Ср. Май 12th, 2021

  Анатолий Топал

  Посилення контролю з боку держави за використанням житлових приміщень не за прямим призначенням може породити ще більшу корупцію. Про це заявив Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю України, коментуючи можливий вступ в силу Проекту Закону № 5473 від 30.11.2016 року, який був поданий на розгляд до Верховної Ради України. Він передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках.

  За словами експерта в області нерухомості, після прийняття цього закону може виникнути поява великої кількості перевіряючих, що в підсумку лише збільшить корупцію.

  «Можна ж запропонувати цивілізовані форми роботи з адміністрацією: я прийшов, написав заяву, заплатив 5 – 10% від мінімальної зарплати на місяць і можу офіційно, дотримуючись санітарних норм здавати спокійно своє житло під офіс. Міській казні – добре, мені – добре, людям добре – всі задоволені», – зазначив Анатолій Топал.

  Він також підкреслив, що мова йде про введення нової системи штрафів, призначених для орендодавців офісного житла. Де-факто, пропонується встановити адміністративну відповідальність за використання квартир в багатоквартирних будинках не за призначенням у вигляді штрафу від 2 до 3 тис. гривень, а за повторне порушення протягом року – від 3 до 5 тис. гривень.

  «Вони ж вводять систему штрафів, щоб всі боялися. Ми яку державу будуємо, поліцейське, щоб усіх налякати? А нинішній закон то діє. Він і так забороняє здавати житлові квартири під офіси. Тепер можете уявити, як по перших поверхах підуть потоки всяких перевіряючих. Просто так вони ходитимуть, або як? Як вони будуть виявляти офіси в квартирах? Спробуйте зайти до мене в квартиру, – я нікого не пущу. Фактично мова йде про чергове посилення тиску на мікро – і дрібний бізнес», – констатував експерт.

  Анатолій Топал також уточнив, що приклади подібних вимагань з боку окремих представників санітарних і пожежних органів орендодавці житла вже проходили в 2000-роках. За якими критеріями квартири будуть підпадати під підозру перевіряючих органів, теж не ясно.

  «По квартирах з метою перевірки почнуть ходити, дзвонити і перевіряти. Ми самі сиділи в офісі, розташованому в житловій квартирі. До нас, то пожежні зайдуть – з конвертом вийдуть, то санепідстанція – з конвертом вийде, то з ЖЕКу “зголодніють” і починають щось вигадувати такого», – зазначив Анатолій Топал.

  Він також уточнив, що сьогодні для користі справи державі потрібно все робити навпаки.

  «Колізія вийшла. Зробіть систему зміни цільового призначення квартир. Може люди самі захочуть перевести квартиру з житлового в нежитловий фонд. Тільки це має бути просто, а не те, що я сьогодні повинен віддати десятки, а то і сотні тисяч гривень для того, щоб змінити цільове призначення», – підкреслив експерт.

  Він звернув увагу, що зараз точно сказати, чи пройде цей законопроект чи ні, прогнозувати проблематично.

  Владислав Кордік

  Материалы по теме:

  Анатолій Топал: столична офісна нерухомість входить в круте піке
  Орендарі почали залишати орендовані площі Ситуація в економіці країни призвела до того що малий і середній бізнес стали скорочувати діяльність, і перший крок в економії ...
  Тепло в будинки – за нормами 1968 року
  Введення системи тарифоутворення призвело Україну до високих тарифів за теплову енергію. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив директор інституту промислової екології, президент МАТЕК, кандидат технічних наук Олександр ...
  Фахівець передбачив обвал ринку перевезень на судах «річка-море» в 2022 р
  Із загальної українського флоту суден класу «річка-море» в 927 одиниць в експлуатації на сьогоднішній день залишилося 574, або 62%. І це при тому, що ...
  Фитнес-клубам подняли арендные ставки
  За минувший год арендные ставки на коммерческую недвижимость в Киеве, которую можно использовать под фитнес-клубы в среднем выросли на более  чем 17%. Об этом «Город-инфраструктура» ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *