Співробітників податкової міліції Головного управління Міндоходів у м.Києві зацікавила занадто висока ціна, за якою в багатьох випадках через тендери було придбано обладнання для потреб бюджетних установ.
Як правило, ціна обладнання майже вдвічі перевищувала середньо ринкову, а його висока вартість пояснювалась нібито додатковими опціями, які встановлювались на обладнання вже на території України.
Під час з’ясування причин придбання саме такого дорогого устаткування оперативники податкової міліції встановили, що вони мають справу з розгалуженою мережею «транзитних» та «фіктивних» підприємств, задіяних в злочинній схемі.
Насправді придбане обладнання не поліпшувалось, а різниця в його ціні за допомогою підконтрольних суб’єктів господарювання перераховувалась на рахунки іноземних громадян, відкритих в одній із банківських установ столиці України.
Надалі ці кошти на підставі нотаріально засвідчених доручень знімались готівкою та, за винятком винагороди за послуги, передавались замовникам.
Під час обшуків, які проводились згідно рішень суду, у махінаторів було вилучено велику кількість оргтехніки, документів та електронних носіїв інформації з даними про «тіньову бухгалтерію», печатки фіктивних фірм, а також близько ста тисяч гривень готівкою. Згідно оцінок фахівців, за час діяльності цього «конверту» бюджету держави завдано шкоду в розмірі близько 19 мільйонів гривень.
За словами Першого заступника начальника Головного управління Міндоходів у м. Києві Ігоря Усика, з початку поточного року підрозділами податкової міліції міста Києва припинено діяльність 10 «конвертаційних центрів» та 108 фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, що входили до їх складу. З тіньового обігу до бюджету повернуто близько 100 мільйонів гривень.
За матеріалами ГУ Міндоходів у м. Києві
«Місто-інфраструктура»