Пн. Июн 14th, 2021

Депутати обманули вітчизняного виробника.

Законопроект, який лобіює інтереси закордонних корпорацій, було прийнято у першому читанні.Під прикриттям скандалу навколо мовиперше читання докорінної зміни правил щодо «зеленого» тарифу пройшло непомітно. Про це ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив експерт у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики Ігор Черкашин.

За словами незалежного експерта, проект Закону про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» (щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії), запропонований народними депутатами М. Романюком, Ю. Льовочкіною та Ю. Мірошниченком, було прийнято за основу в першому читанні.

– «Під егідою турботи про розвиток відновлюваної енергетики в цілому, в черговий раз законотворцідали можливість не використовувати вітчизняну частку в проекті, а додатково розвивати іноземного виробника, де на рік, де на два. Свої дії депутати оправдували і тим, що не встигають погодити створення виробництва вітчизняних комплектуючих з вітчизняними чиновниками. Може було б простіше таких чиновників розігнати? Або один раз імпортувати чиновників з нормальної країни?» – сказав Ігор Черкашин.

За його словами,спроба структурувати раніше зроблені зміни в законзаслуговують на цей раз позитивної оцінки. Отже, знову дається зелене світло для «зеленого» тарифу для біогазу.

«Сподіваюся на цей раз Пашкевич з Агентства енергоефективності не буде лякати суспільство навалою бактерій з унітазів на холодильники українців. А то минулого разу він так налякав Президента, що той наклав вето на надання «зеленого» тарифу для біогазу», – додав Ігор Юрійович. 

За думкою експерта у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики, в цьому законопроекті є і більш «цікаві» новели:

 – «З’явився «зелений» тариф для сміттєспалювальних заводів, чого сьогодні немає ні в одній країні світу. Причому він більше, ніж при  спалюванні  біомаси, свідомо більш екологічного способу виробництва електроенергії. Цікава пропозиція надати можливість роботи «домашньої» електростанції потужністю до 16 кВт, але чомусь це стосується тільки сонячних фотопанелей. Адже є приміром в Україні власне виробництво малих вітрогенераторів. А може хтось захоче поршневий генератор на біодизелі або біогазі запустити? Або взагалі генератор Адамса встановить? Чому така любов у авторів тільки до сонця? Читаючи законопроект не розлучаєшся з думкою, що то там, то тут стирчать чиї-то вуха, але чи виграє від цього країна?» – підсумував сказане Ігор Черкашин.

Владислав Кордік

Материалы по теме:

У Зоні відчуження розпочато будівництво сонячної електростанції
В Чорнобильській зоні ми плануємо побудувати сонячну електростанцію. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
READ  К Евро-2012 Нацбанк Украины выпустил серию монет
Він вважає, ...
Енергосистема України може «обвалитися» вже в червні 2015 року
Генерація вже настільки знекровлена, що вивести її з ладу можуть включені в спеку кондиціонери З боку регулятора (НКРЕКП – прим.ред) і міністерства Енергетики йде цілеспрямована ...
Г.Рябцев: міські голови будуть змушені переходити на власне енергозабезпечення
Чиновники не поспішають створювати запаси вугілля до наступної зими Запустити в роботу «заглушені» через дефіцит вугілля енергоблоки українських теплових електростанцій (ТЕС) найближчим часом, швидше за ...
В містах України цієї зими нас чекають більш масштабні комунальні аварії – експерт
На тлі розвалу систем централізованого теплопостачання, експерти вважають, що в містах України цієї зими нас чекають більш масштабні комунальні аварії, ніж в попередньому опалювальному ...

от alex

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *