Информационный портал

ПРОЕКТИ ПЕРЕХОДУ МІСТ НА ЕЛЕКТРООПАЛЕННЯ РЕАЛІЗУЮТЬСЯ УСПІШНО

Перший в Україні проект ЖКГ переведення житлових будинків на електричне опалення себе повністю виправдав. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив міський голова міста Кілія Одеської області Максим Переверзєв. За словами мера, ще з 2006 року місто Кілія сталополігоном для впровадження та випробування першого подібного пілотного проекту в Українї.

«Плюси величезні від переведення на електроопалення. Підсилили трансформаторні підстанції, кабельні лінії протягнули, всі лічильники винесені на сходову клітину і кожному споживачеві проведені кабелі на 10 квт. Цього достатньо. Тоді коефіцієнт оплати був 30-40%, а старі борги взагалі не можна було вибити. Хоча люди, я зараз на зборах був, кажуть що попередня влада знищила котельні. Все-таки, як фахівець явважаю, що це не так. Ви знаєте тонна мазуту скільки сьогодні коштує? — Дві тисячі. Котли стояли ДКВРи, вони мазут витрачають, як не знаю що. А трубопроводи всі старі », — зазначив мер.

Максим Переверзєв розповів, що в той час, в 2006 році, працював заступником голови місцевої адміністрації, і спроби запустити з настанням холодів котельні централізованого опалення на мазуті не мали успіху.

«Запустити ці котельні намагалися, спроба була. Запустили, пішло енергоспоживання велике, борги комунальних служб за електроенергію, і котельні. Заглушили взимку, вони замерзли, і на цьому все закінчилося. У 2006 році коефіцієнт оплати був 30-40%, а старі борги взагалі ніхто не оплачував.

Тоді було холодно, а зараз нагрівач поставив, включив він гріє. Потрібно тепліше, — більше дав. Якщо інші платять 31,6 коп., То у нас в місті пільговий тариф — 24 коп.. За будь-чого, городяни у виграші. Так цейтариф не тільки на зиму, а на весь рік. В середньому накручують до 500 квт.. Багато жителів поставили нагрівачі, щоб купатисята підключили. Це вирішило проблему і з гарячою водою. Останній раз вода гаряча була в місті років 15 тому », — уточнив Максим Переверзєв.

Раніше ІАП «Місто-інфраструктура» повідомляло про те, що втрати Бурштинських тепломереж у приватному секторі вже досягають 42%.

Владислав Кордік

Переводчик — Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]