Украины принял Постановление про утверждение Технического регламента лифтов и компонентов безопасности для лифтов. Это было сделано для адаптации ...
Тепло ли тебе Луганщина?
Котельные Луганского коммунального предприятия «Облтепло» уже многие десятилетия, еще с советских времен, поставляют тепло в города Луганской области на обьекты социального назначения: школы, больницы, ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *