Ср. Июл 28th, 2021

Анатолий Топал

Посилення контролю з боку держави за використанням житлових приміщень не за прямим призначенням може породити ще більшу корупцію. Про це заявив Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю України, коментуючи можливий вступ в силу Проекту Закону № 5473 від 30.11.2016 року, який був поданий на розгляд до Верховної Ради України. Він передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках.

За словами експерта в області нерухомості, після прийняття цього закону може виникнути поява великої кількості перевіряючих, що в підсумку лише збільшить корупцію.

«Можна ж запропонувати цивілізовані форми роботи з адміністрацією: я прийшов, написав заяву, заплатив 5 – 10% від мінімальної зарплати на місяць і можу офіційно, дотримуючись санітарних норм здавати спокійно своє житло під офіс. Міській казні – добре, мені – добре, людям добре – всі задоволені», – зазначив Анатолій Топал.

Він також підкреслив, що мова йде про введення нової системи штрафів, призначених для орендодавців офісного житла. Де-факто, пропонується встановити адміністративну відповідальність за використання квартир в багатоквартирних будинках не за призначенням у вигляді штрафу від 2 до 3 тис. гривень, а за повторне порушення протягом року – від 3 до 5 тис. гривень.

«Вони ж вводять систему штрафів, щоб всі боялися. Ми яку державу будуємо, поліцейське, щоб усіх налякати? А нинішній закон то діє. Він і так забороняє здавати житлові квартири під офіси. Тепер можете уявити, як по перших поверхах підуть потоки всяких перевіряючих. Просто так вони ходитимуть, або як? Як вони будуть виявляти офіси в квартирах? Спробуйте зайти до мене в квартиру, – я нікого не пущу. Фактично мова йде про чергове посилення тиску на мікро – і дрібний бізнес», – констатував експерт.

READ  Останні потерпілі від Еліта-центру отримають компенсацію лише в 2068 році

Анатолій Топал також уточнив, що приклади подібних вимагань з боку окремих представників санітарних і пожежних органів орендодавці житла вже проходили в 2000-роках. За якими критеріями квартири будуть підпадати під підозру перевіряючих органів, теж не ясно.

«По квартирах з метою перевірки почнуть ходити, дзвонити і перевіряти. Ми самі сиділи в офісі, розташованому в житловій квартирі. До нас, то пожежні зайдуть – з конвертом вийдуть, то санепідстанція – з конвертом вийде, то з ЖЕКу “зголодніють” і починають щось вигадувати такого», – зазначив Анатолій Топал.

Він також уточнив, що сьогодні для користі справи державі потрібно все робити навпаки.

«Колізія вийшла. Зробіть систему зміни цільового призначення квартир. Може люди самі захочуть перевести квартиру з житлового в нежитловий фонд. Тільки це має бути просто, а не те, що я сьогодні повинен віддати десятки, а то і сотні тисяч гривень для того, щоб змінити цільове призначення», – підкреслив експерт.

Він звернув увагу, що зараз точно сказати, чи пройде цей законопроект чи ні, прогнозувати проблематично.

Владислав Кордік

Материалы по теме:

У Львові стали впроваджувати розподільний збір сміття
У Львові стала активно впроваджуватись система роздільного збору сміття. Про це «Місто-інфраструктура» повідомила керівник прес-служби Львівської міської Ради Христина Процак. За словами керівника прес-служби, ...
В Каменце продолжается обкатка и введение в строй уникальной ТЭС на биомассе (ФОТОРЕПОРТАЖ)
На станции в Каменце Владислав Кордик Фото автора «Місто-інфраструктура»
Херсонські чиновники виставили на аукціон морське узбережжя
Не так давно, під час проведення форуму «Таврійські горизонти» в Новій Каховці представники місцевої влади заявили, що частину земель курорту Залізного Порту, Генічеська та ...
Зростання комунальних тарифів в Новомиргороді дозволяє стримувати комбінована подача тепла
Житлові квартали міста Новомиргорода (Кіровоградська обл.) переведені на індивідуальне опалення. Це дозволить місцевим тепловикам назавжди позбутися від хронічних проблем багатотисячних боргів міста перед НАК ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *