Пн. Авг 2nd, 2021

Головна проблема в економіці України полягає у відсутності стратегії проведення реформ. І не лише стратегії, а відсутності реалізації самих реформ.

Про це в інтерв’ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» заявив фінансовий експерт Анатолій Заїка, давая коментар на повідомлення Міністерства аграрної політики про те, що у нас на експорт відправляється 92% виробленого в країні соняшникової олії. У той же час, ціна на цей продукт для населення продовжують зростати і ціна соняшникової олії на полицях супермаркетів вже становить від 30 до 40 грн за літр.

«Залишати це питання без уваги уряд однозначно не має право. Виробники зацікавлені в максимальній оптимізації прибутку саме сьогодні, а не в перспективі. При цьому вони виснажують землю, не дотримуються сівозмін і через два-три роки ми отримаємо ситуацію, при якій навіть пшениця буде псувати врожайність», – сказав фінансовий експерт.

Анатолій Заїка також зауважив, що треба сідати за круглий стіл і конкретно розглядати, що ми можемо зробити для того, щоб забезпечити внутрішній ринок і в той же час не порушити міжнародні угоди.

З точки зору пересічних громадян відправляти 92% продукції, виробленої в країні – це неправильно. Але, ми живемо в глобалізованому світі. Діяти треба виключно правовими законними методами, шляхом обмежень та економічних механізмів. Можна це робити шляхом введення експортного мита – тільки таким шляхом треба вводити. Ми повинні чітко розуміти, що такі-ж економічні обмежувальні заходи проти України можуть ввести і ті країни і регіони, куди ми соняшникову олію збираємося експортувати»,- уточнив експерт.

Він упевнений, що наймудрішим рішенням даної проблеми може стати введення квот.

«Ми говоримо про ринкову економіку, для якої ринкові взаємини, у тому числі і міжнародні, врегулює ринок. Але будь-який ринок вимагає управління якщо не жорсткого, то вірного управління шляхом введення квот. Враховуючи те, що ми є членами СОТ, де є вільна торгівля, ми повинні чітко розуміти, де ми можемо себе обмежувати під цей експорт. Тільки шляхом обмеження експорту в рамках наших домовленостей із СОТ, ЄС, там, де встановлена ​​зона вільної торгівлі. Дуже тонкі механізми треба знаходити», – підкреслив Анатолій Заїка.

READ  Для успешной борьбы с АЧС необходимо изменить законодательство

Він також звернув увагу на те, що ми можемо ввести обмеження і на сівозміну, але це вже будуть адміністративні заходи, які не будуть ніяк сприйняті і це буде кардинально неправильно.

«Треба чітко розуміти, що за жвавими рапортами про те, що ми зібрали рекордний врожай соняшника або ріпаку для нормального мислячої людини, який може аналізувати і розуміти, за рахунок чого це зроблено і чого ми досягли після цього. Це однозначно інтенсивне виснаження чорноземів», – сказав експерт.

Він упевнений, що на тлі тих сільгосппідприємств-монополістів, які сиюминутно намагаються отримати максимальний прибуток, в Україні з’явилися й господарства, власники і керівники яких розуміють, що українську родючу землю потрібно берегти.

«У нинішньому році навіть більшість сільгосппідприємств при проведенні весняно-польових робіт зменшили кількість добрив внесених у грунт, зменшили кількість гербіцидів. Це призвело до того, що врожай трохи нижче отриманий, ніж у попередні роки. Окреме питання контролю. Якщо ми навіть йдемо на експорт, то просте масло може бути прийняте світовим співтовариством. Але його можуть використовувати, як технічне – не в продовольчих, а в технічних цілях», – підсумував експерт.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Как Белоцерковскому водоканалу удалось избежать банкротства?
Об этом и многом другом пойдет речь в информационно-аналитической программе «Коммуналка» на INTV c Владиславои Кордиком. Гость программы – Ольга Бабий, директор ТОВ «Білоцерківвода» «Город-инфраструктура»    
Введення нових ліцензій прискорить монополізацію будівельного ринку – А.Топал
В уряді за участю Міністерства регіонального розвитку та Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) розроблено проект постанови Кабінету міністрів «Деякі питання ліцензування будівництва об'єктів IV та ...
Гречку й жито на відміну від ріпаку аграріям вирощувати стало не вигідно – О. Шевченко
Аграрії, на жаль, до сьогоднішнього дня так і не побачили систему гнучкою фінансової підтримки від держави для того, щоб впливати на процеси, які відбуваються ...
Частка централізованого теплопостачання в Україні впала до 50%
Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *