Вс. Фев 28th, 2021
  Троещина

  Станом на середину серпня в столиці відчутного падіння цін в сегментах продажів первинного і вторинного житла, а також на оренду квартир не сталося. Про це в коментарі ситуації на ринку нерухомості столиці розповів віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю України Анатолій Топал. За його словами, чутки про швидку кончину ринку нерухомості, які поширювалися в березні-квітні 2020 року на щастя, так і не стали реальністю.


  «Що ми бачимо по Києву, глобального падіння цін на ринку вторинної нерухомості на 40-60%, як багато хто пророкував не відбулося, навпаки в червні 2020 року ціни пропозицій були вище на 2-4%, ніж в квітні травні, але при цьому кількість угод стало менше. У серпні намітилося незначне зниження цін. Все покаже вересень. Це стосується вторинного ринку продажів уточнив експерт.
  Він також підкреслив, що не дивлячись на всякі негативні очікування в столиці були зафіксовані нечисленні випадки видачі коштів під іпотеку комерційними банками
  «Попри те, хто там щось очікує і пророкує, що не раніше осені, але банки з березня місяця видають іпотеку під 10%. Це, звичайно, не численні випадки видачі іпотеки, не масові, але тим не менше це явище присутнє, і воно розвивається на ринку: кредит можна взяти якщо ви виконаєте всі умови банку. На жаль, тут їх виконати дуже важко особливо в частині офіційного доходу, але всі шанси отримати іпотечне кредитування під 10% у вас уточнив Анатолій Топал.
  Він також звернув увагу, що «жива» оренда в початковий період карантину показала помітне падіння цін.
  «Зрозуміло, негативна трудова міграція, більше людей виїхало, ніж в’їхало, і це позначилося на тому, що збільшилася кількість пропозицій в сегментах, і на час карантину ціни знизилися. Орендодавці говорили правда, що це лише до кінця карантину, до 1 липня, до 1 серпня, до 1 вересня, але ситуація на ринку столичної оренди помітно не змінювалася до першої декади серпня. У першій декаді серпня попит активізувався і став вище, ніж в липні. На сезонний попит «студенти приїхали» може наложиться попит «чекаємо підвищення ділової активності». Багато орендодавців чекають, що в кінці серпня початку вересня буде нова хвиля приїжджих і попит на ринку житлової оренди покаже відчутне зростання. Але, все залежить від того, як почнеться навчальний рік, що буде з карантином і з ситуацією в економіці, в цілому сказав експерт.
  Віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю України також розповів, що так званий «карантинний бум» на оренду будинків і квартир в закритих комплексах, де свої озера, ліси і парки, дещо знизився, порівняно, з квітнем травнем 2020 року, але зберігає досить високу активність.
  «Попит на приміське житло в 2020 році в два-три рази перевищував звичайний на тлі карантинних обмежень, обмежень з поїздками на курорти і т.д. Якісних пропозицій ще навесні, стало менше, ціни на оренду піднялися і поки досить сильний тренд на оренду заміських будинків триває уточнив Анатолій Топал.
  Він зауважив, що невеликий збій за літній період був помітний і в сегменті первинного ринку, але тим не менш “в нуль” він не пішов.

  Киевская многоэтажка

  «В цілому я вважаю, що на первинному ринку багато забудовників витримали виклики і не зупинили будівництва. Але, тут маленьке “АЛЕ”. Малий і середній забудовник звертається до держави зараз про якісь спільні програми щодо захисту будівельного бізнесу. Ми бачимо, що держава відіграє сьогодні на стороні великих забудовників. Це такі преференції, як період пільгового оподаткування, зменшення і скорочення перевірок, спрощення отримання дозвільної документації на будівництво і зменшення корупційного тиску з боку дозвільної системи яка за інсайдерською інформацією за час карантину зросла на 20-30%. Проте, будівництво йде, відділи продажів працюють, запаси міцності ще уточнив він.
  Анатолій Топал також підсумував, що забудовників сьогодні найбільше хвилюють можливі форс-мажорні обставини, які найближчим часом можуть настати в економіці і хоч якісь гарантії від держави, що воно не кине їх один на один зі своїми фінансовими проблемами в складній ситуації.

  Владислав Кордiк

  Мiсто-iнфраструктура

  Материалы по теме:

  В Естонії під час стрибка з параплана загинув парашутист
  Сьогодні вранці близько 9.30 в Ярвамаа (ест. Järvamaa) на аеродромі Нурмсі (ІКАО: EENI) загинув 34-річний парашутист, який стрибнув з параплана. Про це повідомило Талліннське ...
  Мэр Перевальска Владимир Есауленко погорел на взятке в 50 тыс. грн
  За вымогательство и получение взятки в размере 50 тыс. грн задержан глава одного из городских советов Луганской области. Об этом корреспонденту информационно-аналитического портала «Город-инфраструктура» ...
  В столице правоохранительные органы пресекли деятельность «черных» риэлторов
  Киевской местной прокуратурой сообщено о подозрении 6 членам организованной преступной группы, которая действовала на территории столицы и занималась завладением недвижимого имущества граждан. Банда черных риэлторов ...
  Китай вывел на орбиту первый в мире спутник 6G
  В Китае был совершен успешный запуск в космос спутника связи с технологией 6G. Об этом сообщили ряд китайских информационных агентств. Цель запуска – тестирование ...

  от alex

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *