Сб. Май 15th, 2021

  img_0867З 18 до 31 жовтня в грузинському місті Батумі проходив чемпіонат світу з шахів, в якому брали участь діти в трьох вікових категоріях: до 8, 10 і 12 років. 66 країн відправило понад 700 учасників змагатися за звання чемпіона світу 2016. Честь нашої країни захищало 12 юних шахістів, серед них – шестикласник Данило Білецький. Для київського школяра змагання такого рівня стали дебютними: він не лише посів 44-е почесне місце серед 137 гравців своєї категорії, а й побачив справжню «шахову тусовку». Він радо поділився з нами своїми враженнями від поїздки. До нашої розмови також долучився і тренер Данила – Леонід Ніколаєв.

  Що вам найбільше сподобалось під час проведення чемпіонату світу?

  Данило Білецький: Дуже сподобалось, що було багато учасників з високим рівнем гри. Мене найбільше вразили останні, найбільш важливі партії.

  Леонід Ніколаєв: Сподобалася гарна організація. Під час чемпіонату також проходив Конгрес грузинської федерації з шахів, в якому брала участь Майя Чибурданідзе (легендарна грузинська шахістка, чемпіонка світу, 9-кратна переможниця шахових Олімпіад – прим. автора). Вона також проживала в готелі, харчувалася з нами за сусіднім столиком. Даня навіть в неї автограф взяв. Проте поспілкуватися не вдалося: вона дуже закрита людина.

  Як ви оцінюєте свій результат в цих змаганнях?

  Леонід Ніколаєв: Данило боровся. Міг би більше набрати очок, але занадто хвилювався. Вважаю, для дебюту добре.

  img_0864Данило Білецький: Мої суперники були сильні, тому я довго обмірковував кожен свій крок і через це потрапляв в цейтноти (нестача часу для обдумування ходів – прим. автора). Окрім тренера, зі мною на змагання поїхав також дідусь. Після гри він мені говорив: «Треба було швидше думати на початку, щоб залишалося більше часу в кінці».

  Скільки було зіграно партій за чемпіонат? І яка тривалість кожної?

  Данило Білецький: Я зіграв 11 партій. Виграв 6, програв 4 і одну зіграв внічию.

  Кожна партія починалась в 15:00 і тривала приблизно чотири години.

  Леонід Ніколаєв: Бувало таке, що учасники грали і до 20:30.

  Даниле, і як ти відновлював сили після таких тривалих партій?

  Данило Білецький: Я ходив на набережну, катався на велосипеді, ходив в басейн і добре їв.

  Які країни, на Вашу думку, найсильніші в шахах?

  Леонід Ніколаєв: У дитячих шахах зазвичай найкраще себе проявляють країни Сходу: Індія, Китай. Ще гарні позиції займають закавказькі республіки: Вірменія, Азербайджан, Грузія. Традиційно сильна багаточисленна команда Росії.

  Данило Білецький: США, бо за них виступають всі нації світу.

  img_0872А чого не вистачає в Києві для гарної підготовки? Що потрібно змінити?

  Данило Білецький: Я б змінив ліцей. Там задають багато завдань, і мені не вистачає часу займатися шахами. Також я ходжу на плавання і відвідую художню школу. Лише на вихідних мені вдається приділити кілька годин своєму захопленню.

  Леонід Ніколаєв: Бракує уваги столичної влади. От наприклад, якщо ми приїжджаємо на чемпіонат України в Херсон чи Миколаїв, то на відкриття турніру приходить мер міста чи його замісник. До нас не те, що мер чи заступник мера, навіть керівник управління ніколи не приходив! Кадри там [в управлінні] не міняються і їх ставлення до шахів теж.

  Значить, потрібно зміцнювати те, що є?

  Леонід Ніколаєв: Для такого міста як Київ потрібно організувати окремий шаховий клуб, в приміщенні якого можна було б проводити міські турніри.

  img_0858Можливо, ближче до виборів влада почне рухатись?

  Леонід Ніколаєв: Знаєте, гіршої ситуації із шазами, як зараз, не було ніколи. Якщо раніше управління щось робило, то зараз – взагалі повна тиша.

  Не варто забувати про ще один нюанс. В свій час Кабміном було ухвалено рішення, що всі тренери, працівники спортивних шкіл повинні мати вищу фізкультурну освіту. У нашу шахову школу «Авангард» ми не можемо взяти нового тренера, тому що шахіста з відповідною освітою знайти майже неможливо. В інститутах фізкультури не готують тренерів з шахів. Це не престижна спеціальність, я вже мовчу про рівень зарплат: у нас базова ставка – 1 500 тисячі гривень. Усі закони, ухвалені на вищому рівні, завдають шкоди шахам. А от ще ми маємо користуватись нормативними документами Кабміну, які часом один одному суперечать. Популярність шахів велика, але допомоги від нашої держави немає.

  В принципі, шахова Україна займає гарні позиції у світі.

  img_0856Леонід Ніколаєв: Гарні позиції вона займає в дорослих шахах через те, що було напрацьовано 10 – 15 років тому. Саме завдяки цим здобуткам, нашим олімпійцям вдається показати високі результати.

  А от молоде покоління уже не конкурентоздатне. Підготовка шахіста потребує фізичних та психологічних зусиль, і це вимагає відповідного фінансування.

  Підтримка держави – важлива. Нещодавно, як тільки ми повернулися з Батумі, я зайшов на сайт. Дівчинка із Росії, яка стала чемпіонкою до 12 років в Батумі, отримала ключі від двохкімнатної квартири в Підмосков’ї. Відчуйте різницю.

  Даниле, а ти б погодився виступати за іншу країну і прийняти її громадянство, якби тобі за це запропонували якусь нагороду, наприклад, двохкімнатну квартиру?

  Данило Білецький: Ні, бо я люблю свою країну.

  Вікторія Тернавська

  Город-инфраструктура

  Материалы по теме:

  Китай вывел на орбиту первый в мире спутник 6G
  В Китае был совершен успешный запуск в космос спутника связи с технологией 6G. Об этом сообщили ряд китайских информационных агентств. Цель запуска – тестирование ...
  Авиакатастрофа с Sukhoi Superjet – 100 в Индонезии
  Ситуация с российским авиалайнером Superjet-100, пропавшем сегодня в Индонезии, может иметь пусть и не кардинальные, но весьма серьезные последствия для продвижения этого самолета - ...
  В Китае обнаружены доисторические останки мамонта
  В китайской провинции Хэбэй обнаружены окаменелые слоновый бивень и фрагменты скелета. По данным предварительной экспертизы окаменелые останки принадлежат мамонту. Передняя часть бивня уже имела повреждения, ...
  Один день із життя шахового клубу «Авангард»
  В шахово-шашковій школі «Авангард» панує напружена атмосфера: о 12:00 юні шахісти розігрують останні партії в рамках чергового Турніру вихідного дня. В залі, заставленому довжелезними столами, ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *