Пт. Фев 26th, 2021

  Спільна історія цієї драматичної поеми та режисера Сергія Павлюка почалася ще у Луганську (Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр).

  Разом з балетмейстером Юрієм Буссом режисер здійснив постановку за дуже короткий час, але прожила ця вистава всього півроку. Далі почалися зовсім інші часи. До Сєверодонецьку, де зараз прописаний Луганський театр,«Марусю Чурай» перевести не вдалося. Майже весь виконавський склад залишився в Луганську, а нещодавно вони навіть хотіли,щоб Павлюк відновив для них «Марусю», але він не погодився.

  Натомість була прем’єра в Миколаєві (Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії). За свідченням режисера: «І я думав, що більше не буду чіпати цю поему. Втім, виникла пропозиція від Національної оперети України зробити тут постановку. Спочатку ми обговорювали можливість поставити мюзикл «Граф Монте Крісто». Робота відкладалося, а тим часом до мене звернувся Рівненський театр із пропозицією поставити «Марусю Чурай» і я знову погодився. А вийшло так, що і в Національній опереті України ми домовилися саме про цей твір».

  У київській постановці режисер залишає попередню концепцію вистави і розповідає історію звичайної дівчини Марусі. Спостерігаємо «приземлення» образу і демонстрацію всеукраїнської трагедії через індивідуальну трагедію.

  “«Маруся Чурай» –  дуже красива поема. В Україні давно склалася традиція, що твори Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко треба грати з великим пафосом. На противагу цьому, в нашій виставі Маруся – це не образ «Голос України» чи «Надія України» тощо, а жива людина. Маруся розпещена славою, вона відома, її знають всі козаки. Це проста дівчина, яку кидає коханий Гриць і вона ревнує, і навіть хоче вбити себе, вона суїцидальна героїня.

   

  Втім, коли не виходить, вона вирішує вбити себе руками інших людей, тому і на суді мовчить, свідомо очікуючи страти. Ми через індивідуальне розкриваємо всеукраїнський масштаб. Маруся усвідомлює, що навколо все згоріло, вигоріло, все закінчилося, поки вона займалася своїми особистими стражданнями, війна знищила Україну” – зазначає Сергій Павлюк.

  Суцільних змін тут зазнала музика. У попередніх виставах все вибудовувалося на фонограмах, використовувалися пісні фольклорних популярних українських гуртів, які в основі мали народні українські пісні. Звісно, в Національній опереті України звучить жива музика у виконанні інструментального ансамблю з артистів оркестру та співає хор. Над аранжуванням музичного матеріалу працювали піаніст Богдан Решетілов та диригент-постановник, хормейстер-постановник  вистави – Сергій Нестерук.

  «Спочатку я вагався, чи варто переносити драматичну виставу на сцену Театру оперети, адже тут звучить жива музика. Звісно, я розумів, що вийде інша вистава, але попередню концепцію я залишив. В Театрі оперети в мене було дуже критично мало часу і репетицій на великій сцені» – зауважує Павлюк.

  Отже, вистава розкаже про просту, молоду дівчину Марусю, яка не змогла пережити зради коханого чоловіка і наробила багато дурниць.

  Все вибудовується на масових сценах, балетних номерах, на прекрасній поезії та народній пісні.

  Для того, щоб пересвідчитись в поетичності запропонованого театру, 9-10 лютого необхідно потрапити на прем’єру, якщо, звісно, вдасться знайти квиток.

  А в планах Сергія Павлюка постановка «Кайдашевої сім`ї» І. Нечуя-Левицького у рідному Херсонському театрі, прем’єру якої імовірно можна буде переглянути під час ювілейного ХХ фестивалю «Мельпомени Таврії».

  Лілія Бевзюк-Волошина

  Материалы по теме:

  В перший місяць літа Національна опера України пропонує різноманітний репертуар
    Досить різноманітний репертуар задовольнить і поціновувачів класики – опери «Набукко», «Турандот», «Норма»,  і прихильників національного репертуару – опери «Наталка Полтавка» та «Запорожець за Дунаєм». Для ...
  12 мая в Национальной оперетте комическая опера-фарс Г. Доницетти «Колокольчик»
  Комическая опера-фарс Гаэтано Доницетти «Колокольчик», которую покажут 12 мая в Национальной оперетте Украины,  прекрасно воссоздает атмосферу старинного итальянского дворика, где всегда звучат веселая, легкая ...
  У Національній опереті відбулася прем’єра трагікомедії «Розмова, якої не було»
  Національна оперета України знову вкотре здивувала своїх глядачів: 26 та 27 червня тут – на «Сцені 77», що під дахом Театру - відіграли трагікомедію ...

  от alex

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *